دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
لیزر co فرکشنال

لیزر co2 فرکشنال چه کاربردی دارد؟

لیزرهای فرکشنال CO2 یکی از آخرین و جدیدترین پیشرفت‌ها در درمان‌های غیرجراحی و کم تهاجمی جوانسازی پوست است. لیزر CO2 دارای طولانی ترین طول موج در بین تمام لیزرهای موجود در بازار است و می‌توان با خیال راحت روی پوست‌های تیره تر با تنظیمات مناسب استفاده کرد.
لیزرهای فرکشنال CO2 در درمان چین و چروک‌های عمیق تر، تغییرات بافتی شدید که ناشی از آسیب‌ نور شدید خورشید، چین و چروک، لکه، اسکار آکنه، و اسکارهای جراحی یا تروماتیک می‌تواند اثربخش باشد. همچنین می‌توان از آن برای پوست ظریف پلک و اطراف دهان استفاده کرد.

می توان از آن برای بهبود بافت، چین و چروک و لکه های روی گردن، سینه، بازوها و پاها استفاده کرد اما این کار فقط باید توسط متخصصان پوست و مو انجام شود زیرا خطر بروز عوارض جانبی از جمله جای زخم در این نواحی بیشتر است.

تاثیر لیزر co2 فرکشنال از زبان دکتر کامران جزایری متخصص پوست و مو در تهران

با استفاده از ایین دستگاه بسیاری از ضایعات پوستی برداشته می شود. با این دستگاه به صورت کاملا کنترل شده می توانیم به هر عمقی از پوست که میخواهیم برسیم.


لیزر CO2 فرکشنال چگونه کار می‌کند؟

لیزر CO2 فرکشنال پرتو لیزر CO2 را می گیرد و پیکسل هایی که پرتو های نور را می تاباند. این نورها به لایه‌‌های عمیق‌تر پوست نفوذ می‌ کنند. سپس پوست با بیرون راندن و خارج کردن پوست آسیب دیده و جایگزینی آن با پوست جدید، آن را ترمیم می‌کند.

آیا می توانم لیزر CO2 فراکشنال را با سایر درمان های زیبایی انجام دهم؟

به طور کلی، لیزر CO2 با بوتاکس و سایر فناوری‌های مبتنی بر لیزر مانند حذف مو و غیره سازگار است. بنابراین با توجه به شرایط نوع تیپ پوستی شما و با تشخیص متخصص پوست می‌توان برای گرفتن نتیجه بهتر از درمان های همزمان استفاده کرد.

اثرات لیزر فرکشنال لایه بردار CO2 چقدر طول می کشد؟

این مساله بستگی به این دارد که چقدر از پوست خود در برابر نور خورشید و سایر عواملی که باعث پیری پوست می شوند مانند حفظ سلامت عمومی، سیگار کشیدن، تغییرات وزن و غیره محافظت می کنید.

اگر از ضد آفتاب و کلاه لبه دار استفاده کنید، می توانید اثرات خوب لیزر CO2 خود را حفظ کنید. درمان برای چندین سال ماندگار خواهد شد.

چه زمانی می توان نتایج ناشی از لیزر را مشاهده کرد؟

به خاطر داشته باشید که لیزر CO2 فرکشنال را می توان به طور ویژه برای موارد مختلف استفاده کرد. درمان‌ ها می‌توانند عمیق‌ تر، با بهبودی و زمان استراحت بیشتر، یا سطحی‌ تر، با زمان بهبودی کمتر باشند. هرچه درمان عمیق تر باشد، به طور کلی نتایج بهتری خواهد داشت. اما برخی از بیماران ترجیح می‌دهند دو جلسه درمانی غیرعمیق داشته باشند.
شما برخی از نتایج را فورا خواهید دید اما نتایج کامل را پس از گذشت ۳-۶ ماه خواهید دید.
پس از بهبودی پوست، که ممکن است ۳ تا ۱۴ روز طول بکشد، ۴ تا ۶ هفته پس از آن ممکن است پوست شما کمی صورتی شود.
در این دوره، پوست شما صاف‌ تر می‌ شود و کمتر لکه‌ دار به نظر می‌ رسد. با بازگشت رنگ به حالت عادی، خطوط کمتر، لکه های کمتر و درخشندگی بیشتری خواهید دید.

درمان‌های لیزر CO2 فرکشنال چگونه انجام می شود؟

شما باید ۱ و نیم ساعت قبل از درمان در محل حاضر شوید. خود شما یا یک تکنسین ناحیه درمان را تمیز و ضدعفونی خواهید کرد و سپس یک کرم بی‌حس کننده را روی ناحیه مورد درمان اعمال می‌کنند. سپس با استفاده از کرم بی حس کننده ناحیه ی درمان ، پیش از انجام لیزر ، بی حس می شود.

پس از حدود یک ساعت بی‌حس کردن، ژل بی‌ حس کننده پاک می‌شود. این درمان برای صورت به طور کامل حدود یک ساعت طول می کشد و کمی شبیه به یک احساس سوزن سوزن شدن است. جریان شدیدی از هوای سرد در حین درمان روی آن ناحیه اعمال می شود تا درد و ناراحتی ناشی از لیزر را قابل تحمل کند. البته این ناراحتی از خفیف تا متوسط متغیر است.

این لیزر برای اسکارهای آکنه و سایر اسکارها چگونه عمل می کند؟

لیزر CO2 همیشه برای آکنه و سایر اسکارها بسیار موثر بوده است و CO2 فرکشنال نیز از این قاعده مستثنی نیست.

آیا درمان روی پلک بی خطر است؟

بله، زیرا از “لنزهای تماسی” لیزری ویژه برای محافظت از چشم استفاده می شود. اجازه ندهید کسی بدون این ها درمان مستقیم روی پلک انجام دهد. قطره های چشمی بی حس کننده قبل از قرار دادن محافظ چشمی لنز مانند در چشم قرار می گیرند.
طبیعی است (مانند تمام نواحی تحت درمان با لیزر CO2 فرکشنال) تورم و قرمزی به مدت ۲ تا ۴ روز پس از درمان وجود داشته باشد. همچنین باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید در طول دوره بهبودی خودداری کنید.

بلافاصله بعد از درمان با لیزر co2 فرکشنال چه شکلی خواهم داشت و زمان بهبودی چقدر است؟

در طول ۲۴ ساعت اول پس از درمان، پوست شما ممکن است احساس کند که آفتاب سوخته شده است. کمپرس یخ ۵-۱۰ دقیقه در هر ساعت برای ۵-۶ ساعت اول پس از درمان استفاده می‌شود.
پوست شما به مدت ۲ تا ۷ روز پوسته پوسته می‌شود و به مدت ۳ تا ۶ هفته صورتیو ملتهب به نظر می‌رسد. این‌ موارد بستگی به عمق درمان شما دارد. بعد از یک هفته یا بیشتر، می‌توانید برای پوشاندن رنگ صورتی از مواد آرایشی استفاده کنید. به ندرت ممکن است کبودی ایجاد شود که رفع آن تا دو هفته طول می‌کشد.

هزینه درمان‌های لیزر CO2 فرکشنال چقدر است؟

هزینه بر اساس کلینیک مورد نظر تعیین خواهد شد، محلی که به آن می روید و میزان نواحی تحت درمان متفاوت است.

به طور کلی، حداکثر ۲ ناحیه در یک زمان قابل درمان است. به عنوان مثال، صورت و گردن یا گردن و سینه، قیمت‌های متفاوتی خواهند داشت. به دلیل سمی بودن بالقوه کرم بی‌‌حس‌‌کننده که قبل از درمان استفاده می‌‌شود، مناطق بیشتری در همان جلسه توصیه نمی‌‌شود.

منبع:
https://www.skintour.com/lasers-radiofrequency-devices/laser-treatments/guide-to-fractional-co2-laser/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط