دکتر کامران جزایری
سابسیژن

از بین بردن جای جوش‌های عمیق با سابسیژن

سابسیژن یکی از روش های متداول و خوب برای برطرف کردن ناهمواری های پوستی و جوانسازی پوست است . این برجستگی ها و فرو رفتگی ها ممکن است ناشی از اسکارهای آکنه باشند که در اثر جوش های جوانی ایجاد می شوند و یا ممکن است در اثر بیماری هایی مثل آبله مرغان ، سالک یا صدمات دیگر ایجاد شده باشند. نمای پوست در اثر این ضایعات می تواند نگرانی ها و مشکلات زیادی را به وجود بیاورد و موجب نارضایتی افراد شود. در این مقاله می خواهیم به متداول ترین سوالات درباره سابسیژن که یکی از بهترین روش های درمان اسکارهای پوست است بپردازیم؛ لطفا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

سابسیژن چیست؟

سابسیژن یک روش تهاجمی است که باید توسط متخصص پوست انجام بگیرد. روش های مختلفی برای بهبود نمای پوست وجود دارد از جمله تزریق ژل، تزریق چربی در صورت، استفاده از لیزر و غیره . اما در قدم اول باید دید کدام یک از این روش ها برای پوست شما مناسب تر است. تشخیص اینکه از چه روشی استفاده شود و تصمیم گیری در این مورد بهتر است همواره به پزشک متخصص پوست سپرده شود. اگر شما در انتخاب پزشک متخصص پوست دقت لازم و کافی را داشته باشید ، مطمئنا با معاینه و بررسی پوست شما بهترین روش به شما پیشنهاد می شود.

سابسیژن چگونه به درمان ناهمواری های پوستی کمک می کند؟

توضیحات آقای دکتر کامران جزایری در رابطه با نحوه عملکرد و تاثیر سابسیژن

سابسیژن برای کسانی که جای جوش و فرورفتگی های عمیق دارند مفید است؟

انجام هر کدام از روش های درمانی باید با توجه به خصوصیات پوستی فرد و همچنین میزان مشکلات پوست با تشخیص پزشک انجام بگیرد. از سابسیژن معمولا برای افراد زیر استفاده می شود:

  • افرادی که جای جوشهای عمیق دارند
  • افرادی که جای عمیق آبله مرغان یا سالک دارند
  • افرادی که خط خنده یا چین عمیقی بر روی پوست خود دارند.

روش انجام سابسیژن

در این روش چسبندگی های عمقی پوست و الیاف کلاژن که باعث کشیده شدن پوست به سمت پایین و ایجاد ناهمواری های پوستی شده است آزاد می شود. و اینکار باعث بهبودی ۴۰ درصد از اسکار های آکنه خواهد شد. بسیاری از اسکارهای ناشی از آبله مرغان و حتی اسکارهای ناشی از انجام جراحی ها با این روش قابل اصلاح است.

استفاده از سابسیژن همراه با سایر روش های جوانسازی

یکی از بهترین متدها که برخی از پزشکان متخصص پوست در درمان اسکارهای فرورفته پوست و برطرف کردن ناهمواری های پوستی دارند استفاده از روش های ترکیبی است. با این روش می توان اثرات خوبی را که ایجاد شده است بیشتر کرده و نتیجه بسیار بهتری را بگیریم.
به عنوان مثال در کنار استفاده از سابسیژن و پس از آن می توان از لیزرها برای کارایی بیشتر استفاده کرد به عنوان مثال لیزر co2 فرکشنال با لایه برداری و تحریک بازسازی کلاژن، می تواند به عنوان تکمیل کننده اثر سابسیژن و بازسازی و درمان اسکارهای آکنه ، اثر بسیار مطلوبی را ایجاد کند.

آیا روش سابسیژن با بی هوشی انجام می شود؟


خیر در این روش تنها کافیست پزشک شما از بی حسی موضعی استفاده کند. معمولا در همه موارد بی حسی موضعی می تواند در کاهش درد بسیار موثر باشد . اگر بعد از انجام سابسیژن احساس درد یا ناراحتی داشتید استفاده از قرص های مسکن مثل استامینوفن می تواد در کاهش احساس ناراحتی شما موثر باشد.

عوارض سابسیژن چیست؟


هرکدام از روش های درمانی برای جوانسازی ممکن است با عوارضی همراه باشد. این روش برای همه افراد مناسب نیست و بهتر است قبل از انجام آن با پزشک خود به طور کامل مشورت کنید.
افرادی که دچار عفونت پوستی فعال یا تبخال در ناحیه ی درمان هستند
کسانی که مبتلا به بیماری های انعقادی خونی و یا تحت درمان با داروهای ضد انعقادی هستند.
احتمال خونریزی در بریدن بافت فیبروتیک در برخی موارد وجود دارد.

تغییر رنگ پوست بصورت کبودی موقت یکی دیگر از عوارض احتمالی این روش است.
تجمع خون و تورم در اطراف ناحیه کاملا طبیعی است.

سوالات متداول سابسیژن

برای انجام سابسیژن به چه کسی باید مراجعه کنیم؟

سابسیژن یک روش علمی و بسیار کاربردی است که به مهارت خاصی نیاز دارد. اگر این روش توسط افراد نابلد و غیر متخصص انجام شود ممکن است آسیبهای را به پوست شما وارد کند بنابراین بهترین کار این است که به متخصص پوست ، مو و زیبایی مراجعه کنید. مشاوره شوید و سپس اقدامات درمانی لازم متناسب با شرایط پوستی شما انجام بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط