دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
تزریق چربی به دست

تزریق چربی به دست و انگشتان

تزریق چربی به دست از روش های پرطرفدار نوین که امروزه توسط خانم ها و آقایان برای افزایش حجم و شکل دست استفاده می‌شود. این روش به عنوان بهترین جایگزین تزریق مواد پرکننده مانند اسید هیالورونیک یا همان فیلرها می‌باشد. این روش زیبایی باید توسط دکتر با تجربه انجام شود تا هیچ تاثیری بر حس دست نداشته باشد و بتواند یک ظاهر طبیعی داشته باشد. در این مقاله به طور کامل در رابطه با تزریق چربی به دست صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با تزریق چربی به دست

روش تزریق چربی به دست در چندین مرحله انجام می‌شود که باید طبق اصول مناسب پیش بروند. برای تزریق چربی به دست یا تزریق چربی به بدن و هر ناحیه ای از آن، ابتدا باید چربی از مناطق دیگر مانند شکم، ران یا بازو جمع‌آوری شوند و سپس با تکنیک های مناسب و بعد از پاکسازی به نواحی مورد نظر تزریق شوند که در ادامه بیشتر در این مورد صحبت خواهیم کرد.

تزیق چربی به دست

تزریق چربی به پشت دست بیمار انجام می‌شود که به عنوان یک منبع پرکننده طبیعی در نظر گرفته می‌شود. مهمترین ویژگی این تکنیک این است که از چربی طبیعی بدن استفاده می‌شود و احتمال در شدن توسط سیستم ایمنی بدن بسیار کم است. این روش نیازمند مهارت و تجربه پزشک زیبایی است. قبل از تصمیم‌ گیری برای انجام این روش، بهتر است با یک پزشک متخصص پوست مشورت کنید تا بتوانید در مورد مزایا، معایب و پیامدهای احتمالی آگاهی کاملی به شما ارائه دهد.

تزریق چربی به انگشتان دست هم انجام می‌شود؟

تا چندی پیش شاید هیچ پزشکی تزریق چربی به انگشت دست انجام نمی‌داد اما امروزه این مورد برای رفع نشانه های آرتریت و رهایی از درد این بیماری نیز قابل انجام است. بسیاری از افرادی که مراجعه دارند تا تزریق چربی به دست انجام دهند، علاقمند هستند که برای از بین بردن لاغری انگشتان نیز به این نواحی تزریق چربی انجام دهند. تزریق چربی به انگشت دست هزینه زیادی ندارد و دوران نقاهت آن همانند تکنیک تزریق چربی به پشت دست است.

آیا روش های جایگزینی برای تزریق چربی به دست وجود دارد؟

تا چندی پیش برای حجیم سازی و شکل دهی و رفع افتادگی پوست پشت دست از تکنیک تزریق فیلر به دست استفاده می‌کردند اما از زمانی که افراد متوجه شدند که از چربی بدن خود فرد برای انجام این روش استفاده می‌کنند نیز طرفداران تزریق چربی به دست افزایش پیدا کرد. روش های دیگری نظیر پروتز دست و لیپوفیلینگ و لیفتینگ دست و … وجود دارد اما دو روش ابتدایی ذکر شده طرفدار بیشتری دارد و به مراتب دوران نقاهت ساده تری را داراست. هر یک از این روش های ذکر شده دارای مزایای و معایب خاص خود هستند اما بهتر است قبل از تصمیم گیری حتما با پزشک مشورت کنید.

آیا تزریق چربی به دست تاثیری بر حس دست دارد؟

تزریق چربی به دست شاید برای برخی افراد تا حدودی بر حس دست تأثیر بگذارد، اما این تأثیر معمولاً موقت است و در اکثر موارد بعد از گذشت اندک مدتی بهبود می‌یابد. در طول فرآیند تزریق، ممکن است عصب‌ها و بافت‌های حسی در دست تحت تأثیر قرار بگیرند اما اگر به یک پزشک خوب مراجعه کرده باشید نیاز نیست که نگران این مسائل باشید و بعد از گذشت چند روز تمامی این مشکلات برطرف خواهد شد اما اگر پزشک شما بی تجربه در این زمینه بود، حتما این نوع بی حسی های دست را جدی بگیرید.

آیا تزریق چربی به دست از نظر ظاهری طبیعی است؟

تزریق چربی به دست می‌تواند به طور ظاهری طبیعی باشد، اما نتیجه نهایی به نوع تکنیک تزریق، تجربه پزشک و واکنش بدن شما بستگی دارد. با استفاده از تکنیک ‌های اصولی و دقیق تزریق، پزشک می‌تواند شکل طبیعی بهتری برای دست ایجاد کند و در عین حال حجم سازی را به وجود آورد. تاکنون تمامی مراجعین دکتر کامران جزایری برای تزریق چربی به دست از این مسئله رضایت داشته اند و هیچ یک در رابطه با ظاهر مصنوعی دست خود اظهار ناراحتی نداشتند.

برای نتیجه تزریق چربی به دست چند روز باید صبر کنیم؟

نتایج تزریق چربی به دست معمولاً در مدت زمان کوتاهی پس از انجام این فرآیند مشخص می‌شوند، اما اینکه نتایج نهایی به مرور زمان تغییر پیدا کند، امری طبیعی است. در موارد بسیاری، بخشی از چربی تزریق شده در ابتدا ممکن است جذب نشده و جزئی از آن از بین برود. به طور کلی این مورد که مقداری از چربی در اولین تزریق جذب خود بدون بشود و حجم آن تا حدودی کاهش یابد بسیار طبیعی است زیرا این چربی از خود بدن برداشته شده و معمولا افراد نیاز به ترمیم در تزریق دوم دارند. اما بعد از اینکه تزریق ترمیمی چربی برای دست انجام شد، دیگر این نتایج به طور ماندگار باقی خواهد ماند.

شما برای اینکه نتیجه نهایی را مشاهده کنید، باید به طور معمول حدود هفت روز صبر داشته باشید تا تمامی التهابات و تورم ها از بین برود و شکل واقعی دست شما مشخص شود. بنابراین ارزیابی نتیجه زودتر از این موعد صحیح نیست و نیاز به اندکی صبر دارد.

تزریق چربی به دست چقدر ماندگاری دارد؟

افراد معمولا بین ماندگاری تکنیک تزریق چربی با ماندگاری تزریق فیلر مردد هستند اما اگر تصمیم شما برای انجام تزریق چربی به دست برای جوانسازی و رفع افتادگی پوست و …. قطعی است باید بدانید که میزان حدود ۲ الی ۵ سال ماندگاری و دوام دارد و می‌توانید در این مدت از جوانی دست خود لذت ببرید. همیشه ماندگاری چربی به ناحیه ای بستگی دارد که چربی از آن بردشاته شده و همچنین به ناحیه ای بستگی دارد که چربی به آن تزریق می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط