دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
لیفت صورت با بوتاکس

لیفت صورت با بوتاکس به جوانسازی کمک می‌کند؟

لیفت صورت با بوتاکس یا همان مزوبوتاکس به جوانسازی صورت کمک می‌کند؟ با افزایش سن، پوست صورت و عضلات زیر آن به آرامی خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهند و دیگر استحکام و طراوت اولیه را نخواهند داشت، افتادگی پوست صورت بعد از ۴۰ سالگی بیشتر نمایان می‌شود و افراد در این سن بیشتر به دنبال روش‌هایی برای بازگرداندن جوانی و نشاط به چهره‌ی خود می‌باشند. لیفت صورت روشی برای بازگرداندن جوانی و چهره‌ی طبیعی و بانشاط و در واقع جوانسازی پوست می‌باشد. روش جراحی لیفت صورت، با برداشتن پوست اضافی و سفت کردن عضلات زیرین انجام می‌شود، برش لیفت از ناحیه شقیقه تا جلوی گوش و اطراف گوش صورت می‌گیرد. بر اساس همین توضیحات مختصر متوجه شده‌اید که جراحی لیفت صورت روشی پرخطر بوده و نیاز به بیهوشی کامل دارد و ممکن است عوارض جانبی زیادی به همراه داشته باشد، امروزه روش‌های غیر جراحی زیادی وجود دارد که با خیال راحت و طی یک جلسه نیم تا یک ساعته، می‌توانید جوانی و شادابی را به چهره‌ی خود بازگردانید. با ما در این مقاله همراه باشید.

تماس با دکتر کامران جزایری

برای مشاوره و وقتدهی در خصوص لیفت صورت با استفاده از بوتاکس می توانید با کارشناسان ما در کلینیک دکتر کامران جزایری ما در ارتباط باشید.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام
فرم‌ با موفقیت ثبت شد! منتظر تماس کارشناسان ما باشید
لطفا دوباره تلاش کنید!!

لیفت و جوانسازی صورت

آیا با بوتاکس می توان صورت را لیفت و جوانسازی کرد؟ چگونه؟ از بوتاکس برای افتادگی صورت می توان بهره برد. در این روش با تغییر در تعادل عضلات صورت و با تزریق نوروتوکسین ها مثل بوتاکس می توانی آثار لیفتینگ صورت را داشته باشیم.

برای لیفت بالای صورت و ناحیه ابروها یم توان با تزریق بوتاکس در عضلات پایین آورنده ابرو، باعث لیفت ابروها شویم. و تا حدودی باعث رفع افتادگی پلک بشویم.

برای لیفت پایین صورت نیز می توانیم با تزریق بوتاکس در عضلات پایین آورنده لب باعث لیفت گوشه لب و برطرف شدن بغض لب شویم. و حتی در ناحیه گردن نیز می توان با ریلکس کردن عضلات این ناحیه می توانیم یک اثر لیفتینگ عالی و چشمگیر داشته باشیم.

انواع روش‌های پرکاربرد برای جوانسازی صورت

انواع لیفت صورت چگونه است؟ خیلی از ما تنها شنیده ایم که دکتر های پوست می توانند به روش های مختلفی صورت را جوان کنند. اما چگونه؟؟ انواع روش های لیفت صورت چیست؟

روش های مختلفی برای جوانسازی پوست و زیبایی چهره وجود دارد که همگی توسط متخصص پوست و مو باید انجام بگیرد. چرا که نتیجه در انجام کارهای زیبایی پوست وابستگی زیادی به تبحر پزشک دارد.

بعضی از این روش‌ها شامل:
تزریق فیلرها : تزریق فیلر که تحت عنوان پرکننده‌های پوستی نیز شناخته می‌شود به کاهش چین و چروک‌ها ، حجیم کردن پوست،کاهش افتادگی‌ها کمک می‌کند.
هایفوتراپی : هایفو تراپی روشی غیرتهاجمی است که با فناوری اولتراسوند پوست را لیفت و سفت می‌کند.
فرآیند میکروتونینگ: این روش با فناوری گالوانیکی و جریان میکرو چین و چروک‌های عمیق را از بین می‌برد و باعث تولید کلاژن و الاستین می‌شود.

لیزر درمانی: لیزرهای کلاژن ساز باعث بازسازی پوست می شود و پوست سفت‌تر می‌شود.

در ادامه به روش لیفت صورت با بوتاکس (مزوبوتاکس) که یکی از روش‌های تزریق برای لیفت صورت می‌باشد می‌پردازیم:

تزریق بوتاکس برای لیفت صورت به چه طریقی انجام می‌گیرد؟

لیفت صورت با بوتاکس روش جدیدی است. در این روش بوتاکس رقیق شده را در مقادیر بسیار جزئی به صورت مستقیم به داخل پوست تزریق می‌کنند تا باعث افزایش تحریک کلاژن و سفت شدن پوست شود، نتیجه‌ی این تزریق به صورت لیفت و سفت شدن در کل صورت نمایان می‌شود.

از بوتاکس برای میگرن نیز استفاده می‌شود که بسیار کاربردی بوده و نتایج بسیار خوبی را در بر دارد.

تفاوت این روش با روش قدیمی تزریق بوتاکس چیست؟

در روش قدیمی، بوتاکس به ماهیچه‌ها تزریق می‌شد اما در این روش به زیر پوست تزریق می‌شود بنابراین مشکلاتی که قبلاً با بوتاکس ایجاد می‌شد مانند فلج شدن ماهیچه‌ها و عدم تغییر حالت صورت در این روش تا حدود زیادی کاهش می‌یابد. لیفت صورت با بوتاکس (مزوبوتاکس) به همان روش تزریق بوتاکس معمولی انجام می‌شود با این تفاوت که چندین تزریق کوچک انجام می‌شود که خطرات و عوارض جانبی کمتری را نیز در پی دارد. بوتاکس کاربردهای مختلفی دارد که انواع کاربرد بوتاکس در مقاله مرتبط شرح داده شده است.

جوانسازی و لیفت صورت با بوتاکس

روش انجام لیفت صورت از طریق بوتاکس- مزوبوتاکس

با تزریق مستقیم بوتاکس به پوست صورت (نه به ماهیچه‌ها) منافذ پوست منقبض می‌شود و باعث می‌شود سطح روی پوست سفت‌تر شود. نتایج این تزریق تا چندین ماه باقی می‌ماند (مانند تمام روش‌های غیر جراحی که نتیجه‌ی موقتی دارند). بعلاوه تزریق داخل پوستی بوتاکس به قسمت پایینی صورت نزدیک به خط فک باعث می‌شود کشش رو به پایین عضله پلاتیسما (ماهیچه پوستی گردن) کاهش یابد در نتیجه روی لیفت گونه‌ها و چانه و غبغب نیز تاثیر گذار است.

مزایای این روش چیست؟

در این روش نه تنها پوست صورت لیفت می شود و سفت‌تر می‌شود بلکه منافد پوست کوچکتر می‌شوند و بافت پوست صاف و یکدست می‌شود و قسمت پایین صورت لاغرتر دیده می‌شود. نتیجه‌ی کلی پوستی جوان و بانشاط است که نمای مصنوعی به صورت نمی‌دهد حالت طبیعی چهره‌ حفظ خواهد شد.


مراحل تزریق بوتاکس برای لیفت صورت


ابتدا ماده بی‌حسی موضعی روی پوست زده می‌شود، با سرنگ‌های خیلی نازک مقادیر بسیار اندکی از بوتاکس در سرتاسر پوست صورت تزریق‌هایی انجام می‌شود. کل این فرآیند حدود ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارد. بیماران ممکن دردی مانند نیش حشره را حس کنند اما در کل مقدار درد و ناراحتی که هنگام تزریق پیش می‌آید بسیار کم و مختصر می‌باشد.

نتایج لیفت صورت با بوتاکس به چه صورت است؟

نتایج طی یک هفته نمایان می‌شود و در چند هفته کامل می‌ شود و تا چند ماه نیز باقی می‌مانند. به طور متوسط ۳ تا ۶ ماه بعد از تزریق اولیه، افراد برای تزریق بعدی مراجعه می‌نمایند.

آیا در کنار لیفت صورت با بوتاکس درمان‌های دیگری نیز باید انجام شود؟

جهت بهبود نتیجه بهتر است لیفت صورت با بوتاکس با روش تزریق معمولی بوتاکس (مانند بوتاکس برای لاغری فک)، تزریق پرکننده‌ها و روش اولتراسوند در کنار همدیگر انجام شوند.

جوانسازی در یک جلسه

چه افرادی برای لیفت صورت با بوتاکس می‌توانند اقدام کنند؟

بهترین افراد برای لیفت صورت با بوتاکس کسانی هستند که پوست ناحیه ابرو، خط فک و چانه‌ی آن‌ها به تازگی شروع به افتادگی و شل شدن کرده است و حالت صورت آن‌ها خسته به نظر می‌آید، نشاط دوران جوانی را در صورت خود حس نمی‌کنند و دوست دارند کل صورت را با یک درمان و طی یک جلسه جوان کنند. همچنین افرادی که نمی‌خواهند حالت چهره‌ی خود در هنگام لبخند زدن و اخم کردن را از دست بدهند و دوست دارند صورت آن‌ها حالتی طبیعی داشته باشد، در واقع در این روش کل چین و چروک‌ها پاک نمی‌شوند اما صورت حالتی شادابتر وجوانتر پیدا می کند و بسیار طبیعی خواهد بود.

منابع:

https://www.iyac.com.sg/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط