دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
از بین بردن جای جوش‌های عمیق با سابسیژن

از بین بردن جای جوش‌های عمیق با سابسیژن

از بین بردن جای جوش‌های عمیق با سابسیژن چگونه است؟ سابسیژن یکی از روش های متداول و خوب برای برطرف کردن ناهمواری های پوستی و جوانسازی پوست است . این برجستگی ها و فرو رفتگی ها ممکن است ناشی از اسکارهای آکنه باشند که در اثر جوش های جوانی ایجاد می‌شوند و یا ممکن است در اثر بیماری هایی مثل آبله مرغان ، سالک یا صدمات دیگر ایجاد شده باشند. نمای پوست در اثر این ضایعات می‌تواند نگرانی ها و مشکلات زیادی را به وجود بیاورد و موجب نارضایتی افراد شود. در این مقاله می‌خواهیم درباره سابسیژن که یکی از بهترین روش های درمان اسکارهای پوست است بپردازیم؛ تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

سابسیژن چیست؟

سابسیژن یک روش تهاجمی است که باید توسط متخصص پوست انجام بگیرد. روش های مختلفی برای بهبود نمای پوست وجود دارد از جمله تزریق ژل، تزریق چربی در صورت، استفاده از لیزر و غیره . اما در قدم اول باید دید کدام یک از این روش ها برای پوست شما مناسب تر است. تشخیص اینکه از چه روشی استفاده شود و تصمیم گیری در این مورد بهتر است همواره به پزشک متخصص پوست سپرده شود. اگر شما در انتخاب پزشک متخصص پوست دقت لازم و کافی را داشته باشید ، مطمئنا با معاینه و بررسی پوست شما بهترین روش به شما پیشنهاد می‌شود.

توضیحات آقای دکتر کامران جزایری در رابطه با نحوه عملکرد و تاثیر سابسیژن

مزایای سابسیژن جای جوش

سابسیژن جای جوش مزیت های فراوانی دارد که در ادامه به آن ها می‌پردازیم:

درمان غیر فرسایشی

یکی از مزایای کلیدی سابسیژن برای اسکار آکنه این است که یک درمان غیر فرسایشی است. بر خلاف درمان های سنتی لیزر سابسیژن، سابسیژن لایه بالایی پوست را از بین نمی‌برد. در عوض، با شکستن نوارهای فیبری که جای زخم را به بافت زیرین متصل می‌کند، عمل می‌کند.  

مناسب برای انواع پوست

سابسیژن برای افراد با انواع پوست، از جمله افرادی که رنگ پوست تیره تر دارند، مناسب است. این امر به ویژه مهم است زیرا بسیاری از درمان‌های دیگر اصلاح اسکار، مانند لایه‌برداری با لیزر، ممکن است برای افرادی با پوست تیره‌تر به دلیل خطر تغییرات رنگدانه توصیه نشود. سابسیژن یک گزینه ایمن و موثر برای افرادی با رنگ های مختلف پوستی که به دنبال بهبود اسکارهای آکنه خود هستند، ارائه می‌دهد.

نتایج طولانی مدت

سابسیژن نتایج طولانی مدتی را برای درمان اسکار آکنه ارائه می‌دهد. با آزاد کردن نوارهای فیبری که ظاهر افسرده اسکار را ایجاد می‌کنند، سابسیژن تولید کلاژن جدید را تحریک می‌کند که به بالا بردن ناحیه افسرده و بهبود بافت کلی پوست کمک می‌کند. 

تطبیق پذیری

سابسیژن می‌تواند برای درمان طیف وسیعی از اسکارهای آکنه، از جمله اسکارهای غلتشی، اسکارهای ماشین جعبه ای و اسکارهای برش یخ استفاده شود. این تطبیق پذیری آن را به یک گزینه درمانی با ارزش برای افراد مبتلا به انواع مختلف اسکار آکنه تبدیل می‌کند، زیرا می‌تواند به طور موثر الگوهای اسکار و عمق های مختلف را در یک جلسه درمان کند.

درمان ترکیبی

سابسیژن را می‌توان با سایر درمان های اصلاح اسکار، مانند لیزر درمانی یا میکرونیدلینگ، ترکیب کرد تا نتیجه را بیشتر کند. با پرداختن به جنبه های مختلف تشکیل اسکار، درمان ترکیبی می‌تواند بهبودی جامع در ظاهر اسکارهای آکنه ایجاد کند و به بیماران یک رویکرد درمانی سفارشی تر و موثرتر ارائه دهد.   

سابسیژن جای جوش

روش انجام سابسیژن

در این روش چسبندگی های عمقی پوست و الیاف کلاژن که باعث کشیده شدن پوست به سمت پایین و ایجاد ناهمواری های پوستی شده است آزاد می‌شود. و اینکار باعث بهبودی ۴۰ درصد از اسکار های آکنه خواهد شد. بسیاری از اسکارهای ناشی از آبله مرغان و حتی اسکارهای ناشی از انجام جراحی ها با این روش قابل اصلاح است.

آیا روش سابسیژن با بی هوشی انجام می‌شود؟

خیر در این روش تنها کافیست پزشک شما از بی حسی موضعی استفاده کند. معمولا در همه موارد بی حسی موضعی می‌تواند در کاهش درد بسیار موثر باشد. اگر بعد از انجام سابسیژن احساس درد یا ناراحتی داشتید استفاده از قرص های مسکن مثل استامینوفن می‌تواند در کاهش احساس ناراحتی شما موثر باشد.

چه کسانی نباید سابسیژن جای جوش را انجام دهند؟

افرادی که ویژگی های زیر را دارند پس از مشورت با پزشک نباید سابسیژن انجام دهند. این افراد عبارتند از:

افراد مبتلا به آکنه فعال

سابسیژن معمولاً در افراد مبتلا به آکنه فعال انجام نمی‌شود زیرا وجود آکنه فعال می‌تواند خطر عفونت و سایر عوارض بعد از عمل را افزایش دهد. 

زنان باردار یا شیرده

به زنان باردار یا شیرده به طور کلی توصیه می‌شود که از انجام عمل های زیبایی انتخابی، از جمله سابسیژن خودداری کنند. در حالی که تحقیقات محدودی در مورد اثرات سابسیژن در دوران بارداری یا شیردهی وجود دارد، معمولاً توصیه می‌شود که این روش‌ها را به بعد از بارداری و شیردهی به تعویق بیندازید.

افراد مبتلا به عفونت های پوستی یا بیماری های پوستی التهابی

افراد مبتلا به عفونت های پوستی فعال، مانند سلولیت، یا بیماری های پوستی التهابی مانند اگزما یا پسوریازیس، ممکن است کاندیدای مناسبی برای سابسیژن نباشند. این شرایط می ‌تواند خطر عوارض را افزایش دهد و ممکن است روند بهبودی پس از سابسیژن را تحت تاثیر قرار دهد.

اختلالات خونریزی

افراد مبتلا به اختلالات خونریزی مانند هموفیلی یا کسانی که داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین یا آسپرین مصرف می‌کنند، ممکن است کاندیدای مناسبی برای سابسیژن نباشند. این شرایط می‌تواند خطر خونریزی بیش از حد را در طول و بعد از عمل افزایش دهد. 

عدم شرایط پزشکی کنترل نشده

افراد با شرایط پزشکی کنترل نشده، مانند دیابت یا فشار خون بالا، ممکن است کاندیدای مناسبی برای سابسیژن نباشند. این شرایط می‌تواند روند بهبودی را تحت تاثیر قرار دهد و خطر عوارض بعد از عمل را افزایش دهد.

افراد با سابقه اسکار کلوئید

افراد با سابقه اسکار کلوئید که با رشد بیش از حد بافت اسکار مشخص می‌شود، ممکن است کاندیدای مناسبی برای سابسیژن نباشند. افراد مستعد کلوئید ممکن است در معرض افزایش خطر ابتلا به کلوئید به دنبال سابسیژن باشند.

سابسیژن چیست؟

سابسیژن جای جوش چه مدت ماندگاری دارد؟

یکی از سوالات رایجی که بیماران در مورد سابسیژن دارند، مدت زمان اثربخشی آن است. مدت زمان دقیق می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. عوامل متعددی وجود دارد که می‌تواند بر طول عمر درمان سابسیژن تاثیر بگذارد. اول از همه، درک این نکته مهم است که سابسیژن یک راه حل دائمی برای اسکار آکنه نیست. این روش می‌تواند به طور موثر ظاهر اسکارهای افسرده را بهبود بخشد، اما روند طبیعی پیری را متوقف نمی‌کند یا از ایجاد اسکار جدید جلوگیری نمی‌کند. تاثیر سابسیژن می‌تواند تحت تاثیر عواملی مانند سن بیمار، نوع پوست و شدت اسکارهای آکنه باشد. علاوه بر این، مهارت و تجربه متخصص پوست و مو در انجام عمل سابسیژن نیز می‌تواند بر طول عمر آن تاثیر بگذارد. بهترین متخصص پوست و مو در الهیه می‌تواند به طور موثر نوارهای فیبری را که باعث ایجاد اسکارهای افسرده می‌شوند، آزاد کند و خطر عود اسکار را به حداقل برساند. همچنین شایان ذکر است که ترکیب سابسیژن با سایر درمان‌های اسکار آکنه، مانند لیزر درمانی یا پرکننده‌های پوستی، می‌تواند نتایج سابسیژن را افزایش داده و طولانی‌تر کند.

سوالات متداول سابسیژن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط