دکتر کامران جزایری
چربی برای صورت

تزریق چربی به صورت با راهکار نوین

تزریق چربی به صورت یکی از نوین ترین راهکار ها برای ایجاد جوانی و رفع افتادگی پوست و همچنین حجیم سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تکنیک تا چندی پیش برای خانم ها استفاده می‌شد اما امروزه آقایان نیز از این تکنیک استفاده می‌کنند. تزریق چربی برای صورت یکی از ماندگارترین روش ها بوده که هیچ عوارض جانبی خطرناکی برای شخص ندارند. در این مقاله در رابطه با نحوه انجام این روش و مزایا و کاندید مناسب آن صحبت خواهیم کرد.

مراحل تزریق چربی به صورت چگونه است؟

تزریق چربی به صورت یک روش سرپایی بوده که در یک کلینیک و یا مرکز درمانی مجهز قابل انجام است. پس از پایان مراحل تزریق می‌توانید به منزل بازگردید و ادامه‌ی فعالیت‌های روزمره‌ی خود را داشته باشید. کل مراحل تزریق چربی به صورت از ۳ قسمت تشکیل شده است که عبارتند از:

  • لیپوساکشن چربی

در این مرحله چربی از قسمت‌هایی مانند پهلو، ران، باسن و شکم با عمل لیپوساکشن استخراج می‌شود. استخراج چربی با سوزن‌های زیر پوستی و یا کانول ها مخصوص که آسیب سلولی کمتری دارند انجام می‌شود.

  • خالص سازی و جداسازی چربی

در این مرحله چربی‌هایی که با روش لیپوساکشن جدا شده بودند با ابزار های مخصوص مانند دستگاه سانتریفیوژ خالص سازی می‌شود، سلول‌ها و مایعات اضافی و آسیب دیده خارج می‌شود و فقط سلول‌های سالم و خالص چربی برای ادامه روند باقی می‌ماند.

  • تزریق چربی به نواحی

در مرحله‌ی آخر با استفاه از سرنگ‌های ظریف، چربی به قسمت‌های مختلف صورت مانند گونه، لب، خط اطراف بینی تا لب و … تزریق می‌شود. برخی افراد تنها به یک یا چند تزریق کوچک نیاز دارند در صورتی که برخی دیگر ممکن است به تزریق‌های متعدد در نواحی مختلف صورت نیاز دارند. تزریق چربی می‌تواند با روش لیفت صورت و گردن و یا سایر روش‌های زیبایی یا تزریق چربی زیر چشم و جوانسازی صورت ادغام شود.

تزریق چربی به صورت

مزایای تزریق چربی به صورت

  • عدم ایجاد واکنش‌های آلرژیک: با توجه به اینکه در این روش از چربی خود فرد استفاده می‌شود بنابراین هیچ گونه واکنش آلرژیک که در تزریق فیلر، بوتاکس و سایر روش‌های جوانسازی صورت ممکن است رخ بدهد وجود نخواهد داشت.
  • ماندگاری بالا: چربی‌های تزریق شده (برخلاف فیلرها که ماندگار کوتاه مدتی دارند) از ماندگاری طولانی برخوردار می‌باشند. در برخی موارد تزریق چربی اثرات دائمی دارد.

کاندید مناسب برای تزریق چربی به صورت

افرادی که دارای خطوط عمیق و یا ریز در صورت خود هستند و همچنین افرادی که به دنبال حجم دهی به بخش‌هایی از صورت مانند گونه و لب‌ها هستند کاندید مناسب این عمل هستند. این افراد باید ذخایر چربی مناسبی در شکم، پهلو، بازو، باسن و یا ران خود داشته باشند تا بتوانند جهت این تزریق اقدام نمایند. از شرایط لازم جهت تزریق چربی به صورت برخوداری از وضعیت سلامت جسمانی مناسب مورد تائید پزشک می‌باشد.

آمادگی‌ پیش از روش تزریق چربی به صورت

  • سیگار کشیدن را ترک نمائید. پیشنهاد می‌شود از ۳ هفته پیش از تزریق چربی سیگار کشیدن را ترک نمائید.
  • در صورتی که دارو و یا مکمل‌های غذایی مصرف می نمائید به پزشک خود اطلاع دهید.
  • از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و ایبوپروفن از ۲ هفته پیش از جراحی خودداری نمائید.

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟

اگر به دنبال یک روش ماندگار و با دوام برای حجم دهی به صورت و از بین بردن چروک های صورت و خطوط ریز و درشت آن هستید، توصیه می‌شود از تکنیک تزریق چربی به صورت استفاده کنید. این روش به دلیل اینکه از چربی بدن خود فرد است، عوارضی برای بدن ندارد و به همین دلیل زودتر با بدن سازگاری پیدا می‌کند و دوام بسیار خوبی هم دارد. البته اگر قصد رژیم لاغری دارید، باید این کار را قبل از تزریق چربی انجام دهید زیرا این مسئله باعث می‌شود که چربی ها تا حدودی جذب شوند و کاهش حجم پیدا کنند.

بهترین دکتر برای تزریق چربی به صورت در تهران

برای اینکه این روش زیبایی را به خوبی و با اصول انجام دهید، حتما باید به بهترین دکتر برای تزریق چربی در تهران مراجعه نمایید تا نمونه کار های موفق ایشان را مشاهده کنید و سپس تصمیم بگیرید. دکتر کامران جزایری یکی از بهترین پزشکان در شمال تهران به انجام این تکنیک می‌پردازد که نمونه کار های بسیار موفق داشته و تاکنون تمامی کاندیدای این روش رضایت واقعی داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط