دکتر کامران جزایری
Search
Close this search box.
کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو

کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو

اگر در گذشته دچار ریزش مو بوده‌اید احتمالاً به جز چند مدل که مناسب موهای کم پشت بوده باشد، انتخاب دیگری نداشته‌اید اما پس از کاشت مو بی صبرانه منتظر رشد موهای جدید و انتخاب مدل مویی هستید که چندین سال آرزوی آن را داشته‌اید. پس کوتاه کردن مو و فرم دادن به آن یکی از گزینه های انتخابی پیش روی شماست که مشتاقانه منتظر انجام دادن آن هستید.
اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که به تازگی عمل کاشت مو را انجام داده‌اند و اکنون به دنبال زمان مناسب برای رفتن به آرایشگاه هستید، مطالعه‌ی ادامه‌ی این مقاله از سایت دکتر کامران جزایری به شما توصیه می‌شود.

تماس با دکتر کامران جزایری

گرفتن وقت مشاوره از بهترین کلینیک کاشت مو در تهران

اگر شماهم نیاز به کاشت مو دارید و می خواهید با پزشک متخصص در این رابطه گفتگو داشته باشید می توانید سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام
فرم‌ با موفقیت ثبت شد!
لطفا دوباره تلاش کنید!!

آیا می توان بعد از کاشت مو، موها را کوتاه کرد؟

پس از کاشت مو که بهتر است توسط بهترین متخصص پوست، مو و زیبایی انجام شود تا نتایج بهتری را در پی داشته باشد، دستورالعمل‌هایی به شما داده می‌شود که جهت دستیابی به نتایج مطلوب لازم است تمام آنها را با دقت انجام دهید، بنابراین باید قبل از کوتاه کردن مو باید به این نکته دقت داشته باشید که در دوران نقاهت پس از کاشت مو حتی شستن موها نیز باید طبق دستورالعمل‌های خاصی که جراح به شما ارائه داده است انجام شود زیرا پوست سر شما جهت پذیرش موهای پیوند یافته به زمان ویژه‌ای نیاز دارد، به طور میانگین پس از حدود ۱۰ روز فولیکول های موی پیوند شده در وضعیت تعادل و ثبات قرار می‌گیرند و با پوست اتصال می‌یابند بنابراین تا زمانی که موها کاملاُ با پوست سر پیوند بیابند و هیچ گونه جای زخم، قرمزی و یا تورمی روی سر نباشد باید از موهای پیوند شده نهایت مراقبت را داشته باشید.

نمونه کاشت مو دکتر جزایری
نمونه کاشت موی خانم ها توسط دکتر جزایری

کوتاه کردن موهای معمولی پس از کاشت مو

چند هفته پس از کاشت مو متوجه می‌شوید که موهایی که از قبل داشتید مانند همیشه رشد می‌نمایند اما نکته‌ی قابل توجه این است که سرعت رشد موهایی که از قبل داشتید با موهایی که تازه کاشت شده‌اند متفاوت می‌باشد، رشد موهای معمولی از رشد موهای کاشته شده در ابتدا بیشتر است، بنابراین اگر از تفاوت قد موهای کاشته شده و موهای قبلی خودتان رضایت ندارید می‌توانید برای کوتاه کردن و یک دست سازی موهایتان اقدام نمائید. اما نکته‌ای که باید به آن توجه نمائید این است که در این مرحله فقط موهای قبلی خود را می‌توانید کوتاه نمائید و موهای تازه کاشته شده را به هیچ وجه نباید کوتاه نمائید.
جهت کوتاه کردن موهای قبلی خود باید حداقل ۵ تا ۶ هفته از جراحی کاشت مو گذشته باشد.

توجه: به یاد داشته باشید که مراقبت های قبل از کاشت مو یکی از مهمترین مواردی است که در نتیجه کاشت مو تاثیر زیادی دارد. قبل از اینکه برای کاشت آماده شوید با پزشک خود در خصوص همه جوانب مراقبتی صحبت کنید و از هیچکدام موارد گفته شده توسط پشک سرسری عبور نکنید.

کوتاه کردن موهای کاشته شده

دو ماه پس از جراحی کاشت مو، موهای کاشته شده رشد خود را آغاز می‌نمایند اما این موها بسیار نازکتر و ظریفتر از بقیه موها خواهند بود، پس از مدت کوتاهی این موها شروع به ریزش می‌نمایند، به این مرحله ریزش موی شوک گفته می‌شود، مانند دندان‌های شیری که می‌افتند تا جا برای رویش دندان‌های دائمی ایجاد شود موهای کاشته شده‌ی نازک و ضعیف نیز شروع به ریزش می‌نمایند تا موهایی با تراکم و ضخامت بیشتر رشد نمایند، موهایی که در این مرحله رشد می‌نمایند موهایی مقاوم، پرپشت و دائمی هستند.

رعایت نکات کلیدی بعد از کاشت مو

پس از ریزش مو در مرحله‌ی شوک و رشد موهای جدید و مقاوم می‌توانید شروع به کوتاه کردن موهای خود نمائید اما در این مرحله باید به چند نکته توجه نمائید:

  • به هیچ وجه از ماشین اصلاح جهت کوتاه کردن موهایتان نباید استفاده کنید، موهایی که در مرحله‌ی پس از شوک رشد می‌نمایند با اینکه نسبت به موهای اولیه مقاومتر و ضخیم‌تر هستند اما همچنان نیاز به مراقبت دارند و لازم است تا چندین ماه همچنان دستورالعمل‌های لازم را اجرا نمائید، استفاده از ماشین اصلاح به دلیل تماس با پوست سر و فشاری که به فولیکول های موی تازه پیوند شده وارد می‌نماید ممکن است منجر به آسیب به فولیکول‌های موهای تازه کاشته شده بشود بنابراین باید فقط از قیچی و بدون اینکه فشاری به پوست سر یا موها وارد شود، اصلاح و کوتاه کردن موها را انجام داد.
  • جهت استفاده از ماشین اصلاح، تیغ و یا ایجاد مدل موهای خاص باید حداقل ۶ ماه صبر نمائید تا موهای پیوند یافته به طور کامل در جای خود تثبیت شوند و عمل پیوند با موفقیت انجام شود. (۶ ماه حداقل زمانی است که اکثر جراحان توصیه می‌نمایند اما این مدت با توجه به شرایط فردی ممکن است تغییر نماید بنابراین جهت اطلاع از زمان مناسب جهت کوتاه کردن موها باید ابتدا با جراح خود مشورت نمائید).

برای آنکه بهترین نتیجه از روند کاشت مو را بگیرید، باید بهترین دکتر کاشت مو را انتخاب کنید. (برای اینکه دکتر خوبی انتخاب کنید بهتر است به نمونه کارهای موجود پزشک توجه کنید.)

مراقبت های بعد از کاشت مو

در انتها به یاد داشته باشید با اینکه انتخاب مدل مویی که سالها آرزوی آن را داشتید پس از جراحی کاشت مو دست یافتنی می‌باشد اما برای جلوگیری از هرگونه صدمه به نتایج کاشت مو لازم است تا زمانی که مراحل پیوند مو به طور کامل به موفقیت دست یابد صبر نمائید. چند ماه صبر کردن جهت کوتاه کردن مو به مدل دلخواه بهتر از شکست نتیجه‌ی پیوند و مو و اتلاف وقت، هزینه و مراقبت‌هایی است که در طی مراحل پس از جراحی متحمل شده‌اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط