دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
کاشت ابرو

کاشت ابرو و ۴ نکته مهم که حتما باید رعایت شود

کاشت ابرو طبیعی یکی از مهمترین کارهای زیبایی است که امروزه هم برای خانم ها و هم برای آقایان قابل انجام است. این روش که توسط متخصص پوست انجام می‌شود، یکی از بهترین و ماندگار ترین روش های زیبایی ابروهاست. چشم‌ها و ابرو موثرترین عضو در زیبایی چهره هستند. ابروها در بخش مرکزی و مهم صورت قرار گرفته اند و تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارند. تاثیر ابرو بر زیبایی کمتر از چشم‌ها نیست. ریزش ابروها، فرآیندی پذیرفته شده و جا افتاده نیست و تاثیرات روحی و روانی زیادی روی فرد دارد. با استفاده از روش‌های آرایشی از قبیل تاتو، هاشور یا مداد نیز ابروها زیباتر می‌شوند؛ اما طبیعی بودن ابروها نکته بسیار مهمی است که تنها با کاشت ابرو طبیعی حاصل می‌شود. در این مقاله از سایت دکتر کامران جزایری به نکات مهمی در رابطه با کاشت ابرو خوب با ماندگاری بالا و مقاوم صحبت خواهیم کرد.

کاشت ابرو چیست؟هنگامی که به هر دلیلی موهای ناحیه ابروها ریزش پیدا می کنند یا کم هستند، می توان با استفاده از موی سایر قسمت ها مثل پشت سر از کاشت در ناحیه ابرو استفاده کرد.
کاندید مناسب کاشت ابرواغلب بیماران کاندید مناسبی برای کاشت مو هستند. کسانی که به طور مادرزادی یا در نتیجه بیماری یا حوادثی مثل تصادفات جاده ای، موهای ابروی خود را از دست داده اند. کسانی که علافه دارند ابروهای پرپشت تری داشته باشند و از سلامتی کامل برخورداند
شرایط لازم برای کاشت ابروداشتن بانک موی مناسب
نداشتن بیماری های خاص
نداشتن  بیماری های پوستی
مراحل کاشت ابرومشاوره پزشکی، تزریق بی حسی، استخراج گرافت مو، آماده سازی گرافت ها و انجام کاشت ابرو
اقدامات قبل از کاشت مومشاوره پزشکی و بررسی سوابق پزشکی بیمار، انجام آزمایش های لازم طبق نظر پزشک، عدم مصرف داروهای ضد انعقاد خون دو هفته قبل از عمل، خودداری از مصرف دخانیات و الکل، پرهیز از مصرف امگا ۳ و ویتامین E .
مراقبت های بعد از کاشت موجلوگیری از رسیدن رطوبت به محل پیوند ابرو
شستن ابروها بعد از یک روز طبق راهنمایی جراح
پرهیز از وارد کردن فشار و ضربه به ابروها
خود داری از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید
استفاده از دارو و مسکن طبق دستور پزشک
مدت زمان انجام۳ الی ۴ ساعت
دوره نقاهتیک روز
جدول محتوا کاشت ابرو
تماس با دکتر کامران جزایری

پیوند یا کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو یکی از درمان‌های زیبایی است که توسط متخصص پوست و مو انجام می‌شود. کاشت ابرو برای افرادی مناسب است که ابروی کم پشت دارند یا ابروی خود را بر اثر اتفاقاتی از دست داده اند. این جراحی با برداشتن قسمتی از موی ناحیه پشت سر و گردن و پیوند آن در ناحیه ابرو انجام می‌شود.

ابروهای نازک سال‌ها پیش از مد افتاده اند، اما برخی از ما هنوز درگیر اثرات آن هستیم، اما نه به دلخواه. چنانچه به دلیل افزایش سن، شیمی درمانی یا موارد دیگر دچار ریزش مو در ناحیه ابرو شده‌اید، به احتمال زیاد به استفاده از مداد یا ژل ابرو وابسته شده اید. در مورد سرم‌های رشد ابرو نظرات متفاوت است و نتایج فقط تا زمانی که از محصولات استفاده می‌کنید ماندگار هستند. میکروبلیدینگ فقط نتایج موقتی دارد، با خطر عفونت یا آلرژی همراه است و اگر به درستی انجام نشود، می‌تواند باعث ایجاد زخم یا تغییر شکل دائمی ابرو شود.

خوشبختانه، گزینه دیگری به نام کاشت ابرو وجود دارد که نتایج طبیعی و دائمی را ارائه می‌دهد. مزیت این روش زیبایی، ایجاد نتایجی کاملاً طبیعی و متناسب با چهره هر فرد می باشد.

بهترین دکتر کاشت مو در تهران کیست؟

پیوند ابرو از چه زمانی انجام شد؟

با ظهور تکنیک‌های جدید و پیشرفته کاشت ابرو در دهه ۱۹۹۰، امکان‌پذیر شد. اگرچه کاشت موی ابرو بیش از ۲۰ سال است که انجام می‌شود، اما اخیراً رواج بیشتری یافته است. طراحی شکل ابرو با در نظر گرفتن ویژگی‌های صورت هر فرد و جهت و زاویه خروج گرافت های مو برای دستیابی به نتایج مطلوب و طبیعی بسیار مهم است.

چه کسانی کاندید کاشت ابرو هستند؟

اکثر بیماران کاندید مناسبی برای کاشت ابرو هستند. از آنجا که بهترین کیفیت موهای اهدا کننده معمولاً در پشت سر وجود دارد، موهای صاف تا کمی موج دار برای این منظور ایده آل هستند در حالیکه موهای فرفری می‌تواند موجب ایجاد فر در ابروها شوند و نمای نامناسبی ایجاد کنند. تکنیک کاشت مناسب و مهارت پزشک متخصص پوست برای به حداقل رساندن خطر عوارض بسیارحائز اهمیت است. علاوه بر این، بیمارانی که موهای ابروی خود را در اثر کندن بیش از حد یا به موجب صدمات و جراحات یا در زمینه ژنتیک از دست داده‌اند، به طور کلی بهترین کاندیداها هستند. بیماران مبتلا به آلوپسی و سایر علل پزشکی ریزش مو معمولاً کاندیدای مناسبی نیستند و باید به صورت فردی مورد معاینه و ارزیابی قرار گیرند.

کاندید کاشت ابرو

در کل چند دسته از افراد علاقه مند به پیوند ابرو هستند:

بیماران باید موهای اهداکننده کافی برای برداشت و پیوند داشته باشند. «نامزد ایده‌آل کاشت ابرو کسی است که موهای مناسبی دارد که می‌توان از آن‌ها برای اهدا استفاده کرد.این موها اغلب از ناحیه پشت سر/ ناحیه گردن یا پشت گوش گرفته می‌شوند. بنابراین، اگر فردی دارای موهای قهوه‌ای تیره در پوست سر و ابروهای بلوند باشد، گزینه مناسبی نیست.»

همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که ابروهای کاشته شده نیاز به نگهداری دارند. موهای اهداکننده پس از کاشت کاملا دارای خصوصیات موهای ابرو نمی‌شوند – موهای اهدا کننده مختصات ژنتیک و عادات رشد خود را حفظ می‌کند. به این ترتیب، بیماران باید بدانند که موهای پیوندی رشد کرده نیاز به اصلاح منظم دارند.

کسانی که دچار ریزش مو هستند می توانند از روش مزوتراپی مو برای جلوگیری از ریزش مو نیز بهره ببرند.

شرایط کاشت ابرو

تفاوت‌های ابروی خانم‌ها و آقایان

 • مردان ابرو های پرتر و حجیم‌تری دارند.
 • انحنای خم ابرو در آقایان بسیار کمتر از بانوان است.
 • دم ابروی بانوان در بیشتر موارد نازک تر  و کم پشت تر از مردان است.
 • نقطه‌ی پایانی ابرو در خانم‌ها کمی دور تر از گوشه خارجی چشم است.
 • ضخامت ابروی آقایان دو سانت و طول ابرو‌هایشان پنج و نیم سانت است و نقطه‌ی انتهایی ابروی آنان بالای کناره بیرونی چشم‌ها خواهد بود.

اقدامات قبل از کاشت ابرو که بسیار حیاتی است!!

مراحل کاشت ابرو طبیعی برای خانم‌ها و آقایان

فولیکول‌های مو که شامل تار مو و قسمت هایی که وظیفه ساخت و رشد مو را به عهده دارند می‌باشد، از قسمتی از سر که غالبا شامل پشت سر و ما بین دو گوش فرد می‌باشد گرفته می‌شود و به ناحیه ای از ابرو که نیاز به کاشت دارد, منتقل می شود. پس از کاشت فولیکول های مو در ناحیه ابرو، تار های موی کاشته شده تا پایان عمر فرد با همان قوت به رشد خود ادامه می دهند و می توان مانند ابروی خود فرد آن‌ها را برداشت و یا اصلاح نمود. در زیر مراحل کاشت ابرو که مشابهت زیادی با مراحل کاشت مو دارد توضیح داده شده است.

پیوند-ابرو

فرآیند کاشت ابرو به طور خلاصه

مشاوره پزشکی

قبل از انجام عمل زیبایی، بیماران باید با پزشک خود برای مشاوره ملاقات کنند. در این مدت، بیمار می‌تواند عکس‌هایی از ظاهر خود را نشان دهد و پزشک یک طرح ابرو را پیشنهاد نماید. نتایج کاشت ابرو بسته به میزان موهای پیوند شده، مهارت جراح و ماهیت خود مو بسیار متفاوت است.
در این جلسه نامزد پیوند ابرو جراح خود را از خواسته های خود مطلع می کند. بعد از تصمیم به انجام این عمل دکتر برای ابروهای بیمار طرحی را پیشنهاد می دهد و با مشورت بیمار به طرح نهایی می رسند. همچنین در این مرحله مشخص می شود که موهایی که برای اهدا لازم است از کدام قسمت سر باید برداشته شود.

تزریق بی حسی

در این مرحله قبل از شروع عمل ، داروی بی حسی موضعی یا آرامبخش به صلاحدید جراح تزریق می شود.

استخراج گرافت مو

مرحله اول شامل برداشت مو از ناحیه ی دهنده است. بسته به روش استخراج، بیماران معمولا روی شکم دراز می‌کشند . هنگامی که پیوندها برداشته می‌شوند، بیمار طاقباز دراز می کشد تا امکان دسترسی به ناحیه گیرنده و قرار دادن پیوندها وجود داشته باشد. روند کلی جراحی ممکن است برای موارد کوچک چند ساعت و در موارد بزرگتر تا ۶ ساعت طول بکشد.

فارغ از اینکه بیمار تحت FUE یا FUT قرار می‌گیرد، در هر ابرو از ۱۰۰ تا ۳۵۰ پیوند استفاده می‌شود. هنگامی که موها برداشته می‌شوند، به گرافت های حاوی ۱ مو و ۲ مو تبدیل می‌شوند، زیرا «پیوندهای ضخیم‌تر هنگام کاشت می‌توانند ظاهر غیر طبیعی ایجاد کنند» در صورت نیاز به تراکم، ممکن است از پیوند ۳ مو نیز استفاده شود.

آماده سازی گرافت ها

در طی این مرحله گرافت های اهدایی از بخش مشخص شده سر برداشته شده و آماده انتقال می شوند. دو روش برای برداشتن این گرافت ها وجود دارد.

FUE

خارج کردن واحد فولیکول به کمک یک پانچ,تا جایی که به اندازه کافی مو جمع شود.

FUT

در این روش پزشک یک نوار باریک از پوست پشت سر بیمار جدا می کند و گرافت ها را زیر میکروسکوپ جدا می کند و آماده پیوند به ابرو می کند.

انجام کاشت ابرو

در این مرحله کاشت ابرو انجام می شود. این پروسه طولانی ترین بخش است، زیرا جراح باید تک تک، گرافت ها را با توجه به زاویه رویش موی طبیعی ابرو در ابروها قرار دهد. افراد بعد از عمل، ممکن است در قسمتی که عمل پیوند انجام شده درد مختصری کنند. اندکی از مراجعه کنندگان دچار کبودی، تورم و قرمزی در اطراف چشم می شوند، علائم ذکر شده بسیار نادر بوده و در صورت مشاهده طی مدت زمان کوتاهی از بین خواهند رفت.

هنگامی که ابرو بی‌حس می‌شود، محل های گیرنده پیوند روی پوست ابرو توسط پزشک ایجاد می‌شوند. حاده بودن زاویه ی این نواحی گیرنده، برای اطمینان از طبیعی بودن جهت رشد موهای ابرو ضروری است (یعنی مو به طور مستقیم از پوست خارج نمی‌شود و با زاویه حاده خارج می شود.) هنگامی که محل‌های گیرنده ایجاد می‌شوند، موها به طور دقیق و با جهت مناسب در آنها قرار می‌گیرند به نحوی که انحنای موها رو به پایین باشد.

جراحان ماهر مطمئن می‌شوند که زاویه و جهت خروج مو با دقت تنظیم شده است. موهای ابرو تقریباً با زاویه ۱۵ درجه از پوست خارج می‌شوند. این زاویه باید رعایت شود وگرنه موها در جهات غیر طبیعی به سمت بیرون رشد می‌کنند. بیماران با موهای مجعد ممکن است این مشکل را داشته باشند.

۴ مورد بسیار مهم که در (پیوند) کاشت ابرو باید مورد توجه قرار گیرد !!

۱- جهت رشد موهای ابرو

ابرو ها از سه بخش سر, تنه و دم تشکیل شده اند.جهت رشد مو و میزان تراکم در این قسمت ها متفاوت است.

۲- زاویه رشد

موهای ابرو در مقایسه با موهای سر با زاویه بیشتری نسبت پوست رشد می کنند.

۳- واحد های فولیکولی متفاوت

موهای ابرو بر عکس موهای سر به صورت واحدهای تکی رشد می کنند، از این جهت برای پیوند ابرو, موهایی که برای پیوند از سر جدا شده اند باید تکی شده و برای انتقال به ابرو آماده شوند.

۴- چرخه رشد متفاوت

این چرخه سه مرحله زیر  را در بر می گیرد:
 رشد
ریزش
استراحت

مهمترین نکته در کاشت ابرو، کاشت به صورت طبیعی است برای آگاهی بیشتر صحبت دکتر کامران جزایری توجه فرمایید.

تا ۹۰ درصد می توان ابروی افراد را با کاشت ابرو به حالت طبیعی و خدادادی تبدیل کرد. اما توقع بیش از حد و غیر معقول از فرایند کاشت ابرو نداشته باشید. اگر اصول و موارد مهم کاشت ابرو رعایت شود نتایج بسیار مطلوبی در پی خواهد داشت.

نتایج کاشت ابرو

خونریزی، تورم و کبودی همه عوارض جانبی احتمالی پس از کاشت ابرو هست. از روز بعد از عمل می توانند ناحیه را شستشو دهند.
در طی سه هفته اول بیماران می توانند انتظار داشته باشند که تارهای موهای کاشته شده ریزش داشته باشند. سپس، رشد مجدد معمولاً چهار تا شش ماه پس از عمل شروع می شود و نتایج نهایی طی یک سال ارزیابی می شود.

از آنجایی که ابروهای پیوندی سریعتر از موهای طبیعی ابرو رشد می کنند، لازم است ابروهای جدید دو تا سه بار در ماه (در صورت نیاز) کوتاه شوند. در همین حال، استفاده از ژل ابرو ممکن است به رشد موها در جهت مورد نظر کمک کند.

از نظر زمان بندی، در صورت نیاز به میکروبلیدینگ که درمانی نیمه دائمی است ، باید حداقل دو ماه قبل از پیوند یا حداقل ۹ ماه پس از آن انجام شود.

نکته دیگری که در مورد کاشت موی ابرو باید به آن توجه کرد این است که از آنجا که موهای اهدا شونده معمولاً از پشت سر گرفته می‌شوند، همچنان مثل سابق به رشد خود ادامه می‌دهند و موهای کاشته شده در ابروها باید یک یا دو بار در هفته کوتاه شوند تا مناسب طول موهای ابرو شوند. ( روند رشد طولی مو همچنان مطابق محل اولیه آن که روی پوست سر بوده، باقی خواهد ماند.)

نمونه واقعی کاشت ابرو

نمونه کارهای کاشت ابرو دکتر جزایری

مراقبت‌های بعد از عمل پیوند ابرو

 • جلوگیری از رسیدن رطوبت به محل پیوند ابرو
 • شستن ابروها بعد از یک روز طبق راهنمایی جراح
 • از وارد کردن فشار و ضربه به ابرو ها جدا”بپرهیزید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
 • در صورت درد و تورم از مسکن طبق دستور پزشک استفاده کنید.

به طور کلی نتیجه ای که از فرآیند کاشت مو گرفته می شود با مراقبتهای قبل و بعد از کاشت مو رابطه مستقیمی دارد.

نمونه کارهای کاشت ابرو اینستاگرام دکتر جزایری

سوالات متداول کاشت ابرو خانم ها و آقایان

دراین قسمت از مقاله سعی بر آن داریم شایع ترین سوالاتی که ذهن کاندیدهای کاشت مو را به خود درگیر کرده است بیان کنیم. با ما همراه باشید.

کاشت ابرو روی تاتو امکان پذیر است؟

خیلی از افرادی که در گذشته روی ابروهای خود تاتو انجام داده اند، اکنون میخواهند بدانند که روی این ابروها امکان کاشت وجود دارد یا خیر؟ آیا کاشت ابرو روی تاتو خوب است یا خیر؟ روی تاتو را می توان با کاشت ابرو پر کرد، تنها نکته ای که لازم است بدانید این است که در این افراد ممکن است نیاز به ترمیم وجود داشته باشد. به علت وجود تاتو ممکن است برخی از نواحی نیاز به ترمیم داشته باشد که با گذشت زمان حدودا ۶ ماه تا ۹ ماه با مراجعه به متخصص پوست ترمیم انجام خواهد شد. پاگ گردن تاتو ابرو نیز بحث دیگری است که آن هم قابل حل است و توسط دکتر پوست انجام می‌شود.

علت سیخ سیخ شدن ابرو بعد از کاشت

یکی از سوالات شایع افرادی که به دنبال کاشت ابرو طبیعی هستند، این است که بعد از کاشت ابرو موهای ابرو سیخ سیخ درنمی آید و شکل طبیعی خود را خواهد داشت یا خیر؟

تکنیک کاشت ابرو و نحوه اجرای آن در نتیجه کاشت ابرو بسیار با اهمیت است. اگر پیوند یا کاشت ابرو به خوبی انجام شود، هم می تواند خواب ابروها و هم جهت ابروها خوب باشد. تنها محدودیتی که ممکن است کاشت ابرو ایجاد کند، رشد زیاد موهاست و باید هر هفته آنها را کوتاه و مرتب کرد. و احتمال سفید شدن زودتر ابروها وجود دارد. چرا که این موها از جنس موهای سر هستند. افرادی که کاشت مو انجام می دهند به دنبال آن برای ترمیم جای کاشت مو می توانند اقدام کنند ولی در کاشت ابرو حجم برداشتن مو آنقدری نیست که نیاز به این کار داشته باشد.

آیا امکان کاشت ابرو از فردی به فرد دیگر وجود دارد؟

بسیاری از افراد ممکن است خودشان بانک موی خوبی نداشته باشند و دلشان بخواهد که از بانک موی فردی دیگر استفاده کنند. البته این سوال در خصوص کاشت مو نیز پرسیده می شود. یعنی میپرسند آیا امکان کاشت مو از فردی به فرد دیگر وجود دارد؟ در خصوص کاشت باید بگویم خیر. این کار معمولا انجام نمی گیرد. چرا که احتمال پس زدن بافت پیوند شده بسیار بالاست در نتیجه موفقیتی حاصل نمی‌شود. اگر شما از بانک موی خوبی برخوردار نیستید می توانید از سایر روش ها مثل مزوتراپی تاتو ابرو و یا سایر روش ها استفاده کنید. با مشاوره کاشت ابرو می توانید متناسب ترین روش را برای خودتان انتخاب کنید.

مشاوره کاشت ابرو

آیا سوالی دارید که در این مقاله به آن پاسخ داده نشده است؟ با ما در ارتباط باشید.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
فرم‌ها با موفقیت ثبت شد!
لطفا دوباره امتحان کنید
گیف تماس با دکتر جزایری

نتیجه گیری

کاشت ابرو راهی دائمی برای پر کردن و تغییر شکل ابرو ارائه می دهد. مانند کاشت مو معمولی برای سر، این روش ترمیم مو شامل برداشتن فولیکول های تکی یا یک نوار مو از ناحیه اهدا کننده برای کاشت به ابرو است. اکثر افرادی که به دنبال پیوند ابرو هستند به دلیل عوامل ارثی، ضربه یا ضایعات ناشی از برخی بیماری ها، ابروی نازک تری دارند. برای اینکه کاندیدای ایده آل باشند، بیماران باید موهای اهداکننده ای داشته باشند که خصوصیات آن با موهای ابروهای فعلی آنها مطابقت داشته باشد.

33 پاسخ
 1. من خیلی پوست حساسی دارم ی ذره آرایش میکنم پوستم سرخ میشه. از چه موادی برای کاشت استفاده میشه ؟ ممکنه عوارضی چیزی داشته باشه ؟

 2. برای کسایی که مشکل پوستی دارن کاشت مشکل نداره؟
  من ابروهام پوست پوست میشه و هرچقدرم چرب میکنم خوب نمیشه

 3. سلام من تاتو انجام دادم و از مدلش اصلا راضی نبودم میخوام پاکش کنم و کاشت انجام بدم. باید چیکار کنم؟ اگر قابل انجامه حضوری بهم وقت میدین بیام؟

 4. من چند وقت یکبار گل مژه میزنم و پشت پلکم باد میکنه میخواستم ببینم میتونم کاشت ابرو انجام بدم یا ممکنه بدتر بشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط