دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
ترمیم جای برداشت مو

ترمیم جای زخم ناشی از پیوند مو

افرادی که به هر دلیلی برای کاشت مو دائمی اقدام می‌کنند، ممکن است با مشکل جای باقی مانده زخم در پشت سر بعد از آن مواجه شوند. در کاشت یا پیوند مو پزشک متخصص پوست و مو باید از پشت سر فرد عمل کاشت را انجام دهد. بنابراین ردی از آن در ناحیه برداشت شده پشت سر باقی خواهد ماند. یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن این خط استفاده از روش میکروپیگمنتیشن هست. این روش تا ۹۰ درصد احتمال موفقیت دارد. یعنی بعد از آن ناحیه پشت سر نیز مانند سایر افراد بوده و هیچ علامتی از عمل کاشت دیده نمی‌شود.

بهترین راه برای پوشاندن جای زخم ناشی از پیوند مو در پشت سر

کسانی که برای کاشت مو یک یا دوبار تحت عمل fut قرار گرفته اند و از طریق آن از پشت سر به صورت یک نوار برداشته می شود، خط برشی که ناشی از این عمل است به صورت اسکار یا جای زخمی باقی می ماند. البته همیشه این طور نیست و معمولا اگر جراح متبحر باشد و جراحی به خوبی انجام بگیرد این ناحیه با پوشاندن موهای قسمت های نواحی آن منطقه پوشیده می شود و هیچ ردی از آن باقی نمی‌ماند.

اما هنگامی که فردی دوست دارد با ماشین موهایش را کوتاه کند و یا به طور کلی آنها را کوتاه نگه دارد. این جای باقی مانده از کاشت مو پیدا خواهد بود.

بهترین کاری که می توان برای پوشاندن این منطقه انجام داد، استفاده از روش SMP یا میکروپیگمنتیشن کف سر هست که اگر به خوبی انجام شود با تاتوهایی سطحی بر روی پوست این خط را تا ۸۰ الی ۹۰ درصد پنهان کرد. در این صورت اگر فرد موهایش را خیلی خیلی کوتاه هم بکند دیگر جای زخمی پیدا نخواهد بود.

بیشتر بدانید: بهترین دکتر کاشت مو در تهران

چرا بعد از کاشت مو طبیعی جای زخم باقی می‌ماند؟

روش‌های مختلفی برای جلوگیری از ریزش مو وجود دارد. از بهترین و ایمن‌ترین و ماندگارترین این روشها کاشت مو است. اما کاشت مو نیز مزایا و معایب خاص خود را نیز به همراه دارد. به عنوان مثال یکی از عارضه های این روش اسکاری است که از محل برداشت مو در این روش باقی می‌ماند. در این روش باید از فولیکول های مو در ناحیه پشت سر و جایی که مو دارد استفاده شود. روش های اصلی برای کاشت مو با نام های FUT و FUE شناخته می شود. فولیکول های مو از ناحیه پشت سر که منطقه اهداکننده است برداشته می شود و در ناحیه طاسی و کم مویی مورد نظر کاشته می شود. البته در موارد بسیاری این رد باقی مانده به خودی خود بهبود می‌یابد و زیاد نیست اما روش‌های درمانی مختلفی برای از بین بردن این اسکار وجود دارد.

انواع روش ها برای از بین بردن برای زخم ناشی از پیوند مو

  • بهترین این روش ها استفاده از میکروپیگمنتیشن است که این ناحیه را ترمیم کرده و پر مو نشان می دهد.
  • در مواردی می توان این ناحیه زخم را با کاشت مو مجدد ترمیم کرد.
  • استفاده از کرم ها و پمادهایی که متخصص پوست به شما معرفی می کند می تواند تا حد زیادی در بهبود زخم این ناحیه موثر باشد.
  • روش درمانی میکرونیدلینگ نیز با تولید کلاژن بیشتر در رفع اسکارهای پوستی موثر است.

در حین انجام عمل میکرونیدلینگ ، پزشک متخصص با وسیله ای شبیه به یک قلم، سوراخهای سوزنی کوچکی را در سطح پوست ایجاد می‌کند. سوراخ هایی که در این روش ایجاد می‌شوند به قدری کوچک هستند که به زودی ترمیم شده و امکان دارد حتی بیمار بعد از عمل متوجه آنها نشود. پزشک شما ابزار مخصوص را به طور یکنواخت روی پوست شما حرکت می‌دهد تا تأثیر برابری در تمام قسمت‌های پوست داشته باشد و پوست جدیدی که احیا و ایجاد می‌شود نیز یکنواخت باشد. برای کاهش درد احتمالی از بی حسی موضعی برای فرد استفاده می شود.

شایع‌ترین سوالات پیرامون جای زخم ناشی از کاشت و ترمیم محل برداشت مو


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط