دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
مراقبت بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو چیست و شامل چه مواردی می‌شود؟ مراقبت بعد از کاشت مو به اندازه خود عمل مهم بوده و تا چندین ماه باید به خوبی از موهای خود مراقبت کنید. در صورت رعایت مراقبت ها، نتیجه ی زیادی در موفقیت کاشت موی شما داشته و به نتیجه مورد نظر خود می‌رسید. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره مراقبت های بعد از کاشت مو بیان کنیم. با ما همراه باشید.

درباره مراقبت های بعد از کاشت مو

مهم ترین مرحله در مراقبت سه روز ابتدایی آن است. یک روز بعد از کاشت مو، پانسمان را برداشته و محل برداشت مو را با استفاده از آب ولرم و شامپوی مخصوص به آرامی شستشو دهید. سپس بعد از خشک کردن ناحیه برداشت از کرم ترمیم کننده استفاده کنید. سعی کنید در این ۳ روز استحمام نکرده و ناحیه کاشت مو را لمس نکنید در این مدت از سیگار و الکل دوری کرده و برای جلوگیری از آسیب به موها به پشت بخوابید. پس از گذشت ۳ روز با مشورت پزشک خود می‌توانید حمام کنید. بعد از اولین استحمام بهبودی شما سریعتر پیش خواهد رفت. اما توجه داشته باشید تا چند ماه اول نیز مراقبت هایی را باید رعایت کنید که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

مراقبت های هفته اول کاشت مو

روز چهارم تا ششم محل کاشت را با استفاده از اسپری شستشو دهید البته توجه داشته باشید روی محل کاشت شده دست نکشید و فقط با اسپری شستشو دهید. در هفته اول با پوسته پوسته شدن در منطقه کاشت مواجه می‌شوید که ممکن است این امر موجب خارش نیز شود. توجه داشته باشید به هیچ وجه در این مدت سر خود را نخارانید. پس از گذشت ۱۰ روز این ظاهر پوسته پوسته تقریبا ناپدید می‌شود. در هفته اول نیز از الکل و سیگار دوری کنید.

مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های ماه اول کاشت مو

از هفته ی دوم تا ماه سوم موها به دلیل باز شدن جا برای تار موهای جدید شروع به ریزش می‌کنند. پس از ریزش شما رشد تارهای جدید را مشاهده می‌کنید. در این مدت می‌توانید ورزش را شروع کنید اما از ورزش هایی که باعث تعرق زیاد می‌شوند اجتناب کنید.

مراقبت های سه ماه اول پس از کاشت مو

پس از گذشت ۳ ماه شما مهم ترین دوره ی مراقبت کاشت مو را سپری کرده اید. در این ۳ ماه موهای جدید بلند شده و حالت طبیعی پیدا کرده اند. برای بلند شدن موها و مشاهده نوع آن که مجعد یا صاف می‌باشد بین ۶ ماه الی ۱ سال زمان می‌برد.

کلاه گذاشتن پس از کاشت مو

ممکن است برخی از افراد برای قرار نگرفتن در برابر نور خورشید و به دلیل ظاهر سر و تورم آن، قصد داشته باشند از کلاه برای پوشاندن سر خود استفاده کنند. در این موارد استفاده از کلاه فقط در صورتی که گشاد بوده و بافت آن نیز توری باشد مشکلی ندارد.

خوابیدن پس از کاشت مو

برای جلوگیری از آسیب به مو و به حداقل رساندن تورم در ناحیه پیشانی خوابیدن پس از کاشت مو موضوع بسیار مهمی بوده که باید به آن توجه کنید. در پنج شب اول نباید صاف و بدون قرار دادن بالش زیر سر خود بخوابید. بهتر است با زاویه ۴۵ درجه به همراه زیر گردنی بخوابید تا چرخش سر موجب باز شدن پانسمان ها نشود. در این مدت از خوابیدن روی شکم خودداری کرده و حتما به پشت بخوابید. بهترین حالت پیشنهاد شده برای خوابیدن تکیه دادن به حالت نیمه نشسته و خوابیدن است که دراین حالت مطمئن باشید سر شما با هیچ سطحی تماس پیدا نمی‌کند.

مصرف مکمل، مسکن و آنتی بیوتیک بعد از کاشت مو

مصرف مکمل های تقویتی پس از کاشت مو با صلاحدید پزشک تجویز شده و به ویژگی ها و کمبود ویتامین های فرد بستگی دارد. در این مورد برای دوره کوتاهی مصرف آنتی بیوتیک های خوراکی و داروهایی برای سرعت بخشیدن به رویش مجدد موها که توسط پزشک تجویز شده اند الزامی می‌باشد. داروهایی که ممکن است پس از کاشت مو برای شما تجویز شوند، مسکن ها، آنتی بیوتیک های موضعی و داروهایی برای کاهش تورم بعد از جراحی هستند. پیشنهاد می‌کنیم برای اطمینان از گرفتن نتبجه به بهترین دکتر کاشت مو در تهران مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط