دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
آیا کاشت مو درد دارد؟

آیا کاشت مو درد دارد؟

آیا کاشت مو درد دارد یکی از سوالاتی است که اغلب برای کسانی که می‌خواهند کاشت مو را انجام دهند، پیش می‌آید. پاسخ این سوال به عوامل متعددی بستگی دارد. در این مقاله قصد داریم درباره درد پس از کاشت مو و راهکارهای کاهش آن اطلاعاتی بیان کنیم، پس برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

شدت درد پس از کاشت مو چه قدر است؟

میزان دردی که فرد پس از کاشت مو تجربه می‌کند در هر یک از روش های به کار رفته متفاوت می‌باشد. در ادامه به بررسی میزان درد در روش های کاشت مو می‌پردازیم:

درد کاشت به روش FUT

در این روش و روش هایی که بر پایه این تکنیک انجام می‌شوند مانند روش ترکیبی و سوپر ترکیبی به دلیل این که گرافت ها به صورت نواری از ناحیه مو برداشته می‌شوند و پس از انجام به زدن بخیه نیاز می‌باشد، ممکن است درد بیشتری احساس شود. شدت درد در این روش در مقایسه با تکنیک های دیگر کمی بیشتر می‌باشد.

درد کاشت به روش FIT

در روش FIT برداشت گرافت ها به صورت تکی و بدون برداشت نواری در پشت سر انجام می‌شود. این روش آسیب کمتری به پوست سر زده و زخم های حاصل از آن نسبت به سایر روش ها سطحی تر می‌باشد.

علاوه بر روش های مورد استفاده پزشک برای کاشت مو تعداد موهای کاشته شده نیز بر میزان درد تاثیر گذار است. هرچه تعداد موهای کاشته شده بیشتر باشد، درد پس از کاشت مو بیشتر است. مهارت و تجربه ی پزشک نیز نقش مهمی در کاهش درد دارد. پزشکان با تجربه برای کاهش درد از تکنیک های بهتری برای کاشت مو استفاده می‌کنند، به همین خاطر برای انجام کاشت مو حتما به بهترین دکتر کاشت مو در تهران مراجعه کنید.

سر درد بعد از کاشت مو

درد پس از کاشت مو تا چه زمانی ادامه دارد؟

یکی از نکاتی که در کنترل و مدیریت درد پس از کاشت مهم و تاثیرگذار است، رعایت مراقبت های پس از عمل می‌باشد. همان طور که اشاره کردیم شدت درد به تکنیک مورد استفاده بستگی دارد و در هر فرد شرایط های بدنی و آستانه تحمل درد ، متفاوت می‌باشد. به همین علت نمی‌توان زمان دقیقی برای تسکین درد ها تعیین کرد. در کاشت مو بین تعداد گرافت های پیوندی و شدت درد پس از عمل رابطه ای مستقیم وجود دارد. هر چه تعداد گرافت های استخراج شده بیشتر باشد، شدت درد بیشتر خواهد بود. در حالت کلی تجربه درد پس از کاشت مو تا یک هفته طبیعی می‌باشد. در صورتی که بعد از گذشت دو هفته از عمل از سردرد رنج می‌بردید حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

نقش داروی بی حسی در کنترل درد کاشت مو

بدون شک استفاده از داروی بی حسی، نوع آن، میزان تزریق شده، کیفیت داروی بی حسی و همخوانی آن با بدن شما نقش بسیار زیادی بر کنترل درد پس از کاشت مو دارد. متخصصان باید برای کاشت مو از داروی بی حسی با کیفیت بالا استفاده کنند.

راه های کاهش درد کاشت مو

اقداماتی که پس از کاشت مو برای کاهش و کنترل درد می‌توانید انجام دهید، شامل موارد زیر است:

  • مصرف داروهای تسکین دهنده تجویز شده توسط پزشک
  • استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم و درد
  • داشتن استراحت کافی
  • رعایت مراقبت های بعد از کاشت مو
  • مصرف مایعات به میزان کافی برای دفع مواد مخرب و سموم از بدن و جلوگیری از خشکی و ترشح های نامطلوب
  • رعایت رژیم غذایی سالم و مصرف مواد غذایی با ارزش مانند پروتئین ها برای کمک به ترمیم زخم ها و بهبودی
  • استفاده از بالشتک و مکمل های پشتی برای کمک به کاهش فشار به ناحیه کاشت مو
  • اجتناب از ورزش های شدید و فعالیت هایی که موجب وارد شدن فشار به ناحیه کاشت مو می‌شوند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط