دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
کاشت مو برای زنان

درباره کاشت مو برای زنان

درباره کاشت مو برای زنان چه اطلاعاتی دارید؟ کاشت مو برای زنان هم امکان پذیر است؟ کاشت مو یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی بوده که هم در بین آقایان و هم در بین بانوان رواج دارد. بسیاری از خانم هایی که از کم پشت بودن موهای خود رنج می‌برند به پزشک متخصص مو برای کاشت مو مراجعه کرده و قصد دارند با انجام کاشت مو زیبایی خود را برگردانده و اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم تمام نکات مربوط به کاشت مو برای زنان را برای شما بیان کنیم. با ما همراه باشید.

دلایل کاشت مو در زنان

زنان نیز ممکن است بنا به دلایل مختلفی نیاز به کاشت مو داشته باشد. در زنان معمولا ریزش یا طاسی در قسمت جلویی رخ می‌دهد. اما به طور کلی در زیر دلایلی که بانوان ممکن است برای کاشت مو اقدام کنند را بیان می‌کنیم:

  • داشتن الگوی ریزش موی مردانه و ریزش مو از ناحیه جلو و فرق سر
  • ریزش مو به دلیل کشش ریشه های مو
  • ریزش مو به دلیل زخم بر اثر حوادثی مانند تصادف یا سوختگی
  • ریزش مو به دلیل جراحی پلاستیک و منجر شده به ریزش موی قسمت جلوی سر
  • وجود خط رویش بالاتر حد معمول
  • از دست دادن مو بر اثر تریکوتیلومانیا یا اختلال کندن موی وسواسی

روش های مختلف کاشت مو برای زنان

روش های مختلفی برای کاشت مو بر اساس پیشرفت علم و تکنولوژی وجود دارد. اما به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است برخی از روش ها برای آقایان مناسب بوده و برای بانوان کاربردی نداشته باشد. در ادامه با برخی از این روش ها آشنا شده و با مشورت پزشک خود می‌توانید بهترین روش مناسب خود را انتخاب کنید. روش هایی مانند:

کاشت مو برای زنان به روش FIT

این روش یکی از روش های اصلی کاشت مو محسوب شده که در آن به جای برداشت برش نواری، واحدهای فولیکولی مو یک به یک از سر برداشته شده و به مدت چند ساعت در ماده تقویتی قرار گرفته سپس گرافت ها در ناحیه طاس سر فرد کاشته می‌شوند. از مزایای این روش می‌توان به عدم ایجاد زخم نواری اشاره کرد.

کاشت موی زنان

کاشت مو برای زنان به روش FUT

در این روش پس از جداکردن برش نواری از ناحیه پشت سر، گرافت های مو یا واحدهای فولیکولی مو با دقت بالا زیر میکروسکوپ جدا شده و در ناحیه مورد نظر کاشته می‌شوند. این روش مزایایی مانند کیفیت بالا، نتراشیدن همه ی موی سر، فرآیند یک روزه و هزینه پایین دارد.

کاشت مو برای زنان به روش SUT

در این روش واحدهای فولیکولی مو توسط دستگاه برداشته شده و به دلیل امکان آسیب رساندن دستگاه به گرافت ها مهارت پزشک بسیار مهم می‌باشد. این روش به دلیل استفاده از دستگاه سرعت بالایی دارد.

زمان مناسب برای کاشت موی زنان

بهترین زمان کاشت مو در زنان بعد از سن ۲۵ سالگی می‌باشد. زیرا در این سن فرد به بلوغ کامل رسیده و می‌توان عمل انتقال مو را انجام داد. خانم هایی ۷۰ یا ۸۰ سال سن دارند نیز می‌توانند از کاشت مو به دلیل از دست دادن یا کم پشت بودن موها به دلیل یائسگی انجام دهند. برای تعیین زمان مناسب کاشت مو در زنان به میزان ریزش مو، سبک زندگی و شرایط عمومی و سلامتی نیز  باید توجه داشت.

آیا خانم ها برای کاشت مو باید کچل کنند؟

برای کاشت مو در زنان هیچ نیازی به کچل کردن و تراشیدن سر نبوده و هدف از انجام آن برگرداندن مو به مناطقی که مو وجود ندارد می‌باشد. بهترین روش کاشت مو برای خانم هایی که قصد دارند موهای خود را بلند نگه دارند FUE بوده که فولیکول ها از ناحیه اهداکننده استخراج شده و به ناحیه موردنظر پیوند زده می‌شود.

مزایای کاشت مو در زنان

یکی از بارزترین مزایای کاشت مو در زنان امکان استفاده از بانک موی پشتی قوی آنان است. به همین خاطر با استفاده از موهای پشت سر در ناحیه کاشت، خانم ها می‌توانند موهای زیباتر و طبیعی تری داشته باشند. یکی دیگر از مزایای کاشت موی جلوی سر خانم ها عدم نگرانی از زخم در ناحیه به دلیل داشتن موهای بلند و پوشاندن زخم ها اهدا می‌باشد.

هزینه کاشت مو در زنان

میزان هزینه کاشت مو در زنان تا حد زیادی به نواحی طاس فرد بستگی دارد. ابتدا باید مشخص شود که فرد مراجعه کننده به چه تعداد فولیکول مو برای پیوند نیاز دارد. عوامل دیگری که در میزان هزینه کاشت مو موثر هستند انتخاب پزشک متخصص می‌باشد. زیرا پزشکان در مهارت، تجربه و روش های انتخابی با هم متفاوت هستند. پیشنهاد می‌کنیم به دلیل مهم بودن کاشت مو برای انجام آن به بهترین دکتر کاشت مو در تهران مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط