دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
کاشت ریش در افراد ترنس

چالش های کاشت ریش در افراد ترنس

پیوند ریش در ترنس های زن به مرد چگونه است؟ آیا می‌دانستید اگر برای رشد موهای صورت به عنوان ترنس زن به مرد تلاش می‌کنید، کاشت مو یک گزینه مناسب است؟ مراکز کاشت مو و متخصص های پوست و مو با مهارت بالا در تهران وجود دارند که به افراد ترنس زن به مرد خدماتی را ارائه می دهند تا بتوانند بدون درد و با راحتی پیوند ریش و سبیل انجام دهند. ما در این مقاله سعی می کنیم در خصوص مرحله کاشت موی صورت در افرادی که تغییر جنسیت انجام داده اند یا تصمیم آن را دارند، واضح تر صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

پیوند ریش برای افراد ترنس زن به مرد

در افراد تراجنسیتی یا CIS، هیچ تضمینی وجود ندارد که بتوانید ریش کامل یا حتی موهای صورتتان را بلند کنید، چرا که رشد ریش تا حد زیادی بر اساس ژنتیک است. هرچند که با تزریق های مختلف و هورمون درمانی تا حدی می توانید این مشکل را برطرف کنید. با شروع دوره هورمون درمانی تغییر صدا برای مردانه تر شدن اتفاق می افتد.

افراد ترنسکشوال که از هورمون‌های مردانه استفاده می‌کنند، از چندماه تا یکسال می توانند برای رشد و تکمیل ریش هایشان صبر کنند. اگر بعد از این مدت ریش ها به طور کامل و پرپشت رشد نکرد، از پیوند مو برای کاشت ریش و سیبیل استفاده می‌کنند تا یک ریش یک دست و طبیعی داشته باشند.

بیماران تراجنسیتی FTM یا زن به مرد اغلب تمایل به داشتن ریش پر و تیره دارند و اغلب می توانند از جراحی کاشت موی صورت بهره مند شوند، حتی اگر به طور همزمان در درمان جایگزینی هورمون (HRT) شرکت کنند.

شما می توانید جراحی برای تغییر جنسیت را با پیوند ریش ترکیب کنید تا بتوانید از نظر ظاهری به شکل دلخواه خود برسید.

کاشت مو در صورت افراد ترنس زن به مرد می‌تواند منجر به ایجاد ریش و سبیل پر و تیره در این اشخاص شود.

کاشت مو افراد ترنس

هزینه کاشت ریش برای افراد ترنس چقدر است؟

کاشت ریش در ترنس های زن به مرد با تجهیزات پیشرفته برای پر کردن نواحی صورت که در حال حاضر مو رشد نمی‌کند، بسته به تعداد گرافت ‌های کاشته شده و دستمزد پزشک دارای قیمت متنوعی است. برای اطلاع از هزینه های حدودی باید با مطب پزشکان در ارتباط باشید.

آیا کاشت ریش برای ترنس‌های زن به مرد طبیعی به نظر می‌رسد؟

پیوند ریش در ترنس‌های زن به مرد یک راه حل دائمی برای ظهور ویژگی های مردانه است و اگر توسط متخصصان انجام شود افراد می توانند به ظاهر طبیعی دست یابند. دکتر کامران جزایری متخصص پوست و مو تاکنون افراد مختلفی را با این روش‌ها توانسته به زندگی طبیعی و دلخواه برساند.

بیشتر بخوانید : کاشت ریش در افراد معمولی چگونه است؟

دوران ریکاوری و بهبودی پیوند ریش چقدر است؟

پیوند ریش در ترنس‌های زن به مرد دارای دوره بهبودی و نقاهت کوتاهی است که فقط یک روز طول می کشد. پوسته های ریزی ممکن است در اطراف هر فولیکول موی تازه کاشته شده ایجاد شود، اما این پوسته ها باید ظرف چند روز پوسته پوسته شوند و از صورت جدا خواهند شد. پس از حدود ۱۰ روز، باید بتوانید به طور معمول اصلاح کنید و ریش جدید خود را کوتاه کنید.

مراحل پیوند ریش در افراد ترنس

روش استخراج (FUE) که برای کاشت مو استفاده می شود، در کاشت ریش نیز استفاده می شود. این روش یک روش غیر تهاجمی است که برای بازگرداندن ضخامت مو در نواحی مختلف صورت استفاده می‌شود. این تکنیک به دلیل دشواری قرارگیری روی گرافت ها ممکن است بیشتر طول بکشد، این نیز بسته به اندازه درمان و تعداد فولیکول های مورد نیاز متفاوت است. به عنوان مثال، قسمت چانه ممکن است تنها به ۱۵۰۰ فولیکول نیاز داشته باشد، در حالی که پیوند موی کامل صورت ممکن است به تعداد بیشتری نیاز داشته باشد.

در طول جراحی، جراح “ناحیه اهداکننده” را در امتداد پشت سر پیدا می‌کند. پیوند ریش FUE یک عمل جراحی ۱ روزه است و حداقل زمان استراحت پس از جراحی را ممکن می سازد. هنگامی که ناحیه اهداکننده ایده آل پیدا شد، هر فولیکول مو به نوبه خود خارج می شود. ما از پانچ‌های کوچکتر برای کوتاه کردن اطراف فولیکول استفاده می‌کنیم زیرا به گرافت‌های کوچکتری برای کاشت موهای صورت نیاز داریم. این بخش از روش به طور مجزا تمام می‌شود و پس از بهبودی ناحیه اهدا کننده غیر قابل مشاهده خواهد بود.

بیشتر بخوانید: بهترین دکتر کاشت مو در تهران کیست؟

مزایای کاشت ریش برای افراد ترنس چیست؟

افراد ترنس کسانی هستند که بین جنسیت بیولوژیکی و هویت جنسی خود تفاوت‌های مهمی را مشاهده می‌کنند. قطعا هنگامی که یک فرد تصمیم بر این جراحی سخت می گیرد فکر همه چیز را با باید بکند تا بتواند به جنسیت دلخواه خود برسد. در این بین باید با پزشکان متعددی برای انواع جراحی ها در ارتباط باشد. کاری که یک متخصص پوست برای افراد ترنس انجام می دهد بسیار با اهمیت است و به رساندن افراد به چهره دلخواه خود کمک شایانی می کند. کاشت سیبیل و کاشت ریش از راحت ترین و بهترین کارها برای این افراد است. اگر هورمون درمانی برای فرد به قدر کافی پاسخ مثبت ندهد، بهترین راه کاشت و پیوند مو برای این افراد است.

آیا کاشت ریش دردناک‌تر از کاشت مو است؟

کمی دردناک تر است زیرا ماده بیهوشی به جای پوست سر وارد ناحیه زیر گونه و فک شما می شود و پوست صورت نازک تر است، تزریق‌ها می‌توانند در نزدیکی دهان شما بسیار دردناک باشند، اما هنگامی که بی حس کننده اثر کند، دیگر آن را احساس نخواهید کرد. میانگین میزان درد برای کاشت مو ۳ است در حالی که برای کاشت ریش ۶ از ۱۰ است.

بعد از کاشت ریش حتما غذا خوردن خود را رعایت کنید

نکته اصلی برای مراقبت های بعد از کاشت ریش این است که توصیه می کنیم در ۷ روز اول غذاهای نرم تر بخورید زیرا جویدن غذاهای سفت می تواند فولیکول ها را از بین ببرد.

چه مدت طول می‌کشد تا جای زخم کاشت ریش بهبود یابد؟

پیوند ریش به سرعت بهبود می یابد. حدود ۴ تا ۵ روز طول می کشد تا پوسته پوسته شدن از بین برود و تا ۷ روز دیگر تقریباً به حالت عادی باز می گردد. ما همچنان ۲ هفته مرخصی از کار را توصیه می کنیم تا قرمزی از بین برود و همه چیز به حالت عادی برگردد.

هنگامی که این کار به پایان رسید، بی حس کننده موضعی در مناطقی از صورت که در آن پیوند ریش انجام می شود، تزریق می شود. احتیاط و مهارت لازم است تا اطمینان حاصل شود که موهای استخراج شده و سپس هر بار یک فولیکول در ناحیه صحیح با موفقیت قرار می گیرند. این امر منجر به ضخامت قابل توجه و نتایج ظاهری فوق العاده می شود.

کاشت مو در افراد ترنسکشوال

بسیاری از افرادی که تراجنسیتی هستند و از یک جنسیت به جنسیت دیگر میخواهند جراحی کنند و تغیییر جنسیت بدهند، نیاز به عمل های متفاوتی دارند. اصولا رویش مو در مردان با خانم ها متفاوت است. رویش مو در ناحیه شقیقه یا عقب رفتگی موهای جلی سر در آقایان هنگامی که به جنسیت زن تغییر می کنند شاید به ظاهر خیلی مطلوب نباشد. به همین جهت برای تغییر جنسیت مرد به زن و داشتن نمای ظاهری زیباتر و زنانه تر از کاشت مو یا پیوند مو استفاده می شود. توضیحات دکتر کامران جزایری متخصص پوست در این خصوص شنیدنی است:

نکته : جالب است بدانید که پزشک متخصص همه تلاش خود را انجام میدهد تا هیچ ردی ناشی از جای بخیه کاشت مو باقی نمیاند، اما اگر در فردی این رد باقی بماند پزشک برای ترمیم جای زخم ناشی از پیوند مو از روش های جایگزین مناسبی می تواند استفاده کند.

2 پاسخ
  1. سلام اقای دکتر من دارم برای تغییر جنسیت اقدام میکنم میخواستم ببینم برای این روش باید از موهای خودم استفاده بشه که برام ریش کاشته بشه یا از موی کسی دگ میتونید برام استفاده کنید چون موهای خودم خیلی نازک هستش فکر نمیکنم به درد اینکار بخوره

    1. بله دوست عزیز از موهای خودتون استفاده می شه و با هورمون درمانی هم که انجام میشه براتون این موها حالت ضخیم پیدا میکنه و حالت ریش مردانه رو کامل براتون میتونه ایجاد بکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط