دکتر کامران جزایری
اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر

تزریق فیلر بینی چگونه به اصلاح فرم بینی کمک می‌کند؟

برای اصلاح فرم بینی همیشه نیاز به انجام جراحی نیست. در بسیاری از موارد خیلی از ناهنجاری‌ها و اختلالات ظاهری بینی را می‌توان با تزریق فیلر اصلاح کرد. به عنوان مثال نیم‌رخ بینی در ناحیه قوز بینی را می‌توان به سادگی با فیلر اصلاح کرد و زیبایی چهره را افزون کرد. پس از تزریق فیلر تغییرات به وضوح قابل مشاهده بوده و فرد می‌تواند به انجام امور روزانه خود بپردازد. فیلر صورت کاربردهای بسیاری دارد که یکی از آنها تزریق به بینی برای رفع قوز بینی است. تزریق فیلر به بینی ایرادات مختلفی را برطرف می‌کند. در این مقاله به شرح کامل این موارد و نکات مهم درباره تزریق فیلر می پردازیم. با ما همراه باشید.

صحبتهای دکتر کامران جزایری در رابطه با تزریق فیلر بینی

تزریق فیلر به بینی

تزریق فیلر در مواردی با بی‌حسی موضعی انجام می گیرد. فرد روی تخت مخصوص به صورت نیمه نشسته قرار میگیرد و متخصص پوست اقدامات لازم را انجام می دهد.
فیلر تزریقی که معمولا از جنس اسید هیالورونیک است به صورت غیر تهاجمی و بدون نیاز به جراحی برای تغییر شکل و اصلاح فرم بینی استفاده می شود. فیلر معمولا در ناحیه عمیق پوستی توسط متخصص پوست و مو تزریق می شود تا بتواند ثابت و بدون تغییر قرار بگیرد.

تزریق فیلر و کارهای زیبایی برای آقایان


چرا باید از فیلر بینی استفاده کرد؟

تزریق فیلر همانطور که گفته شد یک روش غیر تهاجمی است که فرد بدون نیاز به جراحی می‌تواند بسیاری از ایرادات ظاهری فرم بینی را برطرف کند و به سادگی به فرم ایده آل مورد نظر خود برسد.
از مهمترین مزایایی که تزریق فیلر دارد، نتیجه آن است که تغییرات به سرعت مشخص میشود. نیاز به بستری ندارد و با کمترین عوارض قابل انجام است.

آیا فیلر بینی را کوچک می کند؟

بسیاری از افراد ممکن است این سوال برایشان پیش آید که آیا با تزریق فیلر می توان بینی را کوچک کرد؟ باید گفت از آنجائیکه تزریق فیلر یک روش کم تهاجمی است به رفع عیوب ساده و کجی بینی در ناحیه روی استخوان بینی و قوس بینی را می تواند برطرف کند. افرادی که دارای پره های بینی بزرگی هستند نمی توانند از تزریق فیلر برای کوچک کردن بینی استفاده کنند. هرچند که بسیاری از افراد دارای بینی های خوش فرمی هستند که با توجه به آناتومی صورت آنها اندازه متناسبی دارد. این افراد با تزریق فیلر و از بین بردن ایرادات ظاهری کوچک می توانند به بینی ایده آل خود دست پیدا کنند.

فیلر بینی چه معایبی را برطرف می‌کند؟

تزریق فیلر کاربرد بسیاری در برطرف کردن انواع ایرادات بینی دارد. برطرف کردن قوز بینی یکی از موارد پرکاربرد تزریق فیلر است.
افتادگی نوک بینی را با تزریق فیلر و حتی در مواردی با تزریق بوتاکس می توان اصلاح کرد و بینی را سربالاتر و متناسب تر نشان داد. حتی بسیاری از اختلالاتی که پس از جراحی رینوپلاستی اتفاق می افتد با تزریق فیلر قابل حل و برطرف کردن است. مثل عدم تقارن، گودی ، اختلالات نوک بینی و یا حتی قوس بیش از حد روی بینی را با تزریق فیلر بینی میتوان اصلاح کرد.
بدین ترتیب بیمار بدون آنکه نیاز به جراحی بینی مجدد یا جراحی بینی ترمیمی داشته باشد می تواند ایرادات بینی را رفع کند.

تزریق فیلر بینی

تزریق فیلر برای چه کسانی مناسب نیست؟

معمولا تزریق فیلر برای افرادی انجام می شود که دچار ناهنجاری های سبکی در شکل بینی خود هستند. کسانی که دچار ناهنجاری های زیاد روی بینی هستند به نحوی که تنفس آنها دچار مشکل است و دارای انحراف بینی هستند معمولا کاندید مناسبی برای تزریق فیلر نیستند و بهتر است برای جراحی بینی اقدام کنند. به طور کلی می توان گفت افراد زیر کاندید مناسبی برای تزریق فیلر نیستند:

  • کسانی که دچار عفونت سینوس فعال هستند
  • کسانی که سابقه سینوزیت دارند
  • بیمارانی که به اسید هیالورونیک حساسیت دارند.
  • افرادی که به لیدوکائین حساسیت بالایی دارند.
  • خانم های باردار
  • کسانی که در ناحیه دهان و دندان دچار عفونت هستند.

به طور کلی قبل از تزریق فیلر با پزشک متخصص پوست خود در رابطه با سابقه بیماری های پوستی یا غیره که دچار آن هستید و داروهایی که مصرف می کنید، صحبت کنید و پزشک را در جریان بگذارید.

تزریق آنزیم بعد از فیلر ها

یکی از روش هایی که در جراحی های زیبایی و تزریق فیلر از آن استفاده می شود و امکانات زیادی را برای ما به ارمغان می آورد ، استفاده از آنزیم هیالورونیداز است.
دربسیاری از موارد افراد با مراجعه به کلینیک ها با تزریق ژل دچار عوارضی می شوند. به عنوان مثال حجم بیشتر آنچه مدنظرشان است برایشان تزریق شده و یا نتیجه دلخواهی که میخواستند را بدست نیاورده اند و به دنبال ترمیم هستند. اگر ژل یا فیلری که در نواحی مختلف صورت تزریق شده باشد از جنس هیالورونیک اسید باشد، به راحتی طی یک یا دو جلسه و با تزریق آنزیم هیالورونیداز می توان این عارضه را برطرف کرد.

پشیمانی از تزریق فیلر

بسیاری از مواقع پیش می‌آید که از انجام کارهای زیبایی مثل تزریق فیلر راضی نباشیم. مثلا ناحیه ای دچار تقارن نباشد یا حجم بیشتری گرفته باشد که این موارد معمولا بیشتر در هنگام تزریق فیلر به لب ها یا سایر اجزای صورت پیش می‌آید تا بینی !!

در اینگونه موارد اگر از فیلر هیالورونیک اسید که بسیار پرکاربرد است استفاده شود امکان ترمیم فیلر وجود خواهد داشت. در این موارد به سادگی با مراجعه به متخصص امکان اصلاح فیلر با تزریق آنزیم هیالورونیداز وجود دارد. یک هفته پس از تزریق این آنزیم دوباره باید به پزشک مراجعه کرد تاتغییرات بررسی شود. در صورتی که نیاز باشد دوباره تزریق فیلر انجام میگیرد و عیوب ظاهری به راحتی برطرف خواهد شد.

ماندگاری فیلر بینی چقدر است؟

فیلر ماده ای است که برای رفع عیوب ظاهری بینی همچون قوز بینی یا ناهمواری بر روی پل بینی استفاده می شود. با توجه به وضعیت بینی فرد و میزان مشکلات آن اندازه فیلرری که برای هر فرد تزریق می شود متفاوت خواهد بود. آنقدر این کار توسط پزشک انجام می شود تا به نتیجه مطلوب دست یابد. معمولا زمانی که فیلر تزریق می شود از ۶ ماه تا ۱۸ ماه طول می کشد و ماندگار است. از آنجائیکه بدن به طور طبیعی هیالورونیک اسید را متابولیزه می‌کند اغلب بیماران برای تکرار این فرآیند، دوباره به پزشک خود مراجعه می کنند و آنرا تمدید می کنند. در این صورت فرم بینی به حالت طبیعی خواهد بود و زیبایی خود را حفظ می کند.

سوالات متداول تزریق فیلر بینی


23 پاسخ

  1. من بعد از عمل بینیم مجدد بخاطر سهل انگاریم بینیم ضربه خورد الان یسمتش فرورفتگی داره میتونم اون سمتو با ژل ترمیم کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط