دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
تزریق فیلر چانه

تزریق فیلر چانه چگونه انجام می‌شود؟

تزریق فیلر چانه چگونه انجام می‌شود؟ تزریق فیلر چانه پرکننده ای است که می‌توان از آن برای حجم و فرم دادن به چانه افراد استفاده کرد. این روش مورد علاقه افرادی بوده که خواستار برخورداری از صورتی متعادل و متوازن تر از قبل هستند. این تزریق سبب می‌شود که زاویه فک زیباتر شده و به همین ترتیب افراد، جوان تر به نظر برسند. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره تزریق فیلر چانه و مزایای آن بیان کنیم، با ما همراه باشید.

فیلر چانه چیست؟

با استفاده از فیلر می‌توان قسمت زیرین چانه را کشیده تر کرد و خط فک را به صورت واضحی برجسته تر نمود. فیلرهای تزریقی راهکاری است که می‌تواند به راحتی به تمام افرادی که خواهان ایجاد تغییراتی در فک هستند، مناسب باشد. ژل های فیلر معمولا حاوی مواد هیالورونیک اسید هستند و به عنوان جایگزین غیرجراحی برای جراحی های زیبایی چانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. با استفاده از فیلر چانه می‌توان نواحی کوچک و عیوب چانه را پر کرد یا برای تغییر شکل فک از آنان استفاده کرد. برای افرادی که دارای چهره های لاغر و استخوانی هستند تزریق فیلر نتایج طبیعی به وجود خواهد آورد. با تزریق فیلر علاوه بر زیبایی چانه، پوست اطراف آن نیز صاف تر شده و سبب می‌شود که افراد ظاهری جوانتر داشته باشند.

درباره تزریق فیلر چانه

نحوه تزریق فیلر چانه

قبل از انجام تزریق فیلر چانه، بیمار با بهترین متخصص پوست و مو مشورت خواهد کرد تا اهداف و انتظارات خود را مورد بحث قرار دهد. پزشک آناتومی چانه بیمار را ارزیابی می‌کند و بهترین روش برای دستیابی به نتیجه مطلوب را مورد بحث قرار می‌دهد. برای بیمار مهم است که انتظارات واقع بینانه ای در مورد آنچه می‌توان با تزریق فیلر به دست آورد، داشته باشد. در طول تزریق، ناحیه چانه پاک می‌شود و ممکن است از کرم بی حس کننده موضعی استفاده شود تا هر گونه ناراحتی و درد به حداقل برسد. سپس فیلر با استفاده از یک سوزن ظریف به نواحی مورد نظر چانه تزریق می‌شود. پزشک چانه را با دقت تراشیده و شکل می‌دهد تا نتیجه‌ای طبیعی ایجاد کند که ویژگی‌های کلی صورت بیمار را تکمیل کند. این موضوع که برای فیلر چانه، چند سی سی فیلر لازم است، در هر بیماری با دیگری متفاوت می‌باشد. عواملی مانند برآمدگی چانه موجود در بیمار، میزان بزرگ شدن مورد نظر و پرکننده خاص مورد استفاده، همگی در تعیین مقدار مناسب فیلر برای دستیابی به نتایج مطلوب نقش دارند.

تزریق فیلر برای چه کسانی مناسب است؟

تزریق فیلر برای افرادی که با مشکلات مشخصی درگیر هستند، توصیه می‌شود. موراد زیر برخی از این مشکلاتی است که با تزریق فیلر چانه به راحتی درمان می‌شوند و فرد در صورت دارا بودن آن ها کاندید مناسبی برای انجام تزریق فیلر است:

 • افرادی که پوست افتاده ای دارند.
 • افرادی که چانه های عقب رفته ای دارند.
 • افرادی که دچار غبغب آویزان هستند.
 • افرادی که به طور کلی از فرم صورت خود ناراضی هستند.

مزایای تزریق فیلر چانه

اصلاح یک سوم انتهایی صورت می‌تواند تاثیر بسزایی در چهره داشته باشد. هنگامی که خط فک با برجسته سازی چانه فرم دیگری به خود بگیرد چهره شما تغییر چشمگیری خواهد داشت. به طور کلی تزریق فیلر چانه مزایای بسیاری دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می‌کنیم:

 • افزایش حجم و برجسته سازی چانه
 • ایجاد زاویه سازی در فک
 • رفع خطوط و چین و چروک ناحیه چانه
 • بهبود تقارن صورت
 • استحکام پوست شل شده در ناحیه فک و زیر چانه

ماندگاری فیلر چانه

میزان ماندگاری فیلر چانه به عوامل مختلفی از جمله نوع فیلر مورد استفاده، تکنیک تزریق و خصوصیات فردی بیمار بستگی دارد. فیلر های اسید هیالورونیک به دلیل ایمنی و اثربخشی معمولاً برای بزرگ کردن چانه استفاده می‌شوند. این فیلر ها معمولاً بین ۶ تا ۱۸ ماه بسته به محصول و متابولیسم بیمار دوام می‌آورند. از سوی دیگر، فیلر های هیدروکسی لاپاتیت کلسیم، مانند رادیس، ممکن است در برخی موارد تا ۱۲ ماه یا بیشتر دوام بیاورند. تکنیک تزریق همچنین نقش مهمی در تعیین طول عمر فیلر چانه ایفا می‌کند. پزشک متخصص و ماهر می‌تواند اطمینان حاصل کند که فیلر در سطوح آناتومیک مناسب قرار می‌گیرد، که منجر به یکپارچگی بهتر با بافت های اطراف و به طور بالقوه طولانی شدن نتایج می‌شود. علاوه بر این، مراقبت های مناسب پس از عمل و رعایت دستورالعمل های مراقبت پس از تزریق می‌تواند به طول عمر فیلر کمک کند.

تزریق فیلر چانه چگونه انجام می‌شود؟

مراقبت های بعد از تزریق فیلر چانه

پیروی از دستورالعمل‌های مناسب پس از تزریق فیلر صورت برای اطمینان از نتایج مطلوب و به حداقل رساندن خطر عوارض مهم است. مراقبت های بعد از تزریق فیلر چانه عبارتند از:

 • از لمس یا ماساژ ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
 • تا ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق بر روی ناحیه تزریق شده کمپرس سرد بزارید.
 • تورم، کبودی و قرمز شدن ممکن است در ناحیه تزریق ایجاد شود که طی ۲ الی ۳ روز برطرف خواهد شد.
 • هیچ گونه کرم، پماد یا پودر آرایشی تا یک روز پس از تزریق نباید استفاده کنید.
 • برای جلوگیری از کبودی احتمالی تا ۲۴ساعت بعد از تزریق از مصرف الکل، کشیدن سیگار و انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید.
 • برای کاهش دادن هرگونه درد یا ناراحتی، داروهای تجویز شده توسط پزشک خود را طبق دستور مصرف کنید.

هزینه فیلر چانه

هزینه تزریق فیلر چانه متغیر بوده و ممکن است بسته به موارد مختلف از جمله مکان جغرافیایی، تخصص پزشک، نوع و تعداد فیلر مورد استفاده، میزان تزریق و نیاز های فردی متفاوت باشد. به طور معمول، هزینه تزریق فیلر چانه به ازای هر واحد فیلر (معمولا میلی لیتر) تعیین می‌شود. هنگام در نظر گرفتن هزینه تزریق فیلر چانه، مهم است که هزینه‌های اضافی مانند هزینه‌های مشاوره، قرار ملاقات‌های بعدی و محصولات مراقبت‌های بعدی را در نظر بگیرید. همچنین مهم است که پزشک با تجربه انتخاب کنید، حتی اگر به معنای پرداخت هزینه کمی بیشتر برای این روش باشد زیرا کیفیت و ایمنی روش همیشه باید در اولویت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط