دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
تزریق ژل چانه

تزریق ژل به چانه

تزریق ژل به چانه برای حجم دهی و فرم دهی و همچنین زاویه دار کردن چهره مورد استفاده قرار می‌گیرد که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. این تکنیک از پرکاربردترین روش های زیبایی بوده که هم خانم ها و آقایان از آن استفاده می‌کنند. افرادی که مایل هستند تا چانه کشیده تری داشته باشند و برجستگی این ناحیه از صورتشان مشخص باشد، می‌توانند تزریق ژل چانه انجام دهند. نمایان سازی چانه با فیلر هم از زویای رو به رو و هم از تمام رخ کاملا واضح مشخص است.

مزایای تزریق ژل به چانه

یکی از مهمترین مزایای تزریق ژل به چانه، نتیجه فوری آن است. بلافاصله پس از تزریق ژل به چانه، شکل و حجم چانه بهبود می‌یابد و نتیجه برای افراد قابل مشاهده است. این امر برای افرادی که دنبال تغییرات سریع در ظاهر چانه خود هستند، بسیار جذاب است. این روش معمولاً برای یک دوره زمانی محدودی اثر خود را دارد و پس از آن نیاز به تزریق مجدد دارد. این امر برای افرادی که تمایل به تغییرات دائمی ندارند یا می‌خواهند ابتدا نتیجه را امتحان کنند، مناسب است. با تکنیک تزریق ژل به چانه بهترین حالت زاویه سازی فک را بدون دوران نقاهت سخت برای خود ایجاد کنید و از آن لذت ببرید.

تزریق ژل به چانه

اینکه تصمیم بگیرید تا تزریق ژل به چانه انجام دهید یا خیر حتما با پزشک مشورت کنید زیرا شاید متخصص این روش را برای فرم چهره شما مناسب نداند.

تزریق ژل به چانه چه عوارضی دارد؟

پس از تزریق ژل به چانه، در برخی موارد ممکن است التهاب و عفونت در ناحیه تزریق رخ دهد. به طور کلی روش های زیبایی چندان ایمن نیستند و همه آنها تا حدودی عوارض کوتاه مدتی دارند که سریعا برطرف می‌شود. در برخی افراد، ممکن است بعد از تزریق ژل به چانه همانند تزریق ژل لب گرانول‌های کوچک در ناحیه تزریق شکل گیرند. این گرانول‌ها معمولاً به صورت محدود و درون بافت نرم شکل می‌گیرند و ممکن است نیاز به درمان مجدد داشته باشند. ممکن است در ناحیه تزریق به صورت موقت خونریزی و کبودی رخ دهد. این مشکلات معمولاً در عرض چند روز بهبود می‌یابند. این احتمال برای بعضی اشخاص وجود دارد که به مواد موجود در ژل حساسیت داشته باشند و واکنش آلرژیک نسبت به آن ها نشان دهند. این واکنش‌ها ممکن است شامل خارش، تورم و آب‌ریزش باشند. در صورت بروز هرگونه واکنش آلرژیک، باید به پزشک خود مراجعه کنید.

برای تزریق ژل به چانه چقدر فیلر نیاز است؟

مقدار فیلر مورد نیاز برای تزریق ژل به چانه بستگی به عوامل مختلفی مانند ساختمان چانه، نیاز افراد، ترجیحات پزشک و نوع ژل استفاده شده دارد. در صورت مشاوره و ملاقات با یک پزشک متخصص در زمینه زیبایی و تزریق فیلر، پزشک قادر به ارزیابی صحیح شما خواهد بود. او می‌تواند به شما مقدار مناسب فیلر را برای دستیابی به نتیجه‌ای طبیعی پیشنهاد دهد و در نهایت از ظاهر خود لذت ببرید.

مدت زمان لازم برای تزریق ژل به چانه

جلسه تزریق ژل به چانه حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و بیماران بلافاصله پس از آن به فعالیت‌های روزمره خود برمی‌گردند.این تکنیک چندان طولانی نیست و حتی اگر هممان با تزریق ژل به سایر نواحی انجام شود، به طور کلی مدت زمان زیادی را به خود اختصاص نمی‌دهد.

ماندگاری تزریق ژل به چانه چقدر است؟

ماندگاری تزریق ژل به چانه بستگی به نوع ژل استفاده شده، ساختار پوست و عوامل متعدد دیگر دارد. عموماً، ماندگاری فیلرهای ژلی را می‌توان به صورت تقریبی بین ۶ الی ۱۸ ماه بیان کرد. فیلرها بر پایه اسید هیالورونیک تولید می‌شوند، معمولاً ماندگاری متوسطی دارند. فیلر ها بسته به برند انتخابی دارای ماندگاری های متعددی هستند که حتی تا ۳ سال الی ۵ سال نیز با دوام خوب باقی می‌مانند.

نکات مهم قبل از تزریق ژل به چانه

ملاقات با یک پزشک تخصصی در زمینه تزریق فیلر برای بررسی و ارزیابی وضعیت چانه بازگو کردن هدف از انجام آن و نتایج مورد انتظار شما الزامی است. قبل از روز تزریق، مصرف مواردی مانند آسپرین، عصاره‌های گیاهی و خون‌گرم کننده‌ها را متوقف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط