دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی در درمان سلولیت، تیرگی زیر چشم، ترمیم کلاژن و تخریب رسوبات چربی مورد استفاده قرار گرفته و با افزایش جریان خون زیر پوست به درمان ناحیه مورد نظر کمک می‌کند. امروزه متخصصان از این روش برای قسمت های مختلف بدن استفاده می‌کنند. با ما همراه باشید تا درباره ی کاربردها و انواع کربوکسی تراپی در ادامه آشنا شوید.

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی در واقع همان تزریق دی اکسید کربن می‌باشد. با توجه به وجود طبیعی کربن دی اکسید در بدن ما، زمانی که مقدار کمی گاز دی اکسید کربن در زیر سطح پوست تزریق می‌شود، آن ناحیه در افزایش گردش خون تحریک شده و از آنجا که در اغلب موارد سیاهی زیر چشم و سلولیت به دلیل گردش خون ضعیف ایجاد می‌شود این روش مفید می‌باشد. به طور کلی در کربوکسی تراپی برای افزایش گردش خون و تحریک پوست به تولید کلاژن، گاز کربن دی اکسید به زیر پوست تزریق می‌شود.

انواع کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی در نواحی مختلف بدن کاربرد دارد. در ادامه به معرفی انواع کربوکسی تراپی می‌پردازیم:

کربوکسی تراپی زیر چشم

ایجاد حلقه تیره دور چشم ناشی از گردش خون ضعیف، باعث جمع شدن عروق شده و با تزریق گاز در روش کربوکسی تراپی زیر چشم، به پلک پایین می‌توان این تجمع را کمتر کرد.

کربوکسی تراپی شکم

از کربوکسی تراپی برای برطرف کردن سلولیت ها و ترک های پوستی به ویژه بعد از بارداری می‌توان استفاده کرد.

کربوکسی تراپی سلولیت

در این مورد با تزریق گاز دی اکسید کربن به سلول های چربی، باعث ترکیدن و دفع این سلول ها شده و برای بهبود تخلیه و گردش خون لنفاوی نیز از این روش استفاده می‌شود.

کربوکسی تراپی برای لاغری

گاز دی اکسید کربن باعث از بین رفتن سلول های چربی و یا کوچک شدن این سلول ها شده و برای افرادی که چربی های سخت دارند، گزینه ی مناسبی می‌باشد. البته این روش زمانی که با رژیم غذایی مناسب و ورزش همراه باشد، برای کاهش وزن تاثیرگذار است.

کربوکسی تراپی استرچ مارک ( ترک پوستی )

ترک های پوستی به علت پارگی کلاژن پوست رخ می‌دهند. درمان با دی اکسید کربن باعث ایجاد کلاژن جدید شده که با کمک به ضخامت پوست باعث از بین رفتن ترک های پوستی می‌شود.

کربوکسی تراپی واژن

کربوکسی تراپی واژن برای رفع مشکلاتی مانند درد هنگام مقاربت، تنگی واژن، بی اختیاری ادرار و افزایش ارگاسم کاربرد دارد. در این ناحیه با تزریق ۶ تا ۸ تزریق، رشد مویرگ های جدید تحریک شده و جریان خون افزایش می‌یابد.

کربوکسی تراپی ابرو

با این روش پس از تزریق اطراف ابرو و پیشانی، پوست این نواحی صاف شده و ابروها کمی بالا می‌روند.

کربوکسی تراپی مو

ریزش مو به علت ضعیف شدن گردش خون در این ناحیه می‌باشد. بنابراین با کربوکسی تراپی گردش خون بهبود یافته و به کاهش ریزش مو کمک می‌کند.

بیشتربخوانید: مزوتراپی روشی موثر برای درمان ریزش مو

کاربرد کربوکسی تراپی

از کاربردهای کربوکسی تراپی به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 • از بین بردن آسیب ها و زخم های ناشی از آکنه و سوختگی
 • رفع ترک های پوستی ناشی از بارداری و چاقی
 • کاهش توده های چربی موضعی
 • درمان سندروم رینود
 • بهبود انعطاف پذیری و درمان افتادگی پوست
 • بهبود نتایج لیپوساکشن
 • برطرف کردن چین و چروک های صورت

مزایای کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی دارای مزایای بسیاری بوده که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • عدم آسیب رسانی به بافت های بدن
 • درمان و رفع ناهمواری های پوستی
 • ایجاد شادابی و جوانی پوست
 • نداشتن دوره نقاهت
 • برطرف کردن جای زخم و ترک پوستی

نحوه انجام کربوکسی تراپی

در این روش، گاز از طریق تنظیم کننده جریان وارد لوله استریل شده و فیلتر قرار گرفته در انتهای این لوله، هرگونه ناخالصی را قبل از رسیدن به بدن جدا می‌کند. در آخر گاز با عبور از فیلتر به سوزن بسیار ریز رسیده که پزشک از طریق این سوزن گاز را زیر پوست تزریق می‌کند. پس از تزریق گاز کربن دی اکسید، جریان خون در زیر پوست افزایش یافته و باعث ایجاد مویرگ های جدید و افزایش کلاژن و الاستین در پوست می‌شود. این روش تقریبا بدون درد بوده و برخی پزشکان قبل از انجام، کرم بی حس کننده در محل تزریق مالش می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط