دکتر کامران جزایری
جراحی پلک

جراحی افتادگی پلک

عمل بلفاروپلاستی پلک از انواع جراحی زیبایی صورت بشمار می‌رود و به منظور اصلاح ظاهر پلک های بالا یا پایین انجام می شود. افرادی که احساس می کنند دور چشمانشان پف دارد و یا اینکه پلکشان افتاده و حس سنگینی دارند,کاندیدای مناسبی برای این عمل هستند. معمولا” با افزایش سن پوست و چربی اطراف چشم ها افزایش پیدا کرده و دچار افتادگی می شود و این امر باعث خسته و غمگین به نظر رسیدن چهره فرد خواهد شد.

چشم ها عضوی است که در زیبایی ظاهری، اهمیت بسیار زیادی دارد. غیر از موضوع  زیبایی، بعضی مواقع افتادگی‌ها یا مشکلاتی در پلک دیده می شود، که حتی  اختلال در دید فرد به وجود می آورد که فقط با بلفاروپلاستی پلک این وضعیت اصلاح خواهد شد. عمل بلفاروپلاستی پلک باعث رفع افتادگی پلک شده  و پوست اضافی که باعث سنگین شدن و افتادن پلک بوده را حذف می کنند.

این عمل می تواند همراه با عمل لیفت ابرو نیز انجام شود. در جراحی پلک عضله ها و تاندون های بالا و پایین چشم که دچار آسیب و افتادگی شده اند اصلاح می شوند و با انجام بلفاروپلاستی تمام پوست های اضافی اطراف چشم ها برداشته می شود. و در مجموع جوانسازی دور چشم ها به طرق مختلفی قابل انجام است که عمل بلفاروپلاستی مختص پلکهای بالا و پلک های پایین چشم است.

علل افتادگی پلک چیست؟

افتادگی پلک که باعث بالاتر رفتن سن شما می شود با جراحی قابل اصلاح است. راه های جوانسازی صورت بسیار مختلف است که شاید بتوان گفت جراحی پلک یا بلفاروپلاستی یکی از آنها است. ممکن است بر اثر عوامل مختلفی افتادگی پلک رخ دهد. که به تعدادی از آنها در ادامه اشاره میکنیم:

 • بالا رفتن سن
 • عمل جراحی
 • ضعف عضلات
 • استفاده از لنزها
 • بیماری های عصبی
 • قرار گرفتن پلک در معرض تروما
افتادگی-پلک

جدیدترین روش جراحی افتادگی پلک پایین

یکی از جدیدترین روش های جراحی پلک بدون برش است که توسط دکتر کامران جزایری متخصص پوست و مو انجام می شود. این جراحی معمولا بر روی پلک پایین انجام می شود و نظرات و تجربه بسیار خوبی از کاربران از نتیجه این روش گزارش شده است.

در این روش برای از بین بردن پف پلک در مواردی که پوست افتادگی و شلی ندارد و تنها کیسه هایی از چربی در زیر پلک تجمع پیدا کرده و باعث پف کردن پلک شده است از زیر پلک خارج می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این روش به مقاله رفع پف پلک بدون برش مراجعه کنید.

جراحی افتادگی پلک با لیزر چگونه است؟

جراحی پلک به وسیله لیزر یکی از روش های جدید در جراحی پلک است که مزایای بسیاری را در پی دارد. با استفاده از لیزر co2 یا ابلیتیو می توان تمام برش های لازم در جراحی پلک را انجام داد. از لیزر در موارد مختلف جراحی پلک استفاده می‌شود. برای برداشتن چربی‌های پلک و کوچک کردن آنها اکثرا از لیزر استفاده می شود. ترمیم در این روش جراحی بسیار خوب انجام می شود. خونریزی بسیاری کمی در این جراحی اتفاق خواهد افتاد. میزان کبودی و تورم و همچنین دوره نقاهت پس از جراحی با استفاده از لیزر بسیار کمتر از جراحی به سبک سنتی و قدیمی خواهد بود.

کاندیدای مناسب جراحی پلک چه افرادی هستند؟

 • اشخاصی که پف دور چشم دارند.
 • احساس سنگینی در هنگام پلک زدن دارند.
 • عضله های اطراف چشمشان ضعیف شده است.
 • به واسطه افتادگی پلک دامنه دیدشان محدود شده است.
 • کسانی که چین چروک های زیادی در بالا و پایین پلک خود دارند.
جراحی-پلک

مهمترین مراقبت‌های قبل از عمل بلفاروپلاستی که باید رعایت کنید!

 • پوستتان باید تمیز و عاری از هیچ گونه مواد آرایشی باشد.
 • داروهای رقیق کننده‌ی خون و داروهای ضد انعقادی را چند روز قبل از عمل قطع کنید.
 • اگر تحت درمان داروی فشارخون هستید، حتما قبل از بلفارو قرص خود را مصرف کنید.

نحوه انجام عمل پلک چگونه است؟

قبل از انجام عمل بلفاروپلاستی پلک، محل‌های مورد نظر که در جلسه‌های مشاوره‌ با پزشک انتخاب شده بود، را نشانه گذاری می‌کنند. به وسیله ابزارهای جراحی استریل، برش‌هایی هم جهت با خطوط موجود بر روی پوست پلک ایجاد می‌کنند. آثار برش‌ها معمولا بعد از چند روز از بین می‌رود و جایی از آن‌ها باقی نخواهد ماند.

نمونه کار واقعی جراحی پلک توسط متخصص پوست

مهمترین کاربردهای جراحی پلک چیست؟

جراحی پلک به دلایل مختلفی انجام می‌شود که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

درمان افتادگی پلک با جراحی بلفاروپلاستی

 گاهی پلک‌ها دچار افتادگی می‌شوند، به طوری که دید فرد را مختل می‌کنند. در این صورت بلفاروپلاستی درمانی انجام می‌شود. در این روش پوست اضافی روی پلک ها که شل، آویزان و افتاده شده است برداشته شده و در محل تا شدن پلک ها بخیه می شود که رد بخیه کمتری به جا بگذارد و دیده نشود. بدین ترتیب باعث جوانسازی چشم ها و شادابی چهره می‌شود.

افتادگی پلک

درمان افتادگی پوست پلک از طریق جراحی

افتادگی پوست

 اگر پوست پلک بالا شل و ضعیف باشد، باعث ایجاد چین و چروک روی پلک می‌شود.

برای جوانسازی پوست راه‌های گوناگونی وجود دارد که برای پوست پلک از جراحی پلک یا بلفاروپلاستی استفاده می‌شود. افتادگی پوست در ناحیه پلک ها هم منجر به نازیبا دیده شدن و اخمو بودن چهره شود و هم ممکن است دید فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

بهبود پف و تورم پلک‌ بالا و پلک پایین

 گاهی دور چشم یا اطراف پلک بالای فرد حالت پف‌کردگی دارد، به طوری که به شکل ملتهب به نظر می‌رسد. عمل جراحی پلک این مشکل را برطرف می‌سازد.

پف و تورم پلک

رفع پوست اضافی و چین و چروک‌ها توسط جراحی بلفاروپلاستی

رفع افتادگی و چین و چروک ها

 گاهی پوست‌های اضافی بر پلک‌ها فشار وارد کرده و اختلالاتی در دید فرد ایجاد می کند. این پوست‌های اضافه دچار افتادگی شده و بر زاویه دید ممکن است اثرات منفی‌ای بگذارد.

درمان افتادگی پلک پایین با جراحی

 این مورد بسیار نادر است و در آن پلک پایینی افتادگی شدید پیدا می کند و سفیدی چشم بیش از حد معمول نمایان می‌شود. درمواردی هم که پایین پلک دچار پف کردگی می‌شود این پف کردن قابل برطرف کردن است. معمولا چربی‌های این ناحیه تخلیه می شود و یا با تزریق فیلر اصلاح می‌گردد.

افتادگی پلک پایین

۴ نکته مراقبتی مهم بعد از عمل جراحی پلک

 • رعایت نحوه خوابیدن بعد از عمل
 • استفاده از مسکن در صورت بروز درد
 • عدم مصرف دخانیات حداقل برای دوهفته
 • استفاده از کمپرس آب سرد برای رفع کبودی و تورم

هزینه جراحی پلک در تهران چقدر است؟

چند فاکتور مهم در هزینه جراحی پلک وجود دارد:

 • هدف از جراحی و اینکه این جراحی به چه منظور انجام می شود.
 • میزان هزینه کلینیک یا بیمارستانی که در آن این عمل اجرا می شود.
 • هزینه و دستمزد جراح که با توجه به تجربه و تبحر وی تغییر خواهد کرد.
 • نوع جراحی که برای بیمار در نظر می گیرند تاثیر بسیار زیادی بر هزینه این عمل دارد.

این عمل سرپایی انجام می شود و بعد از عمل نیازی به بستری شدن نیست. تنها هزینه‌هایی که برای این عمل باید پرداخت شود شامل :

 • هزینه های آزمایشات قبل از عمل و هزینه دست مزد جراح
 • هزینه هر شخص به نوع و میزان افتادگی پوست پلکش بستگی دارد.

سوالات متداول جراحی پلک بالا + جراحی پلک پایین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط