دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
زاویه سازی فک

زاویه سازی فک بدون جراحی با تزریق ژل

زاویه سازی فک بدون جراحی که امروزه طرفداران زیادی میان بانوان و آقایان پیدا کرده است تکنیکی بسیار راحت بوده که دوران نقاهت سختی ندارد و فرد از همان ابتدا به فعالیت های خود باز می‌گردد. یکی از معیارهای زیبایی چهره، تناسب بین اجزاء مختلف صورت می‌باشد. فک که در پایین صورت قرار گرفته از نقاطی می‌باشد که در هنگام صحبت کردن، لبخند زدن و غذا خوردن می‌تواند نقش مهمی در زیبایی چهره‌ی شما ایفا نماید.
با افزایش سن تغییراتی در پوست صورت اتفاق می‌افتد به عنوان مثال ایجاد چین و چروک‌های ریز و عمیق و از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست که نتیجه‌ی آن افتادگی و شل شدن پوست می‌باشد. این تغییرات در ناحیه فک صورت می‌تواند منجر به تغییرات نامطلوبی شود. برخی از افراد نیز به صورت ژنتیکی دچار چربی های اضافه در ناحیه فک هستند که از زیبایی چهره‌ی آن‌ها می‌کاهد، این افراد با وجود وزن ایده آل حتی در زمان جوانی دارای مشکلاتی در ناحیه فک هستند.

روش های زاویه سازی فک بدون جراحی

در سال‌های اخیر با استفاده از تکنیک کانتورینگ صورت افراد، بسیاری اقدام به اصلاح ساختار صورت از جمله فک نموده اند. این روش تحت عنوان زاویه سازی فک معروف می‌باشد. خط فک زیبا می‌تواند چهره‌ای سالم و قوی را نمایش دهند.

زاویه سازی فک

روش‌های مختلفی جهت زاویه‌ سازی فک وجود دارند، برخی از این روش‌ها مانند روش جراحی، تهاجمی بوده و احتیاج به دوران نقاهت طولانی دارد اما برخی از روش‌های غیر جراحی نیز وجود دارند که جزء روش‌هایی سرپایی محسوب می‌شود که در مطب یا کلینیک تخصصی بهترین متخصص پوست و مو در ظرف مدت کوتاه قابل انجام است، افراد بسیاری روش دوم را ترجیح می‌دهند.
برخی از روش‌های غیرجراحی جهت زاویه سازی فک عبارتند از:

آیا با تزریق فیلر زاویه سازی فک انجام می‌شود؟

بازسازی خط فک تحتانی با فیلر یکی از روش هایی است که در کسانی که افتادگی خفیفی در صورت دارند، امروزه خیلی مورد استفاده قرار می گیرد. با این روش می توان کانتورینگ صورت را اصلاح کرد و همچنین افتادگی‌های پوست را تا حد زیادی پنهان کرد.

تزریق بوتاکس جهت زاویه سازی فک

بوتاکس از سم بوتولینوم تشکیل شده است که برای فلج کردن عضلات استفاده می‌شود. یکی از عضلاتی که در فک قرار گرفته و در جویدن نقش مهمی دارد عضله ماستر می‌باشد. این عضله به صورت یک برجستگی در امتداد خط فک قابل لمس می‌باشد و یکی از عضلاتی است که در هنگام دندان قروچه در شب سفت می‌شود.
تزریق بوتاکس به این ناحیه منجر به ضعیف شدن عضله ماستر می‌شود. از لحاظ عملکردی تزریق بوتاکس به این عضله منجر به کاهش ساییدگی حاصل از دندان قروچه در شب و کاهش برخی دردهای فکی می شود اما از لحاظ ظاهری این تزریق موجب لاغری این عضله و باریک شدن فک پایین می‌شود و فک دارای زاویه‌ای مستطیلی یا مثلثی می شود. (در آقایان ترجیح بر این است که زاویه‌ی فک به سمت مستطیلی بودن و در خانم‌های به حالت مثلثی باشد.)
ماندگاری بوتاکس حدود ۴ الی ۶ ماه می‌باشد و پس از این مدت در صورت رضایت از نتیجه‌ی تزریق قبلی می‌توانید تزریق جدید را انجام دهید.

استفاده از فیلرها جهت زاویه سازی فک

تزریق فیلر در فک یکی دیگر از روش‌ها غیرجراحی و کم تهاجمی در زاویه سازی فک می‌باشد. در این روش موادی در زیر پوست ناحیه فک تزریق می‌شود که منجر به حجیم شدن ناحیه و ایجاد پوستی صاف و شاداب می‌شود. فیلرها به ناحیه درم پوست تزریق می‌شود. تزریق فیلر می‌تواند تغییراتی در فک ایجاد نماید که برخی از آنها عبارتند از:

  • حجم بخشیدن به خط فک
  • ایجاد فاصله مشخص بین خط فک و گردن
  • زاویه بخشیدن به خط فک
  • ایجاد ظاهری جوانتر
  • تقارن و تناسب فک با سایر قسمت‌های صورت
  • کاهش اثرات پیری پوست مانند کاهش چین و چروک‌ها
  • از بین بردن خطوط ریز و برجستگی‌های ناحیه‌ی فک

بیشتر بخوانید: جوانسازی پوست

انواع فیلر برای زاویه سازی فک

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم: این ماده در استخوان‌های بدن به صورت طبیعی وجود دارد و تزریق آن در خط فک منجر به تشکیل کلاژن در ناحیه تزریق شده و صاف شدن و پر شدن خط فک می‌شود.

اسید هیالورونیک: این ماده منجر به هیدراته شدن پوست و حجم بخشیدن به آن می‌شود. با افزایش سن میزان اسید هیالورونیک در پوست کاهش می‌یابد که منجر به ایجاد خطوط ریز و نازک شدن پوست می‌شود، تزریق این ماده موجب حجم بخشیدن به پوست و کاهش چین و چروک و خطوط ریز این ناحیه می‌شود. برای تزریق فیلر بینی نیز معمولا از این نوع فیلر استفاده می شود. چراکه مزایای بسیاری دارد.

پلی متیل متاکریلات: دانه‌های کلاژنی هستند که منجر به پر شدن و استحکام در ناحیه فک می‌شود. زمان ماندگاری این ماده نسبت به سایر پرکننده ها بیشتر می‌باشد.

ماندگاری روش های زاویه سازی فک بدون جراحی

با گذشت زمان فیلرها به طور طبیعی در بدن تجزیه و جذب می‌شود. مدت ماندگاری این فیلرها متفاوت می‌باشد به عنوان مثال کلسیم هیدروکسی لاپاتیت تا ۱۲ ماه ماندگاری دارد و هیالورونیک اسید ۶ الی ۱۲ ماه و در برخی موارد تا ۲ سال ماندگاری دارد. اما ماندگاری پلی متیل متاکالاریت همان طور که اشاره شد نسبت به سایر پرکننده‌ها بیشتر بوده و حدود ۵ سال ماندگاری دارد. با توجه به مواردی که ذکر شد و پس از مشاوره با یک پزشک متخصص می‌توانید در مورد تزریق بوتاکس یا انواع پرکننده‌ها جهت زاویه‌سازی فک اقدام نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط