دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
جوانسازی دست

بهترین روش برای از بین چین و چروک پوست دستها

ازبین رفتن جوانی و طراوت دست ها یکی از مشکلاتی است که با بالارفتن سن برای اغلب افراد اتفاق می افتد. استفاده زیاد از مواد شوینده ، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، داشتن استرس و نگرانی، تغذیه نامناسب ، پیری و کهولت سن از جمله موارد بسیار شایعی است که باعث میشود افراد دچار پیری پوست شوند. اما راهکار چیست؟ راهکار های مختلفی برای جوانسازی پوست وجود دارد. با مراجعه به متخصص پوست و بررسی دقیق توسط پزشک راهکار های مناسبی برای جوانسازی دست ها به افراد پیشنهاد میشود. ما در این مقاله می خواهیم از بهترین روش های جوانسازی دست نام ببریم و درباره آنها به شما توضیح دهیم. لطفا با ما همراه باشید.

بهترین روش‌های جوانسازی دست


همانطور که گفتیم جوانسازی دست برای اغلب افراد خصوصا بانوان به یک معضل تبدیل شده است. چراکه اغلب افراد با دیدن پوست دست شما پی به سن و سال شما می برند. چه بسا داشتن دست های لاغر و پر از چین و چروک سن فرد را از آنچه که هست بالاتر نشان میدهد. بنابراین حفظ لطافت و شادابی پوست امر بسیار مهمی در زیبایی است. نتایج مراقبتهای نادرست از پوست در طول زمان و با بالارفتن سن ظاهر می شوند. اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی نیازی به نگرانی در اینباره نیست. راهکارهای بسیاری خوبی برای جوانسازی دست وجود دارد.

نمونه کار واقعی جوانسازی دست

تزریق چربی به دست از بهترین راه های جوانسازی دست


علائم پیری پوست دست چیست؟


با توجه به چه معیارهایی می گوئیم که پوست دست شما نیاز به جوانسازی دارد؟ پیری پوست افراد با توجه به ژنتیک آنها و همچنین سن و سالشان متفاوت است و دارای علامت های مختلفی است.


چین و چروک روی پوست دست


با بالا رفتن سن تولید کلاژن و پروتئین هایی که به جوانسازی و طراوت پوست دست کمک می کنند رفته رفته کاهش می یابد. لایه زیر پوست که از تجمع چربی تشکیل شده است رفته رفته تحلیل میرود و شادابی پوست را کم می کند. با افزایش سن و کاهش چربی زیر پوست، پوست دست شل می شود.
یکی از دلایل مهم دیگر خشکی پوست دست در اثر کم آبی است با کم آب شدن پوست دست چین و چروک ها نمایان می شود و با اینکه ممکن است فرد سن بالایی هم نداشته باشد اما دچار پیری پوست شود.


لاغر بودن دست ها


لاغر بودن دست ها معمولا با بالارفتن سن و کاهش حجم چربی زیر پوست اتفاق می افتد اما در برخی از افراد ژنتیکی است. یعنی افرادی که جوان هستند نیز ممکن است دارای دست هایی لاغر باشند که از نظر زیبایی معیار های لازم و کافی را ندارند.


وجود لکه های پوستی


وجود لک ها روی پوست به دلایل مختلفی از جمله در معرض نور شدید آفتاب بودن لک های تیره زیادی را می تواند روی پوست ایجاد کند. این لک ها رابا استفاده از کرم های مختلف تا حدی می توان کمرنگ کرد اما این روش ها دائمی نیستند و ممکن است مجددا این لک ها روی پوست ایجاد شوند. روش ها دائمی نیز برای جوانسازی دست ها وجود دارد که با مراجعه به متخصص پوست می توان از آنها بهره برد.


بیرون زدن رگ دست ها


بیرون زدن رگ دست ها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ممکن است وجود برخی از بیماری ها در بدن منجر به این عارضه شود. اما اغلب افراد به دلیل شل شدن پوست دست و لاغر بودن به صورت ژنتیکی ، کمبود آب بدن و از بین رفتن چربی پوست به دلیل بالارفتن سن دچار این عارضه میشوند که با استفاده از روش های جوانسازی میتوان این مشکل را برطرف کرد.

انواع روش های جوانسازی دست

روش های مختلفی برای جوانسازی دست وجود دارد از جمله تزریق چربی، تزریق ژل و استفاده از اشعه IPL که در ادامه به شرح کامل آن خواهیم پرداخت.

جوانسازی دست

تزریق چربی برای جوانسازی دست


تزریق چربی یکی از بهترین روش های جوانسازی برای افرادی است که از ظاهر دست های خود ناراضی هستند. کسانی که به طور ژنتیکی دچار دست های لاغر هستند با تزریق چربی میتوانند زیبایی را به دست های خود هدیه کنند.
همچنین افرادی که با کهولت سن دچار دست های پیر و دارای چین و چروک شده اند با تزریق چربی به پوست دست می توانند از این روش استفاده کنند.
تزریق چربی علاوه بر نمای زیبایی که به فرم دست های شما می دهد چین و چروک های روی پوست را نیز از بین می برد و فرم بسیار زیبایی را برای دستهای شما به ارمغان می آورد.

تزریق چربی نانوفت

در حین تزریق چربی قسمتی از چربی جدا میشود بافت چربی آن متلاشی شده و سانتریفیوژ میشود . با سانتریفیوژ روغن و بازمانده سلولهای چربی جدا شده و دور ریخته میشوند و فقط سلولهای بنیادی باقی می مانند . به این سلولهای باقی مانده نانوفت گفته می شود.از ان نانوفت استفاده های بسیاری میشود. برای بازسازی پوست، ترمیم چین و چروک، بهتر شدن کیفیت پوست دور چشم ها ، بهتر شدن تیرگی دور چشم ها ، جوانسازی پوست دست و پوست گردن و در هر قسمتی از بدن که نیاز به بازسازی پوست باشد از این چربی ها می توان استفاده کرد.

تزریق ژل


تزریق ژل نیز از دیگر روش های محبوب و پرکاربرد برای جوانسازی دست ها است. ماندگاری تزریق ژل معمولا در حدود یک سال است و نیازی به ترمیم ندارد. بعد از تزریق ژل حتی در جلسه اول به خوبی تغییرات پوست و زیبایی آنها قابل مشاهده است. حساسیت به تزریق ژل معمولا خیلی کم است. اگر فرد حساسیت به مورد خاصی داشته باشد معمولا قبل از هرگونه اقدامی پزشک متخصص به بررسی موارد لازم می پردازد.


لیزر جوانسازی IPL


آی پی ال در واقع اشعه ای است که بر روی پوست تابیده میشود و اثرات مختلفی را بر روی پوست دست ایجاد می کند.استفاده از دستگاه IPL یکی از روش های محبوب برای جوانسازی پوست است. هزینه این روش از لیزر پایین تر است . کارایی بسیار بالایی در جوانسازی پوست دارد.
از جمله کاربردهای زیاد آی پی ال برای از بین بردن لک و کک و مک روی پوست و از بین بردن لکه هایی است که در اثر تابش زیاد نور خورشید بر روی پوست ایجاد شده اند.

سوالات متداول جوان کردن پوست دستهادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط