دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
تزریق چربی

تزریق چربی در نواحی مختلف بدن؛ اقدامات قبل تا هزینه آن

تزریق چربی یکی از روش های جوانسازی صورت و بدن است که امروزه بسیار مورد توجه واقع شده است. این عمل زیبایی کم خطر بوده و نتیجه فوری و رضایت بخشی به همراه دارد. در پروسه این تکنیک تزریق, به علت اینکه چربی از بدن خود فرد گرفته می شود و به او تزریق می شود احتمال عفونت و پس زدن وجود نخواهد داشت. افراد زیادی به علت لاغری بیش از حد در بعضی از نواحی بدن خود از ظاهر خود راضی نیستند و هرچه برای رسیدن به ایده آل خود تلاش می کنند به نتیجه دلخواه نمی رسند. تزریق چربی یک یازز بهترین گزینه ها برای پر کردن صورت و بدن تا رسیدن به زیبایی دلخواه است.

تزریق چربی برای برطرف کردن لاغری بیش از حد

یکی از این موارد لاغری در صورت و دستها است که حتی با رژیم های چاقی هم به مطلوب خود نخواهند رسید. تنها راه چاره برای این اشخاص بهره گرفتن از علم نوین پزشکی و انجام تزریق چربی به نواحی مورد نظر است. عمل تزریق چربی به دلیل اینکه ماده خارجی مانند ژل و یا سیلیکون را وارد بدن بیمار نمی کند بسیار کم خطر بوده و ریسک ابتلا به عوارض بعد از عمل را حد بسیار زیادی پایین می آورد.

تزریق چربی برای رفع لاغری بیش از حد صورت

پیوند چربی، انتقال چربی یا تزریق چربی بر این فرض استوار است که با افزودن حجم بیشتر به مناطق خاصی از صورت می توان علائم پیری را بهبود بخشید. چربی ممکن است از سایر قسمتهای بدن (معمولاً از شکم، پهلوها یا ران) به قسمت هایی از بدن که نیاز به افزایش حجم دارند، منتقل شود.

تزریق چربی زمانی انجام می‌شود که در قسمتی از بدن مانند صورت، دست، سینه یا باسن حجم بیشتری نیاز باشد. سلول های چربی از سایر قسمت های بدن مانند باسن، شکم و ران برداشته می‌شوند و به مناطقی منتقل می‌شوند که نیاز به ظاهر کامل‌تر و بهتری دارند. اگرچه همه چربی های پیوندی در محل زنده نمی مانند، اما بخش قابل توجهی از سلول های چربی زنده هستند و تغییرات قابل توجهی در حجم بافت ایجاد می کنند. در دو دهه اخیر کانتورینگ لیپوساکشن در ناحیه غبغب و پیوند چربی به یکی از رایج ترین روش های زیبایی تبدیل شده است.

تزریق-چربی

تزریق چربی یک جایگزین طبیعی، ایمن و طولانی مدت به جای تزریق فیلرهای مصنوعی می باشد. به طور معمول، فیلرها مثل فیلر ها برای صورت باید هر ۶-۱۲ ماه یکبار تمدید شوند، در حالی که تزریق چربی می تواند برای بیمار تا چندین سال دوام داشته باشد.

چه کسانی کاندیدای مناسب تزریق چربی هستند؟

موارد ایده آل برای تزریق چربی عبارتند از :

افرادی که از لاغری صورت خود ناراضی هستند و حجم صورت تحت تاثیر عواملی همچون افزایش سن، بیماری‌ها یا ژنتیک و … کاهش یافته.

رفع چین و چروک های پوست و حجم دهی به صورت

حجم دهی به باسن و سینه

نیاز به رفع چروک های پوست دست ها

فرد باید از نظر روحی و روانی کاملا”سالم باشد.

متقاضی تزریق چربی نباید از دخانیات استفاده کند.

ضمنا فرد متقاضی نباید به بیماری های قلبی و عروقی مبتلا باشد.

از سلامت جسمی خوبی برخوردار باشد و انتظارات معقولی از عمل خود داشته باشد.

دارای بافت چربی کافی در قسمت هایی از بدن باشد که می توانند برای انتقال چربی به محل گیرنده ، مورد استفاده قرار گیرند.

مزایای فوق العاده تزریق چربی به صورت

 • نتیجه فوری
 • پرشدن گونه ها
 • ماندگاری بسیار بالا
 • خوش فرم شدن صورت
 • بالا رفتن اعتماد به نفس
 • رسیدن به ظاهری طبیعی
 • هزینه کم و مقرون به صرفه
 • اصلاح فرم چانه و زاویه فک
 • حذف چربی های اضافه بدن
 • جوانسازی دستها و رفع چروکها و لاغری آن
 • رفع چین و چروکهای عمیق و سطحی صورت

اقدامات قبل از تزریق چربی

 • انجام آزمایش های لازم
 • عدم مصرف دخانیات و الکل
 • پرهیز از خوردن داروهای انعقاد خون
 • مشاوره با پزشک و بازگو کردن انتظارات خود از انجام این عمل

از چه نوع بیهوشی در تزریق چربی استفاده می‌شود؟

تزریق چربی به مناطق کوچک در مطب با بی‌حسی موضعی انجام می شود. برای حجم بیشتری از تزریق چربی، ممکنست از آرام بخش ها استفاده می شود که شامل دادن داروهای آرام‌بخش است که شما را در طول عمل بسیار آرام و خواب آلود می‌کند، در این نوع عمل نیاز به بیهوشی عمومی و یا قرار دادن لوله تنفس در گلو نیست. برای آگاهی از فعالیتهایی که متخصص پوست و مو می‌تواند انجام دهد، روی این لینک کلیک کنید.

تزریق-چربی

انواع بهترین روش های تزریق چربی به بدن

به طور کلی سه نوع پیوند چربی وجود دارد: پیوند چربی ماکرو، پیوند چربی میکرو و پیوند چربی نانو.

تزریق چربی به روش ماکرو

پیوند چربی ماکرو در شرایطی استفاده می‌شود که ذرات چربی بزرگتر با حجم زیادی چربی تزریق می شود. (بزرگ شدن باسن و سینه ها)

تزریق چربی به روش نانوفت

پیوند چربی نانو به چربی اشاره می‌کند که از طریق فیلتر های مخصوص رد شده و در اصل به یک مایع غلیظ تبدیل شده است که غنی از سلول های بنیادی و عوامل رشد است. این نوع چربی برای تأمین ساختار و افزایش حجم استفاده نمی شود، بلکه برای بهبود کیفیت، بافت و رنگ پوست و جوانسازی و از بین بردن چروکهای سطحی استفاده می شود. پیوند چربی نانو می تواند به صاف شدن خطوط لب، و بهبود رنگ و بافت زیر چشم کمک کند. پیوند چربی نانو حتی می تواند به تحریک فولیکول های مو و بازسازی موهای جدید کمک کند. گرافت های چربی نانو را می توان با یک سوزن کوچک تزریق کرد.

تزریق چربی به روش میکرو

پیوند میکرو چربی زمانی اتفاق می افتد که ذرات چربی کوچکتر به صورت تزریق شود. چربی با استفاده از کانول های کوچکتر برداشت می شود و با استفاده از کانول های کوچکتر تزریق می شود تا از ایجاد توده و برآمدگی در پی عمل جلوگیری شود.

نحوه تزریق چربی به صورت چگونه است؟

در هر روش انتقال چربی، سه مرحله اساسی برای انجام این عمل وجود دارد، که عبارت است از:

مرحله اول برداشت

ابتدا باید عضو مناسب برای اهدا چربی در بدن بیمار مشخص شود و به واسطه برشی کوچک و به کمک سرنگ های مخصوص چربی از آن ناحیه بدن کشیده می شود. برداشت چربی با استفاده از دستگاه لیپوساکشن انجام می شود. چربی به طور معمول از ناحیه پهلوها، قسمت داخلی یا خارجی ران، یا پایین شکم برداشته می شود. هنگام برداشت چربی دقت می شود تا بیشتر سلولهای چربی سالم و زنده بمانند و برداشت به درستی انجام شود. مهمترین قسمت در این مرحله استفاده از تکنیک صحیح توسط جراح می باشد که اگر دقیق نباشد، سلولهای چربی گرفته شده کمتر احتمال دارد در محل تزریق زنده بمانند.

مرحله دوم تصفیه و انتقال

برای اینکه چربی گرفته شده آماده انتقال به صورت شود باید تحت مراحلی تصفیه شود و نا خالصی های آن گرفته شود. چربی برداشته شده به سانتریفیوژ مخصوص منتقل شده و در آنجا تصفیه می گردد تا خون و سایر بافت‌های ناخواسته از آن جدا شود.
برای پردازش چربی باید از روشی استفاده کرد که کمترین آسیب را به سلول های چربی وارد کنیم, چرا که اگر سلول ها در طی این فرآیند آسیب دیده باشند احتمال جذبشان بسیار پایین می آید.

مرحله سوم پیوند چربی

در این مرحله چربی برای تزریق آماده است و موضع مورد نظر برای دریافت چربی با دارو بی حس شده و چربی تصفیه شده به نواحی مورد نظر تزریق می گردد. بقای چربی و طول عمر آن به عوامل متعددی بستگی دارد که شامل مهارت و تجربه جراح، روش های جمع آوری چربی، روش های تصفیه چربی و محل برداشت و محل نهایی تزریق چربی است. به طور متوسط ​​۳۰ تا ۵۰ درصد چربی تزریق شده زنده می ماند و به طور نامحدود دوام می آورد. زمانی که چربی در مناطقی که خون بیشتری دارد تزریق شود (مانند صورت)، معمولاً بهتر از مناطقی که خون کمتری دارند (مانند باسن) زنده می ماند.

تزریق چربی به پشت دست

تزریق چربی به دست پروسه ای کاملا” مشابه عمل تزریق به صورت است که جهت بر طرف کردن چین و چروک های دست مورد استفاده قرار می گیرد. نتیجه این عمل بسیار عالی بوده و داوطلب در کوتاه ترین فاصله زمانی به مطلوب خود دست پیدا می کند. مدت زمان انجام این عمل حدود یک ساعت است.

مراقب های بعد از تزریق چربی

 • گرفتن رژیم مناسب غذایی
 • انجام ندادن فعالیت های سنگین
 • خم کردن صورت در روزهای اولیه ممنوع
 • استفاده از مسکن های تجویز شده توسط جراح
 • برای جلوگیری از تورم بهتر است در هنگام خوابیدن سر از قسمت های دیگر بدن بالاتر باشد.

بهبودی بعد از جراحی انتقال چربی

به طور کلی تورم و کبودی بعد از جراحی انتقال چربی مورد انتظار است و نتایج نهایی معمولاً دو تا سه ماه پس از عمل قابل مشاهده است. بهبودی پس از تزریق چربی به طور کلی یک تا دو هفته طول می‌کشد. بهبودی پس از پیوند چربی بسته به محل انتقال چربی و همچنین حجم چربی که لیپوساکشن شده است متفاوت است.

تورم، کبودی و قرمزی ممکن است در محل گیرنده ایجاد شود و بهبودی آن چند هفته طول بکشد. ممکن است ابتدا صورت پف کرده نیز به نظر برسد. معمولاً بیماران می توانند در عرض ۱-۲ هفته به سر کار بازگردند، اگرچه فعالیت های شدیدتر باید دو تا سه هفته به تعویق بیفتد. برخی از بیماران ممکن است نیاز به یک عمل دوم یا سوم با فاصله چند ماه داشته باشند.

آیا بعد از پیوند چربی جای زخمی باقی می‌ماند؟

پیوند چربی می تواند با کوچکترین و نامحسوس ترین برش ها انجام شود. برش کوچکی ممکن است در محل لیپوساکشن که در آن چربی جمع آوری شده است ایجاد شود. برش های تزریق چربی بسیار کوچک هستند و معمولاً در نواحی که زیاد مشخص نیست قرار می گیرند. با تکنیک مناسب عمل، اکثر زخم ها به سختی قابل توجه خواهند بود.

خطرات و عوارض احتمالی بعد از پیوند چربی

تزریق چربی که توسط متخصص پوست و مو با تجربه انجام می‌شود یک روش عموما بی خطر و با بهبودی مناسب بعد از عمل است. تورم، کبودی و مقدار کمی تخلیه مایع در محل برش انتظار می رود. درد و ناراحتی بعد از جراحی معمولاً با داروهای مسکن تجویز شده به خوبی قابل تحمل است.

عوارض احتمالی

خطرات احتمالی

عدم تقارن صورت

خونریزی بیش از حد

نیاز به عمل مجدد

بهبود کند محل برش یا ترمیم اسکار

آسیب عصبی یا بی حسی روی پوست

آسیب عصب صورت که منجر به ضعف یا فلج عضلات صورت می شود.

عفونت، گسترش قرمزی، بدتر شدن تورم، افزایش ترشح یا تخلیه چرک، بدتر شدن درد و احساس گرما در محل برش.

هزینه تزریق چربی در تهران چقدر است؟

عوامل گوناگونی وجود دارد که به طور کلی هزینه تزریق چربی را تعیین می کند. قابل توجه است بدانید که هزینه بعد از بررسی های لازم مشخص می گردد اما این عوامل عبارت است از:

 • ویزیت های پیگیری
 • هزینه کلینیک و تسهیلات جراحی.
 • هزینه های دارو: معمولاً تحت پوشش بیمه درمانی است.
 • ترخیص و آزمایشات پزشکی قبل از جراحی: معمولاً تحت پوشش بیمه درمانی است.
 • دستمزد پزشک: بستگی به محل پیوند و میزان چربی لازم برای لیپوساکشن و طول عمل دارد. بهترین متخصص تزریق چربی به صورت در تهران قطعا کاری با نتیجه بهتر و دستمزد بالاتر انجام خواهد داد.
3 پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط