دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
جوانسازی صورت

بهترین روش‌های جوانسازی صورت چیست؟

بهترین روش های جوانسازی صورت چیست؟ با افزایش سن خاصیت ارتجاعی پوست کاهش پیدا کرده و تولید کلاژن و الاستین پوست کاشته می‌شود و پوست شروع به افتادگی و شل شدن خواهد کرد. با استفاده از تکنیک های مختلف جوانسازی می‌‌توان به بازگردانی شادابی و جوانسازی صورت کمک کرد. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره ی جوانسازی صورت و روش های انجام آن بیان کنیم، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

جوانسازی صورت چیست؟

در جوانسازی صورت هدف استفاده از روش هایی است که پوست آسیب دیده و دارای نقص را به پوستی صاف و بی نقص تبدیل کند. استفاده از روش های جوانسازی صورت به افزایش کلاژن سازی و لایه برداری پوست کمک می‌کند و منجر به حذف سلول های آسیب دیده روی سطح پوست شده و تغییراتی در لایه های زیرین پوست ایجاد می‌کند. حتما توجه داشته باشید که این کار را نزد بهترین متخصص پوست و مو در الهیه انجام دهید تا بهترین روش جوانسازی را با توجه به شرایط پوستی و سن شما تجویز کند.

روش های جوانسازی صورت

روش های جوانسازی صورت

روش های متنوع و متفاوتی برای جوانسازی صورت وجود دارد که در ادامه به توضیح آن ها می‌پردازیم:

میکرودرم ابریژن

این روش برای کلاژن سازی و جوانسازی صورت روشی موثر می‌باشد. برای انجام این کار یک ابزار چرخشی سریع برای برداشتن و صاف کردن لایه های بالایی پوست شما استفاده می‌شود. پوست آسیب دیده شروع به خونریزی کرده و پوست جدید شروع به رشد می‌کند.

لایه برداری شیمیایی

در لایه برداری شیمیایی از فرمول های شیمیایی مختلفی استفاده می‌کنند که برای مدت زمان مشخصی روی کل صورت یا نواحی خاص می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. محلول شیمیایی روی پوست اعمال شده و باعث لایه برداری آن می‌شود که پوست جدید صاف تر شده و چین و چروک ها کاهش پیدا می‌کند.

لیزر

جوانسازی با لیزر با استفاده از انرژی نور و گرما لایه ی بالایی پوست را جدا کرده و لایه های زیرین را گرم می‌کند. لیزر CO2 فرکشنال یکی از موثرترین روش های جوانسازی صورت می‌باشد. ‎‌

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)

پلاسمای غنی از پلاکت دو عنصر پلاسما (قسمت مایع خون شما) و پلاکت ها (سلول های خونی) یدن شما را ترکیب می‌کند. پلاسمای غنی از پلاکت با استفاده از سلول های خونی خود برای تقویت توانایی طبیعی بدن برای بهبودی می‌تواند به جوان کردن پوست از درون به بیرون کمک کند. در برخی موارد این روش می‌تواند به تنهایی یا با سایر روش ها مانند لیزر درمانی و میکرونیدلینگ انجام شود.

اندولفیت

این روش درمان جوانسازی نیز نوعی لیزر درمانی بوده  که هدف آن ترمیم و بهبود چروک های پوستی و خاصیت کشسانی انجام می‌گیرد. در این روش متخصص فیبر بسیار نازکی را بدون ایجاد هرگونه برشی وارد پوست کرده و آن را در حد فاصل لایه درم پوستی و بافت چربی قرار می‌دهد سپس با حرکت دادن آن، پرتو لیزر را روی بافت های عمقی متمرکز کرده و باعث کلاژن سازی پوست و استحکام و بهبود افتادگی آن می‌شود.

هایفوتراپی

یکی از روش هایی که برای بسیاری از افراد برای جوانسازی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد، هایفوتراپی می‌باشد. در این روش از امواج فراصوتی استفاده شده و هیچ نیازی به ایجاد برش، زخم یا بخیه نمی‌باشد. در هایفوتراپی دستگاه مستقیما بر سطح پوست قرار گرفته و امواج فراصوت منتشر شده روی لایه های زیرین پوست اثر می‌گذارند و باعث تحریک کلاژن سازی پوست می‌شوند. بنابراین با افزایش کلاژن سازی، پوست لیفت شده، سفت می‌شود و چین و چروک ها از بین می‌رود. هایفوتراپی برای خانم ها و آقایانی که بین ۳۰ تا ۷۵ سال سن دارند و از شل شدگی خفیف تا متوسط پوست خود رنج می‌برند بهترین گزینه برای جوانسازی صورت است.

تزریق بوتاکس

طبق آمار پرطرفدارترین روش جوانسازی صورت، تزریق بوتاکس می‌باشد. در این روش سمی به نام بوتولینوم به زیر پوست تزریق شده و باعث فلج شدن عضلات صورت می‌شوند. به این نکته توجه داشته باشید که بوتاکس زمانی موثر است که چین و چروک های صورت هنوز دائمی نشده اند. در این شرایط بهترین روش جوانسازی صورت، تزریق بوتاکس می‌باشد.

بهترین روش های جوانسازی صورت

کربوکسی تراپی

بکی دیگر از روش های جوانسازی صورت کربوکسی تراپی می‌باشد که در سال های اخیر توسعه و بهبود یافته است. در این روش مقداری از گاز کربن دی اکسید به زیر پوست تزریق شده و باعث تحریک خون رسانی و فعال کردن واکنش های ترمیمی پوست می‌شود.

تزریق ژل

ژل ها نیز برای حجم دهی به پوست اضافه می‌شوند و مدت ماندگاری آن ها به جنس مورد استفاده بستگی دارد. بیشتر ژل ها از ماده ای به نام هیالورونیک اسید ساخته شده اند که این ماده سیمان بین بافت پوستی ما نیز می‌باشد. به همین علت روشی موثر و کم عارضه برای جوانسازی صورت محسوب می‌شود.

تزریق چربی

یکی از روش هایی که ماندگاری بیشتری نسبت به سایر روش ها دارد، تزریق چربی به صورت می‌باشد. در تزریق چربی از بافت چربی طبیعی بدن استفاده شده و پس از خالص سازی به زیر پوست صورت یا نواحی مورد نظر تزریق می‌شود.

مزایای جوانسازی صورت

از مزایای جوانسازی صورت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صاف کردن چین و چروک ها
  • کاهش خطوط ریز
  • سفت کردن پوست های شل
  • بهبود بخشیدن اسکارهای آکنه
2 Responses
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط