دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
مراقبت های بعد هایفو

مراقبت های بعد از هایفوتراپی

مراقبت های بعد از هایفوتراپی شامل چه مواردی می‌شود؟ برای موثر بودن اثر هایفوتراپی و عدم تجربه عوارض جبران ناپذیر لازم است رعایت مراقبت های بعد از هایفوتراپی را جدی بگیرید. در صورتی که رعایت آن ها را جدی نگرفته و به آن ها عمل نکنید ممکن است به نتیجه ی دلخواه خود نرسیده و در مواردی ماندگاری هایفو بسیار کمتر شود.

مراقبت های بعد از هایفوتراپی چیست؟

همان طور که اشاره کردیم رعایت دستورالعمل های مراقبتی بعد از هایفوتراپی می‌تواند تاثیر درمان را به حداکثر برساند. مراقبت های بعد از هایفوتراپی شامل موارد زیر می‌شود:

در برابر نور آفتاب قرار نگیرید

پس از انجام هایفوتراپی به مدت یک هفته نباید در برابر تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرید. البته در مورد این موضوع حتما باید با پزشک خود مشورت کنید زیرا بسیاری از پزشکان توصیه می‌کنند، به مدت ۴ تا ۶ هفته پس از جلسه درمانی خود بیرون نروید تا پوست شما با نور خورشید و اشعه های آن برخورد نکند.

سولاریوم انجام ندهید

سولاریوم و هر گونه دستگاهی که منجر به برنزه شدن پوست شما می‌شود نباید پس از هایفوتراپی مورد استفاده قرار گیرد زیرا آسیب جدی به پوست وارد می‌کند. در صورت تمایل انجام آفتاب گرفتن و برنز کردن را به بعد از تمام کردن جلسات درمانی هایفو موکول کنید.

مراقبت های بعد از هایفوتراپی

پوست خود را پس از هایفوتراپی ماساژ ندهید

منظور از ماساژ هر گونه دستکاری یا فشار فیزیکی بر سطح پوست می‌باشد. پس از انجام هایفوتراپی سطح پوست ملتهب شده و ممکن است فرد احساس خارش یا کشیدگی داشته باشد. برای مراقبت پس از هایفوتراپی پوست خود را نخارانید و آن را در معرض آسیب قرار ندهید.

از کمپرس آب یخ استفاده کنید

وجود تورم پوست پس انجام هایفو، اتفاقی کاملا طبیعی می‌باشد. اما یکی از راهکارهایی که برای کنترل تورم پوست خود می‌توانید انجام دهید، قراردادن یخ روی ناحیه مورد نظر می‌باشد

بعد از هایفوتراپی مقدار زیادی آب بنوشید

بهتر است پس از انجام هایفو آب به میزان کافی بنوشید تا به افزایش تولید ساخت و ترمیم کلاژن کمک کند.

بدون مشورت پزشک ورزش نکنید

با وجود این که هایفوتراپی یک روش درمانی غیر تهاجمی می‌باشد و پس از درمان نیاز به استراحت ندارید اما انجام دادن فعالیت های سنگین و برداشتن اجسام سنگین توصیه نمی‌شود. پس از ورزش دمای بدن افزایش پیدا کرده و این امر موجب می‌شود در دوران پس از هایفو دچار حساسیت پوستی شوید.

نوشیدنی های الکلی و کافئین دار مصرف نکنید

معمولا توصیه می‌شود از دو روز قبل از انجام هایفوتراپی از مصرف نوشیدنی های ذکر شده خودداری نمایید. کبد پس از انجام هایفو به حذف سلول های چربی غیرفعال پرداخته و باعث سم زدایی بدن و دفع مواد حاصل از هایفو می‌شود. نوشیدن الکل و کافئین باعث درگیر شدن کبد شده و می‌تواند در این امر اختلالاتی ایجاد کرده و برای بدن مضر می‌باشد.

سایر مراقبت هایی که باید پس از هایفوتراپی رعایت کنید عبارتند از:

از آرایش کردن و محصولاتی که ممکن است پوست شما را تحریک کند خودداری نمایید.

از مرطوب کننده های ملایم برای حفظ رطوبت پوست استفاده کنید.

از استفاده محصولات تحریک کننده مانند محصولات حاوی الکل، عطر و مواد شیمیایی پرهیز کنید.

خوابیدن بعد از هایفوتراپی

لازم است درباره نحوه ی خوابیدن خود حتما با پزشک خود مشورت کرده تا بهترین روش را مورد استفاده قرار دهید و از وارد شدن آسیب جلوگیری کنید. بهتر است به پشت بخوابید تا پوست فشار کمتری تحمل کند. یکی از کارهای دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که از بالش نرم و مناسب استفاده کنید تا فشار به ناحیه ی درمانی وارد نشود. پس از هایفوتراپی، خوابیدن روی صورت ممنوع می‌باشد زیرا به پوست فشار زیادی وارد کرده و باعث تحریک و التهاب می‌شود.

مراقبت بعد هایفو

حمام بعد از هایفوتراپی

پس از درمان قرار گرفتن پوست در معرض گرمای شدید به علت افزایش حساسیت پوستی ممنوع می‌باشد. به همین علت در این دوران نباید از دوش آب داغ، سونای خشک وسونای بخار استفاده کنید. لازم به ذکر است که دوش آب گرم موجب می‌شود چربی پوست از بین رفته و احتمال آسیب دیدگی پوست افزایش پیدا کند. پس حتما از آب سرد یا ولرم برای استحمام و تسکین پوست خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: جوانسازی صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط