دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
عوارض تزریق چربی

عوارض تزریق چربی به دست

عوارض تزریق چربی به دست چیست و چگونه برطرف می‌شود؟ تزریق چربی به دست از روش های زیبایی با محبوبیت بسیار بالاست اما به طور کلی همه روش های زیبایی و درمانی دارای عوارضی هستند که افراد کاندید باید قبل از انجام، آن ها را بشناسند. عوارض جانبی تزریق چربی به دست دارای عوامل متعددی است که برخی از آن ها به خود فرد و بعضی دیگر به پزشک و نحوه انجام تزریق مرتبط است. در این مقاله در رابطه با این مسائل جانبی به طور کامل صحبت خواهیم کرد.

تزریق چربی به دست چه عوارضی برای افراد دارد؟

تزریق چربی به دست، مانند هر روش زیبایی دیگری مثل تزریق ژل، ممکن است عوارض و مشکلاتی را به همراه داشته باشد. در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم داشت:

این احتمال وجود دارد که در محل تزریق چربی عفونت رخ دهد و نیازمند درمان با آنتی ‌بیوتیک‌ ها باشد.

تورم و درد موقت در ناحیه تزریق و همچنین مواردی چون خون مردگی که البته برای همه به وجود نمی‌آید.

گاهی برخی افراد علائم آلرژیک بعد از تزریق چربی از خود نشان داده که در این صورت باید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

تزریق چربی بسیار حساس است زیرا احتمال دارد شکل دست به طور نامناسب تغییر کند و ناهمواری‌های ظاهری ایجاد شود. یا ممکن است که بخشی از چربی تزریق شده، جذب نشده و در نهایت حجم دست یکنواخت نباشد.

قبل از اینکه شما به انجام این تکنیک بپردازید، حتما باید با بهترین متخصص پوست و مو مشورت کنید تا از عوارض این تکنیک باخبر و آگاه باشید و از روی یک تصمیم زودگذر دست به انجام این کار نزنید.

عوارض تزریق چربی به دست

تزریق چربی برای چه افرادی بیشتر عوارض دارد؟

به طور کلی تزریق چربی یکی از تکنیک های ایمن و کم خطر است اما برای برخی اشخاص اصلا مناسب نیست و ممکن است که عوارض جانبی شدیدی را برایشان رقم بزند. البته ناگفته نماند که اگر به بهترین متخصص پوست در این زمینه مراجعه نمایید، اینگونه عوارض کمتر برایتان اتفاق می‌افتد.

خانم هایی که باردار هستند نباید به هیچ عنوان به دنبال انجام این روش باشند و حتی باید بدانند که در دوران شیردهی هم نباید از این تکنیک استفاده کنند.

برخی افراد دارای عفونت های پوستی یا سرطان پوست هستند که نباید این تکنیک را انجام دهند.

افرادی که در حجم های زیاد و بیش از اندازه الکل مصرف می‌کنند، باید حتما به پزشک خود اطلاع دهند زیرا ممکن است که با عوارض زیادی رو به رو شوند.

عوارض تزریق چربی به دست برای افراد رژیم

افرادی که رژیم غذایی شدید دارند هم می‌توانند تزریق چربی به دست انجام دهند اما باید به یاد داشته باشند که با کاهش حجم چربی ها در طول رژیم، ممکن است که حجم چربی تزریقی به پشت دست و انگشتان هم کاهش یابد و تغییر شکل در این ناحیه را تا حدودی مشاهده کنند. بنابراین برای انجام این روش بهتر است بعد از اتمام رژیم خود اقدام نمایید.

چگونه عوارض جانبی تزریق چربی به دست را کاهش دهیم؟

برای اینکه عوارض تزریق چربی به دست را کاهش دهید، باید حتما این نکته را بدانید که مصرف آب بیش از دوران قبل از انجام این تکنیک بسیار اهمیت دارد. آب مصرفی جذب چربی تزریق شده، می‌شود و حجیم سازی این ناحیه را به همراه دارد و موجب جلوگیری از جذب بیهوده چربی به بدن خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط