دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
درباره کاشت مو افراد دیابتی

آیا کاشت مو برای افراد دیابتی امکان پذیر است؟

آیا کاشت مو برای افراد دیابتی امکان پذیر است؟ کاشت مو در افرادی که مبتلا به دیابت هستند مانند افراد سالم نیست. مسائل مهمی است که باید قبل از کاشت مو باید در نظر گرفته شود. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره کاشت مو در افراد مبتلا به دیابت اطلاعاتی بیان کنیم، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

کاشت مو در افراد دیابتی

عوامل بسیار مهمی مانند نوع بیماری، شدت داروهای مصرفی و مدت زمان ابتلا در انتخاب روش کاشت در افراد دیابتی تاثیر دارد.  سرعت بهبود زخم ها در افرادی که به دیابت مبتلا هستند نسبت به افراد عادی طولانی تر است. این مورد می‌تواند موجب افزایش دوره ی نقاهت در آنان شود. یکی از چالش های جدی که در افراد دیابتی وجود دارد، کاهش سرعت انعقاد خون می‌باشد، به همین منظور این بیماران با مشورت پزشک خود دو هفته قبل و بعد از عمل از مصرف داروهای رقیق کننده خون یا موادی که موجب کاهش سرعت انعقاد خون می‌شود، خودداری کنند. با توجه به موارد ذکر شده زمانی که دیابت دارید انتخاب کلینیک و پزشک امری بسیار مهم است پس حتما برای کاشت مو به بهترین دکتر کاشت مو در تهران مراجعه کنید.

کاشت مو در افراد دیابتی

کاشت مو برای کدام دسته از بیماران دیابتی امکان پذیر است؟

افرادی که سابقه ارثی دیابت دارند اما برای کنترل بیماری خود به مصرف انسولین نیازی ندارند و افرادی که با استفاده از رژیم غذایی و مصرف دارو قادر به کنترل دیابت خود هستند افرادی مناسبی برای کاشت مو می‌باشند. در ادامه کاشت مو در دو نوع دیابت را برای شما شرح می‌دهیم:

کاشت مو در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱

در این دسته از افراد امکان تولید انسولین در بدن وجود نداشته و علاوه بر مصرف دارو نیاز به انسولین نیز دارند. به همین علت کاشت مو در این دسته از افراد تا حدی دشوار می‌باشد. برای کاشت مو در افراد مبتلا به دیابت نوع یک آنان باید رژیم غذایی خود را کامل دنبال کرده و برای مهیا شدن شرایط کاشت مو داروهای خود را در زمان های مقرر شده مصرف کنند. در هنگام کاشت مو نیز باید قندخون آن ها در فواصل کوتاه و به طور مرتب بررسی شود.

کاشت مو در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲

بدن افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ انسولین بسیار ناچیزی تولید می‌کند. میزان انسولین تولید شده در این دسته از افراد تا حد زیادی به تغذیه و تحرک فرد بستگی دارد. کاشت مو در افراد دیابتی نوع دو به ساده ترین شکل ممکن انجام می‌شود. تنها کافی است که قند خون بیمار، به طور منظم کنترل شود.

به طور کلی کاشت مو در دو دسته از افرادی که در ادامه به معرفی آن ها می‌پردازیم، امکان پذیر نمی‌باشد:

 • بیماران دیابتی نوع B3  که حتی با رعایت موارد ذکر شده نیز قادر به کنترل بیماری خود نیستند.
 • بیماران دیابتی نوع A3  که برای کنترل قند خون علاوه بر دارو نیاز به استفاده از انسولین دارند. این افراد به هیچ عنوان نمی‌توانند کاشت مو را انجام دهند.

مزایای کاشت مو در افراد دیابتی

کاشت مو برای افرادی که مبتلا به دیابت بوده و با مشکل ریزش مو مواجه هستند، مزایای بسیاری دارد.  این مزایا عبارتند از:

 • افزایش اعتماد به نفس
 • راه حل طولانی مدت برای درمان ریزش مو
 • طبیعی بودن نتایج
 • حداقل اختلال در مدیریت دیابت
آیا کاشت مو در افراد دیابتی امکان پذیر است؟

نکات مراقبتی کاشت مو در افراد دیابتی

دستورالعمل هایی که قبل و بعد از انجام کاشت مو باید به آنها توجه شود عبارت است از موارد زیر:

 • برای کاشت مو افراد دیابتی در صورتی که از روش FIT  استفاده شود، میزان قند خون بیمار یک روز قبل از عمل تا ۲۰ روز بعد از آن باید نرمال باشد.
 • میزان قند خون بیمار در روش FUE  در افراد دیابتی از یک روز قبل عمل تا ۷ روز پس از آن باید نرمال باشد.
 • در زمان کاشت مو به طور مرتب باید قند خون بیمار برای جلوگیری از خطرات پیش آمده به دلیل میزان نوسان قند خون چک شود.
 • میزان انسولین تزریق شده در زمان عمل از اهمیت زیادی برخوردار است و باید توجه داشت که فرد دچار افت قند خون نشود.
 • با نظارت متخصص و پزشک کالگوس تزریق شود.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط