دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
تزریق فیلر بینی چیست؟

تزریق فیلر بینی چگونه به اصلاح فرم بینی کمک می‌کند؟

تزریق فیلر بینی چگونه به اصلاح فرم بینی کمک می‌کند؟ برای اصلاح فرم بینی همیشه نیاز به انجام جراحی نیست. در بسیاری از موارد خیلی از ناهنجاری‌ها و اختلالات ظاهری بینی را می‌توان با تزریق فیلر اصلاح کرد. به عنوان مثال نیم‌رخ بینی در ناحیه قوز بینی را می‌توان به سادگی با فیلر اصلاح کرد و زیبایی چهره را افزون کرد. در این مقاله به شرح کامل این موارد و نکات مهم درباره تزریق فیلر می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

فیلر بینی چیست؟

فیلر بینی که به عنوان رینوپلاستی غیر جراحی نیز شناخته می‌شود، شامل استفاده از پرکننده های تزریقی برای تغییر شکل و کانتور بینی بدون نیاز به جراحی است. این روش اغلب برای رفع عیوب جزئی مانند برآمدگی ها، عدم تقارن یا افتادگی نوک بینی استفاده می‌شود. این یک جایگزین غیر تهاجمی برای جراحی بینی سنتی است و می‌تواند نتایج موقتی را بدون وقفه و بهبودی مرتبط با جراحی ارائه دهد. با این حال، مشورت با یک جراح زیبایی واجد شرایط و با تجربه برای تعیین اینکه آیا پرکننده بینی برای نیازها و اهداف فردی انتخاب مناسبی است یا خیر، مهم است.

انواع فیلر بینی

زمانی که صحبت از پرکننده های بینی می‌شود، انواع مختلفی برای رفع نگرانی های مختلف وجود دارد. برخی از انواع رایج پرکننده‌های بینی شامل پرکننده‌های اسید هیالورونیک، پرکننده‌های هیدروکسی‌لاپاتیت کلسیم و پرکننده‌های اسید پلی‌ال‌لاکتیک هستند. هر نوع فیلر خواص منحصر به فرد خود را دارد و برای اهداف خاص تغییر شکل بینی مناسب است. برای تعیین مناسب ترین نوع پرکننده بینی برای نیازهای فردی خود، با بهترین متخصص پوست و مو در الهیه مشورت داشته باشید.

صحبت های دکتر کامران جزایری در رابطه با تزریق فیلر بینی

تزریق فیلر به بینی

تزریق فیلر در مواردی با بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. فرد روی تخت مخصوص به صورت نیمه نشسته قرار می‌گیرد و متخصص پوست اقدامات لازم را انجام می‌دهد. فیلر تزریقی که معمولا از جنس اسید هیالورونیک است به صورت غیر تهاجمی و بدون نیاز به جراحی برای تغییر شکل و اصلاح فرم بینی استفاده می‌شود. فیلر معمولا در ناحیه عمیق پوستی توسط متخصص پوست و مو تزریق می‌شود تا بتواند ثابت و بدون تغییر قرار بگیرد. تزریق فیلر همانطور که گفته شد یک روش غیر تهاجمی است که فرد بدون نیاز به جراحی می‌تواند بسیاری از ایرادات ظاهری فرم بینی را برطرف کند و به سادگی به فرم ایده آل مورد نظر خود برسد.

آیا فیلر بینی را کوچک می‌کند؟

بسیاری از افراد ممکن است این سوال برایشان پیش آید که آیا با تزریق فیلر می‌توان بینی را کوچک کرد؟ باید گفت از آنجایی که تزریق فیلر یک روش کم تهاجمی است به رفع عیوب ساده و کجی بینی در ناحیه روی استخوان بینی و قوس بینی را می‌تواند برطرف کند. افرادی که دارای پره های بینی بزرگی هستند نمی‌توانند از تزریق فیلر برای کوچک کردن بینی استفاده کنند. هرچند که بسیاری از افراد دارای بینی های خوش فرمی هستند که با توجه به آناتومی صورت آنها اندازه متناسبی دارد. این افراد با تزریق فیلر و از بین بردن ایرادات ظاهری کوچک می‌توانند به بینی ایده آل خود دست پیدا کنند.

فیلر بینی چه معایبی را برطرف می‌کند؟

تزریق فیلر کاربرد بسیاری در برطرف کردن انواع ایرادات بینی دارد. برطرف کردن قوز بینی یکی از موارد پرکاربرد تزریق فیلر است. افتادگی نوک بینی را با تزریق فیلر و حتی در مواردی با تزریق بوتاکس می‌توان اصلاح کرد و بینی را سربالاتر و متناسب تر نشان داد. حتی بسیاری از اختلالاتی که پس از جراحی رینوپلاستی اتفاق می‌افتد با تزریق فیلر قابل حل و برطرف کردن است. عدم تقارن، گودی، اختلالات نوک بینی و یا حتی قوس بیش از حد روی بینی را با تزریق فیلر بینی می‌توان اصلاح کرد. بدین ترتیب بیمار بدون آنکه نیاز به جراحی بینی مجدد یا جراحی بینی ترمیمی داشته باشد می‌تواند ایرادات بینی را رفع کند.

تزریق فیلر بینی

تزریق فیلر برای چه کسانی مناسب نیست؟

معمولا تزریق فیلر برای افرادی انجام می‌شود که دچار ناهنجاری های سبکی در شکل بینی خود هستند. کسانی که دچار ناهنجاری های زیاد روی بینی هستند به نحوی که تنفس آنها دچار مشکل است و دارای انحراف بینی هستند معمولا کاندید مناسبی برای تزریق فیلر نیستند و بهتر است برای جراحی بینی اقدام کنند. به طور کلی می‌توان گفت افراد زیر کاندید مناسبی برای تزریق فیلر نیستند:

 • کسانی که دچار عفونت سینوس فعال هستند.
 • کسانی که سابقه سینوزیت دارند.
 • بیمارانی که به اسید هیالورونیک حساسیت دارند.
 • افرادی که به لیدوکائین حساسیت بالایی دارند.
 • خانم های باردار
 • کسانی که در ناحیه دهان و دندان دچار عفونت هستند.

به طور کلی قبل از تزریق فیلر با پزشک متخصص پوست خود در رابطه با سابقه بیماری های پوستی یا غیره که دچار آن هستید و داروهایی که مصرف می‌کنید، صحبت کنید و پزشک را در جریان بگذارید.

تزریق آنزیم بعد از فیلر ها

یکی از روش هایی که در جراحی های زیبایی و تزریق فیلر از آن استفاده می‌شود و امکانات زیادی را برای ما به ارمغان می‌آورد، استفاده از آنزیم هیالورونیداز است. دربسیاری از موارد افراد با مراجعه به کلینیک ها با تزریق ژل دچار عوارضی می‌شوند. به عنوان مثال حجم بیشتر آنچه مدنظرشان است برایشان تزریق شده و یا نتیجه دلخواهی که می‌خواستند را بدست نیاورده اند و به دنبال ترمیم هستند. اگر ژل یا فیلری که در نواحی مختلف صورت تزریق شده باشد از جنس هیالورونیک اسید باشد، به راحتی طی یک یا دو جلسه و با تزریق آنزیم هیالورونیداز می‌توان این عارضه را برطرف کرد.

مزایای تزریق فیلر بینی

از مزایای تزریق فیلر به بینی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اصلاح عدم تقارن یا بی نظمی در شکل بینی
 • بهبود ظاهر افتادگی یا قلاب بینی
 • افزایش تعادل و هماهنگی کلی اجزای صورت
 • ارائه یک گزینه غیر جراحی برای افرادی که به دنبال اصلاح ظاهر بینی خود هستند.
 • حداقل زمان استراحت و بهبودی سریع در مقایسه با جراحی بینی سنتی
 • نتایج اغلب فوری هستند و می‌توانند برای برآورده کردن اهداف زیبایی شناختی فردی طراحی شوند.

پشیمانی از تزریق فیلر

بسیاری از مواقع پیش می‌آید که از انجام کارهای زیبایی مثل تزریق فیلر راضی نباشیم. مثلا ناحیه ای دچار تقارن نباشد یا حجم بیشتری گرفته باشد که این موارد معمولا بیشتر در هنگام تزریق فیلر به لب ها یا سایر اجزای صورت پیش می‌آید تا بینی !! در اینگونه موارد اگر از فیلر هیالورونیک اسید که بسیار پرکاربرد است استفاده شود امکان ترمیم فیلر وجود خواهد داشت. در این موارد به سادگی با مراجعه به متخصص امکان اصلاح فیلر با تزریق آنزیم هیالورونیداز وجود دارد. یک هفته پس از تزریق این آنزیم دوباره باید به پزشک مراجعه کرد تا تغییرات بررسی شود. در صورتی که نیاز باشد دوباره تزریق فیلر انجام می‌گیرد و عیوب ظاهری به راحتی برطرف خواهد شد.

ماندگاری فیلر بینی چقدر است؟

فیلر ماده ای است که برای رفع عیوب ظاهری بینی همچون قوز بینی یا ناهمواری بر روی پل بینی استفاده می‌شود. با توجه به وضعیت بینی فرد و میزان مشکلات آن اندازه فیلری که برای هر فرد تزریق می‌شود متفاوت خواهد بود. آنقدر این کار توسط پزشک انجام می‌شود تا به نتیجه مطلوب دست یابد. معمولا زمانی که فیلر تزریق می‌شود از ۶ ماه تا ۱۸ ماه طول می‌کشد و ماندگار است. از آنجائیکه بدن به طور طبیعی هیالورونیک اسید را متابولیزه می‌کند اغلب بیماران برای تکرار این فرآیند، دوباره به پزشک خود مراجعه می‌کنند و تمدید می‌کنند. در این صورت فرم بینی به حالت طبیعی خواهد بود و زیبایی خود را حفظ می‌کند.

تزریق فیلر بینی چگونه انجام می‌شود؟

آیا فیلر بینی درد دارد؟

تزریق فیلر بینی ممکن است باعث احساس کمی درد یا ناراحتی شود، اما این درد معمولا خیلی شدید نیست و بعد از مدت کوتاهی کاهش می‌یابد. بسیاری از پزشکان پیش از تزریق منطقه را بی حس می‌کنند تا بیمار حداقل درد و ناراحتی را تجربه کند. پس از انجام فیلر بینی نیز ممکن است پزشک به شما استفاده از یخ یا داروهای ضدالتهاب موضعی را برای کاهش درد و تورم توصیه کند. به این نکته توجه داشته باشید که هر فرد به درد و ناراحتی به طور متفاوتی واکنش نشان می‌دهد.

هزینه فیلر بینی

هزینه درمان پرکننده بوتاکس بسته به نوع خاصی از فیلر مورد استفاده، ناحیه تحت درمان و تخصص ارائه دهنده متفاوت است. بهتر است که با یک متخصص واجد شرایط و با تجربه مشورت کنید تا هزینه دقیق را بر اساس نیازهای فردی و نتایج دلخواه خود تعیین کنید. به این نکته توجه داشته باشید که اصلاح فرم بینی با فیلر زیبایی محسوب شده و تحت پوشش هیچ بیمه ای نیست. با این وجود، هزینه ی تزریق فیلر بینی در مقایسه با جراحی زیبایی بینی بسیار پایین تر است. اگر به دنبال کسب نتیجه ایده آل از تزریق فیلر هستید نباید به دنبال قیمت های خیلی پایین و عجیب و غریب باشید، زیرا هزینه ژل بینی ارتباط مستقیم با برند فیلر و مهارت پزشک دارد.

سوالات متداول تزریق فیلر بینی


23 Responses
 1. من بعد از عمل بینیم مجدد بخاطر سهل انگاریم بینیم ضربه خورد الان یسمتش فرورفتگی داره میتونم اون سمتو با ژل ترمیم کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط