دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
بانک مو برای کاشت و پیوند

بانک مو برای کاشت و پیوند

بانک مو چیست؟ حتما این برای شما هم سوال است که برای کاشت مو باید از چه ناحیه ای گرفت مو برداشته شود؟ بانک مو کجاست؟ آیا گرفت مو از شخص دیگری گرفته می‌شود؟ گرفت های مو از ناحیه پشت سر گرفته می‌شوند و به قسمت دیگری از سر که مورد نیاز است و موی کم پشتی دارد، پیوند زده میشود. شاید از خود بپرسید که چرا از پست شر گرفته می‌شود؟ برای پاسخ تمامی سوالات خود در رابطه با بانک مو برای پیوند، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بانک مو چیست؟

بانک مو در واقع به ناحیه ای از سر یا بدن گفته می‌شود که گرافت مو از آن برداشته شود و دارای تراکم مو در این بخش است تا برای کاشت مو مورد استفاده قرار گیرد. البته برای کاشت مو و پیوند، ابتدا مهم است که فرد بانک موی خوبی دارد یا خیر. معمولا برای افرادی که بانک موی ضعیف دارند، از روش های درمانی دیگر نظیر PRO و ترمیم مو و … نیز استفاده می‌شود. موهای حوالی پشت گوش هم میتوانند بانک موی خوبی بشمار روند زیرا ریزش در آن ها کم است و موهای مقاومی دارند.  جالب است بدانید که از این بانک مو برای کاشت سبیل، کاشت ابرو، کاشت ریش نیز استفاده می‌کنند زیرا برای این نواحی به مویی نیاز داریم که با ریزش شدید مواجه نباشد.

بانک مو

چرا گرفت مو از پشت سر گرفته می‌شود؟

باید دقت داشته باشید که گرفت باید از ناحیه ای گرفته شود که ریزش مو در این ناحیه کم باشد. اگر توجه داشته باشید معمولا ریزش مو در ناحیه جلوی سر بسیار بیشتر از پشت سر است و به همین دلیل برای کاشت مو از این بخش گرفت را تهیه می‌کنند. تا چندین سال قبل، روش کاشت موی BHT بسیار مورد استفاده قرار می‌گرفت که از موی بدن برای پیوند به بخش های مختلف سر استفاده میکردند. اما به مرور زمان روش ها نوین تر شده و با پیشرفت علم پزشکی، گرفت های مو از نواحی خود سر برداشته می شود که دچار ریزش نشده اند و قابل رشد هستند.

اگر فردی بانک مو نداشته باشد، می‌تواند کاشت مو انجام دهد؟

بسیاری از افراد این سوال برایشان به وجود می‌آید که اگر بانک مو نداشته باشند باید چکار کنند؟ یعنی اگر ناحیه پشت سرشان کم مو و یا خالی از مو باشد، باید چکار کنند؟ دیگر قادر به پیوند مو نیستند؟ نیاز به نگرانی ندارید زیرا امروزه تکنیک های زیاد پیشرفته ای روی کار آمده است که بهترین دکتر کاشت مو در تهران از آن برای افرادی که بانک مو مناسب ندارند نیز بهره می‌برد. معمولا افرادی که دارای موهای کم پشت در ناحیه پشت سر هستند، باید از این روش ها استفاده کنند.

افرادی که برای کاشت مو به دکتر کامران جزایری مراجعه کرده اند، نتایج رضایت بخش فوق العاده ای دریافت کردند. این پزشک با استفاده از روش های تخصصی و ماهرانه، جای زخم عمیقی بر بانک مو ایجاد نمیکند و افراد معمولا از این مسئله رضایت زیادی دارند. بسیاری از اشخاصی که برای انجام این تکنیک مراجعه دارند، از همان ابتدا نگران درد و جای زخم در ناحیه ای که مو از آن قسمت برداشته شده استف هستند اما اکنون دانستید که برای کسب نتیجه موفق در این زمینه به چه پزشکی باید مراجعه کنید.

از کجا بفهمیم بانک مو قوی داریم؟

شاید برای شما هم سوال باشد و بخواهید بدانید که بانک مو شما قوی است یا خیر؟ برای اینکه بدانید که از نظر تامین مو برای پیوند مشکلی ندارید، به این موارد دقت کنید:

  • این ناحیه باید از تراکم خوب برخوردار باشد تا پزشک بتواند برای برداشتن گرفت، مانور دهد. روش FUT برای اشخاصی که بانک مو قوی و متراکم دارند، بسیار مناسب است زیرا محدودیتی برای کاندید کاشت مو ایجاد نمی‌کند.
  • داشتن یک پوست سالم به قوی بودن بانک مو کمک می‌کند. افرادی که به بیماری های زمینه ای پوستی مثل قارچ پوستی و یا این موارد مبتلا باشند، باید این احتمال را بدهند که ممکن است فولیکول مو نیز قارچی و بیمار باشد و به همین دلیل برای پیوند اصلا مناسب نیست و ابتدا باید درمان بیماری صورت گیرد.
  • معمولا پزشکان برای ایجاد ضخامت و سلامت در موهای موجود در ناحیه سر، از روش های درمانی دارویی استفاده می‌کنند. هرچه ضخامت و اندازه مو بهتر و مناسب تر باشد، مو در محل کاشته شده بیشتر استقرار پیدا می‌کند. در حقیقت شانس موفقیت این تکنیک برای این اشخاص بسیار بیشتر است.
ناحیه متراکم پشت سر

آیا ریش هم می‌تواند بانک مو محسوب شود؟

اگر شما به عنوان کاندید برای پیوند، دارای تراکم کم در ناحیه پشت سر باشید و پزشک نتواند از موهای پشت سر و نواحی گوش برای این روش استفاده می‌کند، حتما ناحیه ریش را برای انتخاب بانک مو مورد بررسی و معاینه قرار می‌دهد. نیازی به نگرانی باقی ماندن جای زخم نیست زیرا در این ناحیه از صورت، اسکار و زخم بسیار سریع برطرف میشود.

آیا استفاده از بانک مو شرط خاص دارد؟

یکی از مسائل بسیار مهمی که به عنوان یک شرط اصلی می‌توان بیان کرد، این است که رنگ موی صورت باید با رنگ موی سر یکی باشد. البته این مورد زمانی مورد توجه قرار می‌گیرد که پزشک بخواهد از ریش یه عنوان بانک مو استفاده کند. همچنین عدم وجود بیماری پوستی نیز همانطور که ذکر شد بسیار دارای اهمیت است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط