دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
فیلر بهتر است یا بوتاکس؟

فیلر بهتر است یا بوتاکس؟

فیلر بهتر است یا بوتاکس؟ یکی از سوالاتی که هنگام تزریقات زیبایی ممکن است پیش آید و افراد بین انتخاب فیلر و بوتاکس دو دل شوند این سوال است که بوتاکس برای تزریق بهتر است یا فیلر؟ البته این دو دلی به علت عدم آگاهی افراد از تفاوت فیلر  و بوتاکس می‌باشد. در این مقاله قصد داریم با بیان تفاوت های این دو به شما برای تصمیم گیری بهتر کمک کنیم، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تفاوت فیلر با بوتاکس

بوتاکس بهترین گزینه ای است که برای برطرف کردن چروک های ناشی از حرکت ماهیچه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. فیلر نوعی پر کننده است که چین و چروک ها یا تورفتگی های پوستی را از بین برده و پر می‌کند، اما بوتاکس نوعی سم بی خطر است که با فلج عضلات ناحیه مورد نظر دامنه حرکتی ماهیچه ها در آن ناحیه مورد نظر را مختل کرده و به محو شدن خطوط کمک می‌کند.   

تفاوت فیلر با بوتاکس در کاربرد

متخصصان توصیه می‌کنند در صورتی که دارای خطوط عمیق روی صورت خود هستید از فیلر کمک بگیرید. اما اگر چین و چروک هایتان سطحی هستند، تزریق بوتاکس می‌تواند به حل مشکلات شما کمک کند. حتما برای تصمیم گیری بهتر به بهترین متخصص پوست و مو در الهیه مراجعه کنید. یکی از اصلی ترین تفاوت های فیلر با بوتاکس، خاصیت پرکنندگی و حجم دهندگی است. زیرا تزریق فیلر علاوه بر از بین بردن چین و چروک های پوستی، باعث پر شدن و حجم گرفتن نواحی از پوست نیز می‌شود.. البته فیلر کاربردهای دیگری نیز دارد، مانند:

  • برطرف کردن چین و چروک های پوستی
  • اصلاح فرم بینی
  • افزایش دهنده، لب، گونه ها، چانه و پشت دست
  • درمان کننده گودی و تیرگی زیر چشم
فیلر یا بوتاکس؟

بوتاکس نیز کار خود را با فلج کردن عضله ی محل تزریق انجام می‌دهد. کاربرد اصلی بوتاکس، کمرنگ و محو کردن چین و چروک های صورت است. از کاربرهای دیگر بوتاکس به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

  • بهبود حالت چهره و ابرو
  • بالا بردن نوک بینی
  • درمان و جلوگیری از پیشرفت چین و چروک های پوستی
  • برطرف کننده چین و چروک های گردن، چانه و دور لب  ها
  • از بین بردن خط اخم
  • از بین بردن چین و چروک در ناحیه پیشانی

تفاوت فیلر با بوتاکس در هزینه

به طور کلی تزریق بوتاکس نسبت به تزریق فیلر ارزان تر است. البته به این نکته توجه داشته باشید که هزینه هر دو روش به ناحیه تزریق و مقدار تزریق و نوع مواد مصرفی  بستگی دارد که در جلسه مشاوره مشخص خواهد شد. با توجه به تنوع زیاد ژل ها هزینه ی تزریق فیلر می‌تواندطیف گسترده ای داشته باشد.

تفاوت فیلر با بوتاکس در نواحی تزریق

بوتاکس روی چین و چروک های که  بر اثر حرکت ماهیچه ای ایجاد شده اند، اثر می‌گذارد. به این خطوط چین و چروک های پویا نیز گفته می‌‌شود.  رایج ترین ناحیه ای که تزریق بوتاکس برای آن ناحیه مورد استفاده قرار می‌گیرد، خطوط روی قسمت بالایی صورت مانند خطوط بین ابروها، خطوط افقی روی پیشانی و خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم است. بوتاکس روی خطوط ریز و چین و چروک های ناشی از افتادگی پوست یا لاغر شدن صورت که به عنوان چین و چروک های ساکن شناخته شده اند کاربردی ندارد. نواحی که برای تزریق فیلر ها بسیار مناسب می‌باشند، چروک های اطراف دهان و کنار گونه ها می‌باشد. همچنین تزریق فیلر برای از بین بردن چین و چروک های استاتیک نیز بسیار مناسب می‌باشد.

ماندگاری فیلر بیشتر است یا بوتاکس؟

به طور کلی عوامل مختلفی مانند عمق چین و چروک، خطوط پوستی و جنس پوستتان بستگی دارد. ماندگاری بوتاکس علاوه بر موارد ذکر شده به برند بوتاکس و تخصص پزشک بستگی دارد اما زمان ماندگاری آن بین ۹ تا ۱۲ ماه می‌باشد. ماندگاری فیلر هم با توجه به نوع فیلر بین ۶ تا ۸ ماه دوام دارد. در نتیجه فیلر، دوام  و ماندگاری بالاتری نسبت به بوتاکس دارد.

طول دوره نقاهت بوتاکس و فیلر چه قدر است؟

هر دو در دسته ی روش های کاملا ایمن و غیر تهاجمی شناخته می‌شوند و در صورت رعایت دستورالعمل ها و توصیه های پزشک فرد می‌تواند بدون تحمل کمترین عوارض جانبی زندگی عادی و روزمره خود را ادامه دهد. پس از تزریق بوتاکس تنها کافی است به مدت ۴ ساعت از خم شدن، انجام فعالیت های سنگین و ماساژ دادن خودداری کنید. پس از تزریق فیلر صورت نیز به استراحت مطلق نیازی نبوده و فرد نهایتا تا ۲۴ ساعت نیاز است دستورالعمل های مراقبتی را رعایت کند. ‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط