دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
آیا کاشت ابرو روی تاتو امکان پذیر است؟

آیا کاشت ابرو روی تاتو امکان پذیر است؟

آیا کاشت ابرو روی تاتو امکان پذیر است؟ کاشت ابرو یکی از گزینه‌های مناسب برای افرادی است که ابروهایی کم پشت دارند. البته روش‌های دیگری مانند تاتو ابرو می‌تواند در شبیه سازی ابرو کمک کننده باشد. اما سوالی که ممکن است در ذهن خیلی از افرادی که تاتو ابرو دارند ایجاد شود این است که آیا کاشت ابرو روی تاتو امکان پذیر است؟ در این مقاله قصد داریم به پاسخ این سوال بپردازیم با ما همراه باشید.

چرا کاشت ابرو روی تاتوی ابرو انجام می‌شود؟

بنا به دلایل مختلفی افرادی که ابروهای خود را تاتو کرده‌اند تصمیم به کاشت ابرو می‌گیرند، مهمترین این دلایل عبارتند از:

  • تاتو ابرو ظاهر مصنوعی به ابرو می‌بخشد اما کاشت ابرو مانند ابروهای طبیعی است.
  • طرح تاتو ابرو به مرور زمان کم رنگ می‌شود و نیاز به تاتو مجدد است اما کاشت ابرو ماندگاری دائمی دارد.
کاشت ابرو روی تاتو

آیا کاشت ابرو روی تاتو ممکن است؟

بعد از اینکه با روش کاشت ابرو به صورت مختصر آشنا شدیم اکنون می‌توانیم به بررسی این موضوع بپردازیم. پاسخ به این سوال که آیا کاشت ابرو روی ابروهای تاتو شده قابل انجام است، مثبت است. اگر تیم پزشکی شما یک تیم حرفه‌ای باشد می‌تواند کاشت ابرو را حتی روی ابروهای تاتو شده نیز انجام دهد. اما پیش از کاشت ابرو باید ابتدا ارزیابی‌های دقیقی روی وضعیت پوست ابرو و سایر موارد انجام شود.

آیا پیش از کاشت ابرو باید تاتو را پاک کرد؟

واقعیت این است که در پاسخ به این سوال بهتر است که با جراح خود مشورت داشته باشید. اگر طرح تاتو روی ابروی خود را دوست ندارید به طور حتم لازم است که ابتدا آن را پاک کنید اما در برخی موارد که کاشت ابرو کاملاُ روی طرح تاتو را می‌پوشاند شاید نیازی به پاک کردن تاتوی ابروها نباشد. برخی از پزشکان از طرح ابروی تاتو شده به عنوان الگوی اولیه جهت کاشت ابرو استفاده می‌کنند. در هر صورت اگر نیاز است که ابتدا تاتوی ابروها پاک شود نگران این موضوع نباشید، در حال حاضر روش‌های بسیاری وجود دارد که با کمک آنها می‌توانید تاتو را پاک و یا کم رنگ کنید. نکته‌ی مهم این است که کاشت ابرو حتی روی ابروهای تاتو شده نیز امکان پذیر است و تاتوی ابرو هیچ اختلالی در مراحل کاشت ایجاد نمی‌کند. اما معمولاً توصیه می‌شود که انجام شود. دلایل اصلی برای پاک کردن تاتو ابرو قبل از کاشت ابرو عبارتند از:

تاتو می‌تواند باعث کاهش فضای موجود برای رشد موی طبیعی شود. پاک کردن تاتو به فولیکول‌های مو اجازه می‌دهد که بهتر و طبیعی‌تر رشد کنند.

تاتو ممکن است باعث تغییر رنگ پوست شود یا ظاهر غیر طبیعی به ابروها بدهد. با پاک کردن تاتو، نتیجه کاشت ابرو طبیعی‌تر و زیباتر به نظر خواهد رسید.

تاتوهای قبلی می‌توانند محل تجمع باکتری‌ها باشند و با کاشت مو تداخل کنند، که ممکن است به عفونت یا التهاب منجر شود. پاک کردن تاتو این خطرات را کاهش می‌دهد.

با این حال، در برخی موارد که تاتو خیلی کمرنگ است یا فضای کافی برای کاشت مو وجود دارد، ممکن است نیازی به پاک کردن تاتو نباشد. بهتر است با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید تا وضعیت خاص شما را بررسی کرده و بهترین راهکار را پیشنهاد دهد.

درباره کاشت ابرو روی تاتو

مزایای کاشت ابرو روی تاتو ابرو

برخی از جراحان عقیده دارند اگر ابروهای شما از قبل تاتو دارد نه تنها لازم نیست آنها را پاک کنید حتی جهت به دست آوردن نتایج بهتر است لازم است که تاتو ابرو باقی بماند. اگر طراحی تاتو ابرو مطابق خواسته‌ی شما باشد جراح می‌تواند روی همان تاتو کاشت را انجام دهد. تاتوهایی که زیر ابروهای کاشته شده باقی می‌مانند باعث می‌شوند که حجم ابروها بیشتر و طبیعی‌تر جلوه کند.

کلام آخر

همان طور که در این مقاله اشاره کردیم کاشت ابرو روی ابروهای تاتو شده امکان پذیر است. در برخی موارد که بیمار از طرح تاتو رضایت ندارد ممکن است نیاز باشد پیش از کاشت ابرو ابتدا تاتو ابرو را پاک کند اما در اغلب موارد نیز نیازی به پاک کردن طرح تاتو ابرو نیست. در صورتی که از طرح تاتو ابروی خود راضی هستید می‌توانید کاشت ابرو را روی ابروهای طبیعی انجام دهید. در واقع تاتوی ابرو هیچ گونه اختلالی در فرآیند کاشت ابرو ایجاد نمی‌کند. جهت بررسی‌های بیشتر می‌توانید با یک جراح کاشت مو و ابرو در این زمینه مشورت داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط