دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
پی آر پی بهتر است یا مزوتراپی؟

پی آر پی بهتر است یا مزوتراپی؟

پی آر پی بهتر است یا مزوتراپی؟ در بین روش های مختلفی که در بهبود سلامت پوست و مو دارد این دو روش جز روش های پرطرفدار است. اما کدام روش گزینه ی بهتری است؟ در این مقاله قصد داریم به مقایسه بین این دو روش بپردازیم، پس برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مقایسه پی آر پی و مزوتراپی

برای مقایسه پی آر پی مو و مزوتراپی باید آن ها را از چند نظر با هم مقایسه کرد. اولین نکته ای که برای تعیین این که پی آر پی بهتره یا مزوتراپی باید به میزان ریزش موها، سن، الگوی ریزش و شرایط هر فرد توجه کرد. با وجود این که هر دو روش جز روش های درمانی تزریقی هستند اما هر کدام عملکردهای متفاوتی دارند. در ادامه به مقایسه این دو روش می‌پردازیم:

درباره پی آر پی بهتر است یا مزوتراپی؟

روش انجام

مزوتراپی یک روش غیر تهاجمی است که از میکرو سوزن ها برای تزریق یک کوکتل سفارشی از ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و اسیدهیالورونیک استفاده می‌کند تا به تقویت رشد موها کمک کند. پی آر پی یک روش درمانی است که نمونه هایی از پلاسمای بدن شما را گرفته و آن ها را به پوست تزریق می‌کند.

کاربرد 

مزوتراپی درمانی است که با استفاده از درمارولر یا تزریق میکرو اسکالپ به تغذیه پوست سر و کمک به درمان ریزش موی موجود کمک می‌کند. در واقع مزوتراپی می‌تواند به افزایش حجم مو نیز کمک کند و با تقویت موها مانع ریزش آن ها شود. تزریق پی آر پی باعث افزایش تعداد گروه خاصی از سلول ها به نام سلول های پاپیلای پوستی که نقش مهمی در رشد موها دارند، می‌شود. معمولا از نظر کاربرد و عملکرد پی آر پی بهتر از مزوتراپی است، زیرا پی آر پی مملو از عوامل رشد طبیعی بدن شماست که این فاکتورهای رشد در تحریک فولیکول های مو بسیار موثرتر است. تاثیری که این فاکتورهای رشد روی فولیکول های مو دارد می‌تواند موجب بهبود تراکم موها و افزایش استحکام آن ها شود.

هزینه

هزینه های مزوتراپی یه کوکتل های مصرفی مورد استفاده آن وابسته است و تقریبا بهترین کوکتل های مزوتراپی با پی آر پی مو به هم نزدیک است ولی اگر از بهترین مواد مزوتراپی استفاده شود قیمت نهایی آن از پی آر پی بیشتر خواهد شد. ولی به طور کلی می‌توان بیان کرد پی آر پی از مزوتراپی هزینه بیشتری دارد.

تعداد جلسات

دوره ی درمان پی آر پی بستگی به نیازهای هر شخص دارد و طبق نیازهای شخصی هر فرد انجام می‌شود. به همین خاطر تعداد جلسات هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. اما در مزوتراپی نیاز به ۱۰ جلسه دارد که هر ۳ هفته یکبار انجام می‌شود.

تاثیرگذاری

از نظر اثرگذاری هر دو روش مزوتراپی مو و پی آر پی روش های مطلوبی هستند و نتایج حاصل از آن ها به زودی قابل مشاهده است اما در روش پی آر پی نتیجه زودتر نمایان می‌شود در حالی که برای مشاهده ی تاثیر مزوتراپی باید چند جلسه درمان بگذرد.

محل تزریق

در مزوتراپی در لایه میانی پوست، محتویات تزریق شده اما در روش پی آر پی در تمام لایه های پوست تزریق انجام می‌شود.

ماندگاری

در روش مزوتراپی نسبت به پی آر پی احتمال ایجاد ریزش موها و شوک به پوست سر در اولین تزریق بیشتر است. ماندگاری روش پی آر پی روی موهای فرد حدود ۶ ماه بوده ولی در روش مزوتراپی حدود ۸ الی ۱۲ ماه می‌باشد.

مقایسه پی آر پی و مزوتراپی

بعد از کاشت مو پی آر پی بهتر است یا مزوتراپی

برخی از افراد بعد از کاشت مو برای بهبود پوست سر و تسریع رشد موها، روش های مزو یا پی آر پی را انتخاب می‌کنند. به این نکته توجه داشته باشید که انجام هر یک از این روش ها پس از کاشت مو ضروری نیست اما برخی از پزشکان این دو روش را به عنوان مکمل کاشت مو توصیه می‌کنند. پی آر پی با تزریق پلاکت ها می‌تواند در ریکاوری سریعتر موثر باشد و مزوتراپی می‌تواند تمام مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز گرافت ها را تامین کند. پزشکان پی آر پی را بعد از جراحی در اولویت بالاتری پیشنهاد می‌دهند. اما حتما پیش از انجام هر یک این دو روش حتما با پزشک خود مشورت کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط