دکتر کامران جزایری
چربی زیر چشم

تزریق چربی زیر چشم؛ رفع گودی و خطوط ریز

تزریق چربی به زیر چشم (Fat Injection to Under Eye) یک روش جراحی زیبایی است که برای کاهش چروک و افتادگی ظاهری در منطقه زیر چشم استفاده می‌شود. گاهی شما دارای چروک های ریز زیر چشم به همراه تیرگی پوست این ناحیه هستید که بهترین روش درمانی برای شما تزریق چربی به زیر چشم است. تکنیک های دیگری در این زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرد اما بهترین حالت این روش است.

چربی از چه نواحی برای زیر چشم تهیه می‌شود؟

در ابتدا باید بدانید که چربی از خارج بدن نیست و از ناحیه ای از بدن خود شخص کاندید برداشته می‌شود. در این روش، چربی از مناطقی از بدن شما (مانند شکم یا ران) جمع‌آوری می‌شود. سپس، پس از پالپه‌سازی چربی و به اصطلاح پاکسازی آن از آب و خون، به منطقه زیر چشم تزریق می‌شود. این فرایند با هدف پر کردن حجم و رفع فرورفتگی و گودی زیر چشم و همچنین کاهش ظاهر تیرگی‌ها، خطوط ریز و چالش‌های دیگر  مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید همزمان در هنگام برداشت چربی از بدن برای زیر چشم، به نواحی دیگر تزریق داشته باشید یعنی همزمان، تزریق چربی به دست، تزریق چربی به صورت، تزریق چربی به گردن و … انجام دهید.

تزریق چربی به زیر چشم

تزریق چربی به زیر چشم چه کاربردی دارد؟

این روش همانند سایر تکنیک های زیبایی دیگر دارای مزایایی است که عبارتند از:

  • استفاده از چربی بدن خود فرد برای افزایش حجم، که احتمال رد شدن آن توسط بدن کمتر است.
  • نتایج طبیعی‌تر و دوام بیشتر نسبت به روش های رفع تیرگی زیر چشم
  • قابلیت شکل‌ دهی و تطبیق بهتر با ساختار صورت و برقراری تعادل
  • تزریق چربی به زیر چشم دارای هزینه بالا نیست و همین مورد سبب شده تا طرفداران زیادی پیدا کند.
  • همزمان با سایر روش های زیبایی مرتبط با صورت قابل انجام است.

قبل از تصمیم‌ گیری درباره این روش، بهتر است با یک پزشک متخصص پوست و مو در زمینه جراحی زیبایی مشورت کنید تا او بتواند شرایط خاص شما را ارزیابی کرده و بهترین راه‌ حل را برگزیند.

تزریق چربی به زیر چشم برای چه افرادی مناسب است؟

اگر زیر چشم‌های شما تیره و سایه‌دار هستند، تزریق چربی می‌تواند بهبودی در ظاهر آن ها ایجاد کند.

افرادی که خطوط ریز و چالش‌های پوستی در زیر چشم دارند، می‌توانند از تزریق چربی بهره ببرند. این روش می‌تواند پوست را پراکنده و ظاهر صاف و جوان به آن ببخشد. حجیم سازی زیر چشم با چربی بسیار پرطرفدار است زیرا دوران نقاهت کوتاه و بدون عوارض دارد.

برخی از بانوان در زیر چشم خود، گودی و فرورفتگی عمیقی دارند که در این زمان باید تزریق چربی به زیر چشم یا تزریق فیلر به زیر چشم انجام دهند تا این مورد را از بین ببرند.

تزریق چربی به زیر چشم چقدر ماندگاری دارد؟

ماندگاری تزریق چربی زیر چشم چند سال است؟ در حالت معمول و شرایط مناسب که فرد به خوبی از این روش محافظت کند، ۳ الی ۵ سال نیز ماندگاری خواهد داشت. برخی از بانوان بعد از انجام تکنیک های زیبایی به دلایلی رژیم غذایی را شروع میکنند که معمولا این موارد سبب شده تا چربی تزریق شده نیز مانند سایر چربی های بدن با کاهش حجم رو به رو شود و مجدد گودی و تیرگی زیر چشم ایجاد شود. در هر حال باید بدانید که میزان دوام تزریق چربی و تزریق فیلر به زیر چشم تقریبا یکسان است و از این نظر تفاوت چندانی ندارند.

چه سنی برای تزریق چربی زیر چشم مناسب است؟

امروزه شاهد این هستیم که بسیاری از خانم ها و آقایان جوان هم دست به انجام انواع تکنیک های زیبایی می‌زنند. به طور کل انجام تزریق چربی زیر چشم برای افراد بالای ۱۸ مجاز است و تکنیک های زیبایی برای زیر ۱۸ سال مناسب نیستند.

آقایان هم می‌توانند تزریق چربی زیر چشم انجام دهند؟

بله انجام این روش زیبایی برای آقایان مشکلی ندارد. به طور کلی آقایان برای رفع گودی زیر چشم می‌‎توانند از تزریق چربی استفاده کنند.

تزریق چربی زیر چشم با بی حسی انجام می‌شود؟

درواقع هم برای برداشت چربی و هم تزریق مجدد آن به یک ناحیه دیگر از بدن، از ماده بی حسی استفاده میکنند اما باید دقت کنید که برای زیر چشم نمیتوانند زیاد از این ماده بهره ببرند زیرا چشم ها بسیار حساس هستند و ممکن است که عوارضی برایشان به وجود آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط